هنگام جستجو درباره برترین شهرهای ایتالیا برای زندگی، بولزانو نیز یکی از آنهاست که دارای کیفیت بسیار بالایی برای زندگی است. این شهر همچنین برای گردشگران بسیار جذاب است. افرادی که تمایل به تحصیل در ایتالیا و زندگی و یا سفر به این شهر را دارند بهتر است با مطالعه این مقاله از موضوعاتی نظیر مساحت و جمعیت شهر بولزانو ایتالیا، کیفیت زندگی در شهر بولزانو ایتالیا، آب و هوا در شهر بولزانو ایتالیا و هزینه زندگی در شهر بولزانو ایتالیا مطلع شوند.

مساحت و جمعیت

شهر بولزانو ایتالیا دارای مساحتی حدود ۳/۵۲ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۹۹۰۴۹ نفر است.

کیفیت زندگی

به طور کلی کیفیت زندگی در شهر بولزانو ایتالیا بسیار بالا بوده و این شهر به عنوان یکی از برترین شهرهای این کشور برای زندگی به شما می‌آید. همچنین امنیت مردم در شهر بولزانو ایتالیا بالا، شاخص مراقبت‌های درمانی بالا و شاخص آلودگی هوا نیز پایین است.

آب و هوا

آشنایی با شرایط آب و هوایی شهر بولزانو ایتالیا برای تمامی افرادی که قصد زندگی در این شهر را دارند بسیار مهم است. به طور کلی شهر بولزانو ایتالیا دارای تابستان‌های گرم و زمستان‌های بسیار سرد و خشک به همراه آسمان ابری است. همچنین دمای هوا در طول سال در این شهر از ۵- درجه سانتی‌گراد تا ۲۸ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کم‌تر از ۹- درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر از ۳۳ درجه سانتی‌گراد بسیار نادر است.

فصل گرم سال در شهر بولزانو ایتالیا نیز از ۲۸ می آغاز شده و تا ۱۱ سپتامبر با متوسط دمای ۲۳ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. همچنین ۲۵ جولای به عنوان گرم‌ترین روز سال در این شهر شناخته شده که حداقل و حداکثر دمای هوا در این روز به ترتیب ۱۶ درجه سانتی‌گراد و ۲۸ درجه سانتی‌گراد است.

فصل سرد سال هم در شهر بولزانو ایتالیا از ۱۸ ماه نوامبر آغاز شده و تا ۲۱ ماه فوریه با متوسط دمای ۲۳ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. سردترین روز سال نیز در این شهر ۵ ژانویه با حداقل و حداکثر دمای (به ترتیب) ۵- درجه سانتی‌گراد و ۴ درجه سانتی‌گراد است.

همچنین بر اساس نظرات گردشگران، بهترین زمان بازدید از شهر بولزانو ایتالیا از اواسط ماه ژوئن تا اواخر ماه سپتامبر با متوسط دمای بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد و ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی

همانطور که می‌دانید هزینه‌های مربوط زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر بولزانو ایتالیا نظیر مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها نیز می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۱۵ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۵۰/۵۳ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۱۳/۱ یورو، ۱۲/۲ یورو، ۱۰/۲ یورو، ۰۳/۳ یورو و ۱۳ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب حدود ۹ و ۱۵ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب برابر ۱۷/۲ یورو، ۷۷/۱ یورو و ۲۱/۲ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب برابر ۲ یورو، ۵۵/۱ یورو و ۴۶/۱ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر بولزانو ایتالیا نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۵۰/۱ یورو و ۲۵/۳۱ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی حدود ۴۶/۱ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی حدود ۵۰/۶ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر بولزانو ایتالیا برابر ۵۵/۱ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. برای مثال اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر برابر ۸۵۰ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر برابر ۸۶/۶۹۲ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر برابر ۱۳۰۰ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر برابر ۶۷/۱۰۹۱ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر بولزانو ایتالیا دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب برابر ۵۳۷۵ یورو و ۳۷۵۰ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری برابر ۳۹/۱۵۵یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۳۰ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌های میاندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) برابر ۲۵/۷۶ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) حدود ۳۲ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز حدود ۸۷ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز برابر ۲۹/۱۰۴ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۶۰ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس به ازای ۱ ساعت در آخر هفته برابر ۵۰/۱۸ یورو است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۹ یورو (به ازای ۱ بلیط) است.

منبع: