مختصری در مورد انگلستان

 • زبان رسمی: انگلیسی
 • دین رسمی: ندارد
 • حکومت: پادشاهی مشروطه و جمهوری
 • جمعیت: ۵۶ میلیون نفر
 • تراکم جمعیت: ۴۳۴ نفر بر کیلومتر مربع
 • مسافت تا ایران: ۶,۱۱۶ کیلومتر (پرواز ۶ ساعته)
 • اختلاف زمانی با ایران: سه ساعت و سی دقیقه (ساعت سه بعد از ظهر شنبه در ایران برابر است با ساعت ۱۱ و نیم قبل از ظهر در انگلستان)

چرا تحصیل در انگلستان؟

انگلستان شاید مثل ایتالیا و کانادا در صدر محبوب‌ترین کشورها برای تحصیل ایرانیان نباشد؛ اما شرایط بسیار خوبی را به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهد و می‌توان این کشور را یک مقصد ایده‌آل برای تحصیل و زندگی دانشجویی در نظر گرفت. مزایای تحصیل در انگلستان عبارتند از:

 • سیستم آموزشی قوی: انگلستان بعد از آمریکا، دومین سیستم آموزشی برتر دنیا را در اختیار دارد. با تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌توانید از جدیدترین متدها و امکانات آموزشی و پژوهشی بهره‌مند شوید و رزومه علمی خود را قوی کنید.
 • نزدیکی به ایران: با توجه به کم بودن مسافت بین انگلستان و ایران، رفت‌وآمد حین تحصیل برای شما کار سختی نخواهد بود. از طرف دیگر با توجه به اختلاف زمانی کم بین این دو کشور، برای تماس گرفتن یا جلسه گذاشتن با افرادی که در ایران هستند، مشکل نخواهید داشت.
 • امکان تحصیل در تعدادی از بهترین دانشگاه‌های دنیا: انگلستان در رده‌بندی معتبر QS برای بهترین دانشگاه‌های دنیا، ۹۰ نماینده دارد. ۱۰ دانشگاه برتر این کشور نیز، همگی رتبه دو رقمی جهانی دارند. در واقع تحصیل در انگلیس برابر است با تجربه تحصیل در تعدادی از برترین دانشگاه‌های جهان.
 • نرخ بالای ورود از دانشگاه به بازار کار: انگلیس یکی از بهترین بازار کارهای دنیا را در اختیار دارد و نرخ بیکاری این کشور تنها ۳/۷ درصد است. انگلستان از این نظر همراه با استرالیا، بهترین بازار کار را بین کشورهای انگلیسی‌زبان در اختیار دارد. با تحصیل در انگلستان می‌توانید آینده کاری خود را نیز تضمین کنید.

معرفی بهترین دانشگاه های برتر انگلیس

همانطور که گفته شد، تعدادی از بهترین دانشگاه‌های دنیا در انگلیس قرار دارند. تحصیل در دانشگاه‌هایی مثل آکسفورد، کمبریج یا امپریال کالج لندن می‌تواند شما را به جایگاه آکادمیک بسیار خوبی برساند. فهرست ۱۰ دانشگاه برتر انگلیس را در ادامه می‌بینید:

نام دانشگاه رتبه جهانی رتبه در انگلیس شهر
دانشگاه آکسفورد ۲ ۱ آکسفورد
دانشگاه کمبریج ۳ ۲ کمبریج
امپریال کالج لندن ۷ ۳ لندن
UCL ۸ ۴ لندن
دانشگاه ادینبورگ ۱۶ ۵ ادینبورگ
دانشگاه منچستر ۲۷ ۶ منچستر
کینگز کالج لندن ۳۵ ۷ لندن
مدرسه اقتصاد و علوم‌سیاسی لندن (LSE) ۳۵ ۷ لندن
دانشگاه وارویک ۶۱ ۹ وارویک
دانشگاه بریستول ۶۲ ۱۰ بریستول

شرایط تحصیل در انگلیس

برای اینکه بتوانید تحصیل در انگلستان را تجربه کنید، لازم است شرایط مورد نظر یکی از دانشگاه‌های این کشور را فراهم کرده و پذیرش بگیرید. در واقع باید شرایط سنی، سوابق تحصیلی و مدرک زبانتان مورد قبول یک موسسه آموزشی معتبر در انگلیس واقع شود. در ادامه شرایط تحصیل در انگلیس را با جزئیات بیشتری توضیح می‌دهیم.

شرایط سنی تحصیل در انگلستان

تحصیل در دانشگاه‌ های انگلیس محدودیت سنی ندارد؛ اما اگر سن شما با مقطع تحصیلی مورد نظرتان تناسب نداشته باشد، پس از گرفتن پذیرش و در زمان صدور ویزا با مشکل مواجه خواهید شد. از نظر سفارت انگلستان، فاصله (گپ) مجاز برای مقطع کارشناسی دو سال و برای مقطع کارشناسی‌ارشد پنج است است. یعنی کسانی که کمتر از دو سال پیش مدرک دیپلم خود را گرفته‌اند، برای تحصیل مقطع کارشناسی در انگلستان مشکلی نخواهند داشت.

شرط معدل برای تحصیل انگلستان

به طور کلی برای تحصیل در انگلستان شرط معدل وجود ندارد. اما اگر قصد داشته باشید که در دانشگاه‌های برتر انگلستان تدریس کنید، لازم است بدانید که رقابت برای ورود به دانشگاه‌ها بسیار بالا است و برای همین لازم است سوابق تحصیلی خوبی ارائه کنید. ما در سیم‌آخر شرایط شما را به‌صورت رایگان بررسی می‌کنیم و به شما می‌گوییم بهتر است برای کدام دانشگاه‌های انگلستان اقدام داشته باشید. برای شروع کلیک کنید.

مقاطع تحصیلی انگلستان

برای تحصیل در انگلیس بهتر است ابتدا مقاطع تحصیلی این کشور را بشناسید. در ادامه مقاطع تحصیلی انگلیس را با جزئیات بیشتر معرفی می‌کنیم:

تحصیل مقطع کارشناسی در انگلستان

برای اخذ پذیرش مقطع کارشناسی از دانشگاه‌های انگلیس لازم است مدرک دیپلم ارائه کنید. در بعضی از موارد مدرک دیپلم ارائه شده توسط متقاضی مورد قبول واقع نمی‌شود؛ در چنین شرایطی باید وارد دوره‌های A level یا فاندیشن انگلستان شوید. این دوره‌ها حکم پیش‌دانشگاهی را در این کشور دارند. مقطع کارشناسی انگلستان معمولا سه ساله است؛ البته دوره کارشناسی برای رشته‌های علوم پایه و مهندسی در انگلیس چهار سال طول می‌کشد.

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در انگلیس برای آينده شغلی شما مفید است. چرا که درصد ورود از دانشگاه به بازار کار برای مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان، نسبت به مقطع کارشناسی ۱۰ درصد بیشتر است. تحصیل مقطع کارشناسی‌ارشد در انگلیس به دو شکل آموزش‌محور و پژوهش‌محور انجام می‌شود. از مهم‌ترین شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در انگلیس می‌توان به آیلتس با نمره حداقل ۷ (تافل ۹۲ و PBT حداقل ۵۸۰) اشاره کرد. علاوه بر این برای اخذ پذیرش این مقطع از انگلستان، لازم است از اساتید خود در مقطع قبلی توصیه‌نامه دریافت کرده و ارائه کنید.

دانشگاه-های-انگلیس.webp

ارشد یک ساله در انگلیس

دوره کارشناسی ارشد در ایران و اکثر کشورها، دو تا سه سال طول می‌کشد. با این وجود، انگلستان امکان تحصیل ارشد را در قالب یک دوره یک‌ساله فراهم کرده است. البته این امکان معمولا برای دوره‌های دانش‌محور وجود دارد و دوره‌های پژوهش‌محور معمولا دو تا چهار سال زمان می‌برند. اگر می‌خواهید مدرک کارشناسی ارشد خود را در کمترین زمان ممکن دریافت کنید، انگلیس مقصد مناسبی برای شما است. برای شروع کلیک کنید.

تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان

مقطع دکتری در انگلیس مثل اکثر کشورهای دنیا، به‌صورت پژوهش‌محور برگزار می‌شود. طول این دوره دو حالت دارد. اگر قصد تحصیل دکتری تمام وقت در انگلستان را داشته باشید، طول دوره شما سه تا چهار سال خواهد بود. اما در صورتی که بخواهید تحصیل دکتری نیمه وقت در انگلیس داشته باشید، طول دوره حداقل ۶ سال است. برای اخذ پذیرش مقطع دکتری از انگلستان لازم است حتما یک طرح تحقیقاتی (پروپوزال) خوب داشته باشید که مورد قبول حداقل یک استاد در انگلیس واقع شود. نمره مورد نیاز آیلتس برای تحصیل دکتری در انگلستان بین ۷ تا ۷/۵ است.

بورسیه های تحصیلی انگلیس

علاقه‌مندان تحصیل در انگلیس می‌توانند با اخذ این بورسیه‌ها، هزینه زندگی و تحصیل در انگلستان را تا حد ممکن کاهش دهند و حتی به صفر برسانند.

 • بورسیه تحصیلی (بورسیه شایستگی): بر اساس معدل آخرین مقطع دانشجو به او تعلق می‌گیرد. یعنی برای مثال اگر آخرین مقطع شما در ایران کارشناسی باشد، با ارائه معدل بالا روی مدرک کارشناسی خود می‌توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی انگلیس اقدام کنید.
 • بورسیه برپایه عملکرد: این بورسیه با توجه به عملکرد شما پس از شروع تحصیل در انگلستان، به شما تعلق خواهد کرد. انجام فعالیت‌های فوق‌برنامه هنری، فرهنگی و ورزشی به شما کمک می‌کند شانس بیشتری برای اخذ این بورسیه تحصیلی انگلستان داشته باشید.
 • بورسیه رشته‌ای: در انگلیس هر رشته‌ای با توجه به میزان اهمیت و تقاضای موجود، یک‌سری بورسیه خاص دارد. برای اخذ این بورسیه شما باید ابتدا ببینید کدام رشته‌ها در انگلیس تقاضای کاری و پژوهشی بیشتری دارند و سپس برای آن رشته اقدام کنید. ما در سیم آخر برای انتخاب رشته هوشمندانه کنار شماییم. برای شروع کلیک کنید.

شرایط-تحصیل-در-انگلیس.webp

کار دانشجویی در انگلستان

انجام کار در کنار تحصیل به شما کمک می‌کند مسیر ساده‌تری برای اخذ اقامت دائم پس از تحصیل داشته باشید. بهتر است در زمان تحصیل رزومه کاری خود را قوی کنید تا پس از پایان تحصیل، جلب اعتماد کارآفرینان برایتان کار سختی نباشد. علاوه بر این، با انجام کار دانشجویی می‌توانید بخشی از هزینه‌های زندگی و تحصیل در انگلیس را پوشش دهید و شاید حتی مبلغی را به‌عنوان پس‌انداز داشته باشید. در ادامه انواع کار دانشجویی در انگلستان را به شما معرفی می‌کنیم:

انواع کار دانشجویی در انگلیس

مواردی که در ادامه معرفی می‌کنیم، پردرآمدترین و محبوب‌ترین کارهای دانشجویی در انگلیس به‌حساب می‌آیند:

 • مربی: شما می‌توانید در انگلیس مربی کودکان، نوجوانان و افراد ناتوان شده و تا ۲۴/۵۰ یورو در ساعت درآمد داشته باشید. البته برای مربی‌گری در کلاس‌های مهدکودک گاهی از شما مدرک تحصیلی خواسته می‌شود. برای همین سوابق تحصلی و فعالیت‌هایی که در ایران کرده‌اید برای پیدا کردن شغل به‌عنوان مربی در انگلیس ضروری است.
 • مترجم: شما می‌توانید به‌عنوان مترجم در انگلیس کار دانشجویی کرده و تا ۱۳ یورو در ساعت درآمد کسب کنید. به‌طور کلی مترجمی به‌عنوان درآمد جانبی در انگلیس بسیار رایج است و همیشه می‌توانید از این راه درآمد نسبتا خوبی داشته باشید.
 • دستیار پژوهش/تدریس: اگر به کار در فضای آکادمیک و ادامه‌تحصیل علاقه دارید، به شما توصیه می‌کنیم رزومه خود را در فضای دانشگاه قوی کنید. دانشگاه‌ها معمولا به دانشجویان ارشد و دکتری این امکان را می‌دهند که درون دانشگاه به کار مشغول شده و به‌عنوان دستیار در کنار اساتید خود باشند. با انجام این کارها می‌توانید تا ساعتی ۱۵ یورو درآمد داشته باشید. اما مهم‌تر اینکه می‌توانید رزومه آکادمیک خود را قوی‌تر کرده و درون دانشگاه شبکه‌سازی انجام دهید.
 • آشپز و باریستا: اگر هنر آشپزی دارید از انجام این کار در انگلیس غافل نشوید. در انگلیس شما می‌توانید با کار به‌عنوان آشپز یا باریستا، تا ۹ یورو در ساعت درآمد داشته باشید.
 • گارسون: شما می‌توانید در بوفه دانشگاه یا سایر کافه‌ها و رستوران‌های شهر مقصد خود، به‌عنوان گارسون مشغول‌به‌کار شده و تا ۹ یورو در ساعت درآمد داشته باشید.

خدمات سیم‌آخر برای تحصیل در انگلیس

سیم‌آخر سعی دارد با ارائه پکیج کامل خدمات مربوط به مهاجرت تحصیلی، زحمت و دغدغه متاقضیان را به حداقل برساند. در همین راستا برای انجام موارد زیر با شما همراهی کامل خواهیم داشت:

 • پیدا کردن رشته و دانشگاه مناسب: ما سوابق تحصیلی شما را بررسی می‌کنیم و به شما می‌گوییم بهتر است برای چه رشته و دانشگاهی انتخاب کنید. در واقع ما رشته‌ها و دانشگاه‌هایی را برایتان پیدا می‌کنیم که بیشترین شانس قبولی را برای آن‌ها دارید. در این مرحله چند گزینه پیش روی شما می‌گذاریم تا امکان انتخاب داشته باشید.
 • ارائه لیست و تکمیل مدارک: مهاجرت به هر کشوری نیازمند ارائه یک‌سری مدارک خاص است. ما لیست مدارک لازم را با توجه به نیازمندی‌های دانشگاه و همچنین سفارت به شما ارائه می‌دهیم و چک می‌کنیم که نقصی در مدارک شما وجود نداشته باشد.
 • نگارش رزومه و انگیزه‌نامه: یکی از بخش‌های مهم در تکمیل مدارک، نوشتن رزومه و انگیزه‌نامه طبق استانداردهای دانشگاه و سفارت است. کارشناسان ما با تجربه بیش از ۲۰۰۰ پرونده موفق پذیرش و ویزای تحصیلی، می‌دانند چه نکاتی باید در نگارش رزومه و انگیزه‌نامه رعایت شود و برای نوشتن این مدارک کنار شما خواهند بود.
 • اقدام و مکاتبه جهت اخذ پذیرش: پس از اینکه مدارکتان تکمیل شد، ما مکاتبات و ارتباطات لازم را جهت اخذ پذیرش شما انجام می‌دهیم. این مرحله حساسیت بالایی دارد و تجربه‌ی کارشناسان ما باعث می‌شود با خیال راحت‌تری پروسه خود را پیش ببرید.
 • اقدام جهت گرفتن وقت سفارت: در نهایت بعد از گرفتن پذیرش نوبت به اقدام برای اخذ ویزا می‌رسد که ما برای هماهنگی‌های وقت سفارت و در صورت نیاز پیکاپ ویزا کنار شما خواهیم بود. سعی ما این است از ابتدا تا انتهای مسیر همراه شما باشیم و شما را برای رسیدن به اهدافتان بدرقه کنیم.