شهر ماترا در ایتالیا یکی از شهرهای موجود در ناحیه باسیلیکاتا در ایتالیا بوده و در بخش جنوبی این کشور واقع شده است و دارای جمعیتی حدود ۵۵۰۰۰ نفر و مساحتی برابر ۳۸۷/۴ کیلومتر مربع است. این شهر همچنین یکی از جالب‌ترین و عجیب‌ترین شهرهای ایتالیایی است که برای گردشگران بسیار جذاب بوده و به شهرهایی نظیر شهر باری نیز نزدیک است. افرادی که تمایل به گشت و گذار در این شهر دارند باید با اطلاعاتی درباره آن آشنا شوند. در ادامه به مساحت و جمعیت شهر ماترا در ایتالیا، شرایط آب و هوایی شهر ماترا در ایتالیا و هزینه زندگی در شهر ماترا در ایتالیا خواهیم پرداخت.

شرایط آب وهوایی شهر ماترا در ایتالیا

شرایط آب وهوایی شهر ماترا در ایتالیا

شهر ماترا در ایتالیا به طورکلی دارای تابستان‌های گرم و کوتاه و زمستان‌های بسیار سرد به همراه باد و آسمان نیمه ابری است. متوسط دمای هوا نیز در طول سال در این شهر از ۲ درجه سانتی‌گراد تا ۳۱ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کمتر از ۱- درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر ۳۵ درجه سانتی‌گراد در این شهر نادر است. فصل گرم سال نیز در شهر ماترا در ایتالیا از ۱۲ ماه ژوئن آغاز شده و تا ۸ ماه سپتامبر با متوسط دمای ۲۷ درجه سانتی‌گراد  در روز ادامه می‌یابد. همچنین گرم‌ترین روز سال در این شهر، ۴ ماه آگوست با حداقل دمای ۱۳ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتی‌گراد است. فصل سرد سال هم در این شهر از ۱۹ ماه نوامبر تا ۲۲ ماه مارس با متوسط دمای ۱۴ درجه سانتی‌گراد در روز است. سردترین روز سال نیز در این شهر، ۵ ماه فوریه با حداقل دمای ۲ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتی‌گراد است. همچنین براساس نظرات گردشگران، بهترین زمان برای بازدید از شهر ماترا در ایتالیا اواسط ماه می تا اوایل ماه اکتبر است. دمای هوا نیز در این مدت بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد و ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر ماترا در ایتالیا

هزینه زندگی در شهر ماترا در ایتالیا

همانطور که می‌دانید هزینه‌های مربوط زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر ماترا در ایتالیا نظیر هزینه مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها در سال ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان حدود ۱۷/۵۰ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط حدود ۵۰ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۰/۹۶ یورو، ۱/۸۸ یورو، ۳/۷۵ یورو، ۳/۶۰ یورو و ۱۴ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۸/۱۰ و ۱۰ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب، موز و پرتقال به ترتیب برابر ۲ یورو، ۱/۵۰ یورو و ۲ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر ماترا در ایتالیا نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۱ یورو و ۳۳ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسیله نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر ماترا در ایتالیا حدود ۱/۲۹ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین آنها در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. به طورکلی اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ماترا در ایتالیا برابر ۵۵۰ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر برابر ۳۲۵ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر برابر ۸۰۰ یورو و برای آپارتمانی مشابه خارج از مرکز شهر حدود ۸۰۰ یورو است. همچنین افرادی که تمایل به خرید مسکن در شهر ماترا در ایتالیا را دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب حدود ۲۶۵۰ یورو و ۲۰۰۰ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبوض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری در شهر ماترا در ایتالیا حدود ۱۱۳ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) برابر ۲۲/۵۰ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. هزینه‌هایی مانند هزینه لباس و هزینه‌های مربوط به ورزش و تفریح برای برخی از افراد بسیار مهم هستند. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌های میاندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) حدود ۵۰ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز حدود ۶۰ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه برابر ۶۰ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هماطنور که می‌دانید هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال برابر ۴۰ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس برابر ۱۲ یورو به ازای ۱ ساعت در آخر هفته است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما نیز برابر ۷ یورو (به ازای ۱ بلیط) است.

منابع: