بسیاری از افراد فکر می‌کنند با معدل پایین مهاجرت تحصیلی دور از دسترس و غیرممکن خواهد بود؛ اما این تفکر غلط است. کسانی که معدل پایینی دارند می‌توانند از طریق اثبات تمکن مالی یا ارائه گواهی‌نامه‌های بین‌المللی پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا را بگیرند. در این مقاله قصد داریم مسیر تحصیل در کانادا با معدل دیپلم پایین را بررسی کنیم.

شرایط تحصیل در کانادا

کانادا یکی از بهترین جاهای دنیا برای زندگی است و دانشگاه‌های این کشور از نظر رتبه جهانی وضعیت بسیار خوبی دارند. جالب است بدانید دانشگاه‌های کانادا در بین ۲۵۰ دانشگاه برتر دنیا ۱۱ نماینده دارند و چهار شهر این کشور (مونترال، تورنتو، ونکوور و اتاوا) جزو بهترین شهرهای دانشجویی دنیا رده‌بندی می‌شوند. این یعنی کانادا یکی از ایده‌آل‌ترین کشورهای دنیا برای دانشجویان است و در نتیجه رقابت سنگینی بین متقاضیان مهاجرت تحصیلی برای اخذ پذیرش از کانادا وجود دارد. موفقیت در این رقابت نیازمند داشتن شرایط بهتر از نظر معدل، تمکن مالی، سوابق کاری و… است. در این میان معدل اهمیت ویژه‌ای دارد؛ خصوصا اگر قصد ورود به دانشگاه‌های دولتی کانادا را داشته باشید؛ اما سوال اینجا است که آیا تحصیل در کانادا با معدل دیپلم پایین غیرممکن است؟ در ادامه راه‌های کمرنگ کردن تاثیر معدل روی شانس اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از کانادا را توضیح می‌دهیم.

تحصیل-در-کانادا-با-معدل-کم.webp

راه‌های تحصیل در کانادا با معدل دیپلم پایین

همانطور که قبل‌تر هم اشاره شد، با پایین بودن معدل، درهای تحصیل در کانادا به روی شما بسته نخواهد شد و هنوز شانس دارید. در واقع برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم و معدل پایین، لازم است مدارک و سوابقی ارائه کنید که کم بودن معدل شما را پوشش دهد. در ادامه راه های تحصیل در کانادا با معدل دیپلم پایین را بررسی می‌کنیم:

  1. ارائه مدرک GRE یا GMAT: این دو مدرک تاثیر زیادی روی شانس شما برای اخذ پذیرش از کانادا دارند؛ چرا که در این دو آزمون توانایی حل مسئله و تحلیل شما سنجیده می‌شود. با اخذ نمره بالا در این دو آزمون می‌توانید به دانشگاه مورد نظر و همچنین دولت کانادا اثبات کنید که توانایی‌های شما فراتر از معدل دیپلمتان است. این آزمون‌ها مثل فرصتی دوباره عمل می‌کنند. مثلا ممکن است شما در دوران دبیرستان زیاد توجهی به معدل خود نداشته‌اید و حالا راهی برای بازگشت به گذشته و تغییر آن ندارید. در چنین شرایطی با تمرکز روی منابع آزمون GRE یا GMAT می‌توانید اثر معدلتان روی شانس اخذ پذیرش را کاهش دهید.
  2. ارائه گواهی‌های معتبر: شرکت در دوره‌های معتبر و بین‌المللی مرتبط با رشته تحصیلی‌تان به این معنا است که شما در زمینه مورد نظر آموزش دیده‌اید. ارائه مدارکی مثل مدارک فنی‌حرفه‌ای شانس شما را برای اخذ پذیرش تحصیل در کانادا با معدل دیپلم پایین افزایش می‌دهد.
  3. ارائه رزومه کاری: این مورد بیشتر برای فارغ‌التحصیلان هنرستان کاربردی است. برای مثال ممکن است شما از رشته عمران هنرستان با معدل پایین فارغ‌التحصیل شده باشید؛ اما پس از پایان تحصیل در چند پروژه بزرگ عمرانی به‌صورت رسمی فعالیت می‌کنید. وجود رزومه کاری باعث کمرنگ شدن اثر معدل شما خواهد شد و می‌توانید شانس خوبی برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا با معدل پایین داشته باشید.
  4. شرکت در دوره‌های پیش از تحصیل: بعضی از دانشگاه‌های کانادا یک سری برنامه تحت عنوان Pathway Programs دارند که در آن متقاضی قبل از ورود به دانشگاه وارد دوره یک‌ساله آماده‌سازی می‌شود و اگر بتواند نتایج خوبی را از این دوره کسب کند، اجازه ورود به دانشگاه مورد نظر را خواهد داشت. این برنامه را می‌توان پذیرش تحصیلی مشروط دانست.
تحصیل-در-کانادا-بدون-شرط-معدل (2).webp

سیم آخر و تحصیل در کانادا با معدل دیپلم پایین

کارشناسان سیم آخر بعد از چندین تجربه موفق اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا، با مسیر مهاجرت تحصیلی به کانادا آشنایی کامل دارند. زمانی که فرم ارزیابی مشاوره رایگان ما را پر می‌کنید، ما شرایط شما را بررسی می‌کنیم و در زمانی که مشخص کرده‌اید با شما تماس می‌گیریم. در واقع مشاوران ما پس از بررسی شرایط تحصیلی و سایر سوابق شما، راه‌هایی را به شما پیشنهاد می‌دهند که متناسب با شرایطتان است. ما بهترین مسیر را برایتان پیدا می‌کنیم و تا آخر این مسیر همراه شما خواهیم بود. ممکن است فقط برای گرفتن ویزا به ما مراجعه کنید یا کل مسیر مهاجرتتان را به ما بسپارید؛ در هر صورت ما متعهد به تحقق هدف شما خواهیم بود. برای شروع همین حالا فرم ارزیابی مشاوره رایگان را پر کنید.

جمع بندی

تحصیل در کانادا با معدل دیپلم پایین به‌هیچ‌وجه غیر ممکن نیست. زمانی که معدل خوبی ندارید لازم است فاکتورهای دیگری که روی شانس اخذ پذیرشتان از کانادا تاثیر می‌گذارند را پیدا کنید؛ فاکتورهایی مثل رزومه کاری، ارائه گواهی بین‌المللی و اخذ نمره بالای GRE یا GMAT. زمانی که شما یکی از این موارد را ارائه دهید اثر معدل کمرنگ می‌شود و می‌توانید تحصیل در کانادا با معدل پایین دیپلم را تجربه کنید. راه دیگر برای این کار شرکت در دوره‌های آماده‌سازی پیش از ورود به دانشگاه است. برای اطلاعات بیشتر کافی است با سیم آخر تماس بگیرید.