شهر تور یکی از شهرهای غیرمشهور فرانسه است که آشنایی با آن برای کسانی که قصد رفتن به فرانسه و زندگی در این شهر و یا بازدید از آن را دارند خالی از لطف نیست. این شهر با مساحتی برابر ۳۴.۳۶ کیلومتر و جمعیتی حدود ۱۴۲۰۰۰ نفر دارای اماکن زیبایی برای بازدید بوده و بسیاری از گردشگران آن را برای تفریح انتخاب می‌کنند که البته این شهر برای تحصیل در فرانسه نیز گزینه‌ای مناسب به حساب می‌آید. در ادامه به اطلاعات بیشتری درباره شهر تور فرانسه خواهیم پرداخت.

شهرهای نزدیک فرانسوی

شهر تور فرانسه به شهرهای دیگر فرانسوی نیز نزدیک است و افراد با رفتن به آن به راحتی می‌توانند به شهرهایی نظیر نانت، پاریس و رن سفر کنند. در ادامه فاصله این شهرها تا تور را مشاهده می‌کنیم.

  • شهر نانت: ۲۱۷.۹۱ کیلومتر تا شهر تور فرانسه
  • شهر پاریس: ۲۳۸.۵۰ کیلومتر تا شهر تور فرانسه
  • شهر رن: ۲۵۲.۶۹ کیلومتر تا شهر تور فرانسه

زبان مردم شهر تور فرانسه

پیش از انقلاب فرانسه مردم شهر تور به خالص‌ترین نوع از زبان فرانسوی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کردند زیرا لهجه آنها همان لهجه‌ای بود که درباریان از آن استفاده می‌کردند. تا  قرن ۱۹ نیز مردم تور با همین لهجه صحبت می‌کردند اما از آن به بعد لهجه مردم این شهر مشابه دیگر شهرهای فرانسه و به صورت استاندارد درآمد. به بیانی دیگر از آنجاییکه درباریان این کشور بین سال‌های ۱۴۳۰ و ۱۵۳۰ در شهر تور فرانسه زندگی می‌کردند و به همین خاطر تا قبل از انقلاب فرانسه لهجه مردم این شهر با مابقی شهرها کمی تفاوت داشت.

اماکن دیدنی شهر تور فرانسه

همانطور که در بخش مقدمه ذکر شد شهر تور دارای جاهای دیدنی زیادی بوده که همین دلیل سبب می‌شود بسیاری از گردشگرانی که فرانسه را برای بازدید انتخاب می‌کنند به این شهر نیز بروند. برخی از اماکن دیدنی در شهر تور عبارت است از؛ کلیسای جامع تور، موزه هنرهای زیبای تور، تئاتر بزرگ تور و… .

تحصیل در شهر تور فرانسه

شهر تور دارای یکی از دانشگاه‌های مشهور اروپایی به نام دانشگاه تور است. این دانشگاه دولتی که در گذشته با نام یکی از نویسندگان فرانسوی به نام Francois Rabelais شناخته می‌شد در سال ۱۹۶۹ تأسیس شده است. این دانشگاه همچنین به عنوان برزگترین دانشگاه موجود در ناحیه سانتر-وال-دلوآر شناخته می‌شود و دارای ۷ دپارتمان آموزشی است. دپارتمان‌های آموزشی دانشگاه تور فرانسه عبارتند از؛ دپارتمان هنر و علوم انسانی، دپارتمان حقوق، اقتصاد و علوم اجتماعی، دپارتمان زبان و ادبیات، دپارتمان پزشکی، دپارتمان علوم و فناوری، دپارتمان داروسازی، مرکز مهندسی، مرکز مطالعات پیشرفته رنسانس، مؤسسه فناوری دانشگاه تور و مؤسسه فناوری دانشگاه Blois. این دانشگاه همچنین رشته‌های تحصیلی متعددی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد. به بیان دیگر سیستم این دانشگاه سیستم بولونیا (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) است.

شرایط آب و هوایی شهر تور فرانسه

شهر تور به طورکلی دارای تابستان‌های گرم به همراه آسمان نیمه‌ابری و زمستان‌های بسیار سرد به همراه باد و آسمان نیمه‌ابری است. متوسط دمای هوا نیز در طول سال در این شهر از ۲ درجه سانتی‌گراد تا ۲۶ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کمتر از ۴- درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر ۳۲ درجه سانتی‌گراد در آن نادر است. فصل گرم سال نیز در شهر تور فرانسه از ۱۲ ماه ژوئن آغاز شده و تا ۱۲ ماه سپتامبر با متوسط دمای ۲۲ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. همچنین گرم‌ترین روز سال در این شهر، ۲ ماه آگوست با حداقل دمای ۱۵ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتی‌گراد است. فصل سرد سال هم در تور از ۱۶ ماه نوامبر تا ۶ ماه مارس با متوسط دمای ۱۱ درجه سانتی‌گراد در روز است. سردترین روز سال نیز در این شهر، ۸ ماه فوریه با حداقل دمای ۸ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۲ درجه سانتی‌گراد است. همچنین براساس نظرات گردشگران، بهترین زمان برای بازدید از شهر تور فرانسه از اواسط ماه ژوئن تا اواسط ماه سپتامبر است. دمای هوا نیز در این مدت بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد و ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر تور فرانسه

بی‌شک هزینه‌های زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر تور فرانسه نظیر هزینه مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها در سال ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به مواد غذایی و رستوران از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۱۲ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط حدود ۴۰ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۰۸/۱ یورو، ۶۷/۱ یورو، ۸۷/۲ یورو، ۳.۲۰ یورو و ۱۰.۵۰ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۹.۳۳ یورو و ۱۹ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب برابر ۲.۷۰ یورو، ۱.۸۰ یورو و ۳.۴۵ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب برابر ۳.۷۵ یورو، ۱.۱۰ یورو و ۱ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر تور فرانسه نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۱.۶۰ یورو و ۳۹ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی برابر ۱.۶۰ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی برابر ۲.۴۰ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر تور فرانسه حدود ۱.۵۳ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. به طورکلی اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر تور فرانسه حدود ۵۰۰ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر حدود ۴۰۰ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر حدود ۷۰۰ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر حدود ۵۷۰ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر تور فرانسه دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب حدود ۳۴۳۳ یورو و ۲۵۰۰ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبوض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۱۴۰ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) برابر ۲۴ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. هزینه‌هایی مانند هزینه لباس و هزینه‌های مربوط به ورزش و تفریح برای برخی از افراد بسیار مهم هستند. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌ها می‌اندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) حدود ۶۱ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) حدود ۲۵ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز حدود ۷۲ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز برابر ۹۴ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۳۲ یورو در ماه و هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۸ یورو (به ازای هر بلیط) است.

در صورت تمایل به زندگی و تحصیل در فرانسه، می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و مهاجرت تحصیلی به فرانسه از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

منابع: