شهر ترنتو ایتالیا یکی دیگر از شهرهای مشهور و محبوب این کشور است که دارای مساحتی حدود ۹/۱۵۷ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۸۰۴۲۵ نفر است. اگر تحصیل در ایتالیا و دانشگاه ترنتو را به عنوان دانشگاه مورد نظر خود انتخاب کردید، بهتر است کمی با این شهر و کیفیت زندگی در آن آشنا شوید.

کیفیت زندگی در شهر ترنتو ایتالیا

شاخص امنیت در شهر ترنتو ایتالیا بالا، شاخص مراقبت‌های درمانی، بالا و شاخص آلودگی هوا در این شهر نیز بسیار پایین است و به طور کلی کیفیت زندگی در شهر ترنتو ایتالیا بالا است.

آب و هوا در شهر ترنتو ایتالیا

شهر ترنتو ایتالیا دارای تابستان‌های گرم و زمستان‌های بسیار سرد است. همچنین دمای هوا نیز در طول سال در این شهر از ۲- درجه سانتی‌گراد تا ۲۶ درجه سانتی‌گراد، متغیر است و دمای کم‌تر از ۷- درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر از ۲۹ درجه سانتی‌گراد بسیار نادر است.

همچنین فصل گرم سال در شهر ترنتو ایتالیا از ۱ ماه ژوئن آغاز شده و تا ۱۲ سپتامبر با دمای حدود ۲۲ درجه سانتی‌گراد ادامه می‌یابد. گرم‌ترین روز سال نیز در این شهر ۲۶ جولای با حداقل دمای ۱۷ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتی‌گراد است.

فصل سرد سال در شهر ترنتو ایتالیا نیز از ۱۹ ماه نوامبر آغاز و تا ۶ مارس با متوسط دمای ۱۰ درجه سانتی‌گراد ادامه می‌یابد. سردترین روز سال هم در این شهر ۱۴ ماه ژانویه با حداقل دمای ۲- درجه سانتی‌‌گراد و حداکثر دمای ۶ درجه سانتی‌گراد است.

نکته‌ای دیگر درباره شرایط آب و هوایی در شهر ترنتو ایتالیا این است که بر اساس آمار گزارش شده توسط گردشگران، بهترین زمان سال برای بازدید از این شهر از اواسط ماه ژوئن تا اواسط ماه سپتامبر است که دمای هوا در این مدت از ۱۸ درجه سانتی‌گراد تا ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر ترنتو ایتالیا

هزینه‌های مربوط زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر ترنتو ایتالیا نظیر مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها نیز می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان حدود ۱۵ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۵۰/۵۳ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۱۳/۱ یورو، ۸۹/۱ یورو، ۱۴/۲ یورو، ۵۸/۳ یورو و ۳۳/۱۲ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۹۷/۸ و ۱۹ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب برابر ۹۲/۱ یورو، ۵۵/۱ یورو و ۸۷/۱ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب حدود ۹۵/۱ یورو، ۵۰/۱ یورو و ۴۰/۱ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر ترنتو ایتالیا نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۲۰/۱ یورو و ۳۲ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی حدود ۷۵/۱ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی حدود ۷۰/۲۷ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر ترنتو ایتالیا حدود ۵۵/۱ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. برای مثال اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر حدود ۶۱۳ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر حدود ۴۸۱ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر حدود ۹۵۶ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر برابر ۷۲۵ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر ترنتو ایتالیا دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب حدود ۳۴۳۳ یورو و ۲۷۲۴ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۱۶۳ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۳۰ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌های میاندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) برابر ۲۵/۷۶ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) حدود ۳۲ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز برابر ۸۳ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز برابر ۱۰۵ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال برابر ۶۰ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس به ازای ۱ ساعت در آخر هفته برابر ۱۴یورو است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۹ یورو (به ازای ۱ بلیط) است.

منبع: