آب و هوا در شهر پالرمو ایتالیا

به طور کلی تابستان‌های شهر پالرمو ایتالیا گرم و مرطوب و زمستان‌های بلند، سرد و بارانی به همراه باد فراوان است. دمای هوا نیز در طول سال از ۹ درجه سانتی‌گراد تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کم‌تر از ۶ درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر از ۳۴ درجه سانتی‌گراد در این شهر بسیار نادر است.

فصل گرم سال هم در شهر پالرمو ایتالیا از ۱۶ ژوئن آغاز شده و تا ۱۴ سپتامبر با متوسط دمای حدود ۲۷ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. گرم‌ترین روز سال نیز ۵ آگوست است که حداقل و حداکثر دمای هوا در آن به ترتیب ۲۳ درجه سانتی‌گراد و ۳۰ درجه سانتی‌گراد است.

همچنین فصل سرد سال در این شهر از ۲۸ ماه نوامبر آغاز شده و تا ۲۹ ماه مارس با دمای حدود ۱۸ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. سردترین روز سال نیز ۱۰ فوریه با حداقل و حداکثر دمای (به ترتیب) ۹ درجه سانتی‌گراد و ۱۴ درجه سانتی‌گراد است.

بهترین زمان برای بازدید از این شهر نیز از اوایل ماه می تا اوایل ماه جولای و از اوایل ماه سپتامبر تا اواسط ماه اکتبر است. دمای هوا نیز در این مدت از ۱۸ درجه سانتی‌گراد تا ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر پالرمو ایتالیا

هزینه‌های مربوط زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد اما به طور کلی هزینه متوسط زندگی در این شهر برای یک نفر (صرف نظر از اجاره‌بها) حدود ۶۱۴ یورو در ماه و برای یک خانواده ۴ نفره (صرف نظر از اجاره‌بها) حدود ۲۱۳۷ یورو در ماه است. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر پالرمو ایتالیا نظیر مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها نیز می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران در شهر پالرمو ایتالیا

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۸ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۴۵ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۸۹/۰ یورو، ۰۹/۱ یورو، ۹۵/۱ یورو، ۹۴/۱ یورو و ۷۵/۷ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۲۰/۷ و ۵۰/۱۰ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب برابر ۷۰/۱ یورو، ۴۲/۱ یورو و ۰۳/۱ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب حدود ۱۲/۱ یورو، ۸۶/۰ یورو و ۱۲/۱ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل در شهر پالرمو ایتالیا

هزینه حمل و نقل در شهر پالرمو ایتالیا نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۴۰/۱ یورو و ۳۲ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی برابر ۸۰/۰ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی برابر ۱۰ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر پالرمو ایتالیا حدود ۵۶/۱ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن در شهر پالرمو ایتالیا

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. برای مثال اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر حدود ۴۶۷ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر حدود ۳۲۲ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر حدود ۷۶۴ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر برابر ۵۴۸ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر پالرمو ایتالیا دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب حدود ۲۲۷۸ یورو و ۱۴۵۰ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت در شهر پالرمو ایتالیا

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۱۴۵ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۲۷ یورو است.

سایر هزینه ها در شهر پالرمو ایتالیا

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌های میاندازیم.

هزینه لباس در شهر پالرمو ایتالیا

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) برابر ۸۷/۷۸ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) برابر ۵۰/۳۰ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز برابر ۸۰ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز برابر ۶۷/۹۶ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح در شهر پالرمو ایتالیا

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۱۰/۳۶ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس به ازای ۱ ساعت در آخر هفته برابر ۲۵/۲۰ یورو است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۵۰/۷ یورو (به ازای ۱ بلیط) است.

اگر به زندگی و یا مهاجرت تحصیلی به ایتالیا علاقمندید با سیم آخر همراه باشید.

منبع: