کالج دولتی و غیرمذهبی دورهام (Durham College) سال ۱۹۶۷ در منطقۀ اشاوای انتاریو تأسیس شد. این کالج به «کالج هنرهای کاربردی و فناوری دورهام» نیز مشهور است و رشته‌های متنوعی در مقطع کارشناسی ارائه می‌کند. در رتبه‌بندی اخیر وبگاه وبومتریک در سال ۲۰۲۱، کالج دورهام صدویکمین کالج برتر کانادا شناخته شده است. کالج مذکور بورسیه‌ها و امتیازهای مالی گوناگونی برای دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی در نظر گرفته است. ناگفته نماند امتیازهای مالی کالج دورهام مختص تحصیل در کشور کاناداست.

ازجمله مدارک عمومی مهم برای دریافت امتیازهای مالی کالج دورهام‌، ارائۀ دیپلم معادل دبیرستان در انتاریو و مدارک تحصیلات احتمالی متقاضی در کالج یا دانشگاه است. مدرک دیپلم دوازده‌سالۀ معادل معتبر برای استان انتاریو باید ترجمۀ رسمی و با سرویس ارزیابی اعتبارنامه (ICAS) اعتبارسنجی شود. افزون‌براین متقاضیان بسته به رشتۀ مدنظرشان، مقاله و نمونه‌کار باید ارائه دهند و در آزمون‌های احتمالی شرکت کنند. حداقل نمرۀ موردنیاز برای زبان انگلیسی نیز نمرۀ ۶ آیلتس و نمرۀ ۸۰ تافل اینترنتی و نمرۀ ۱۰۵ آزمون دولینگو اعلام شده است.

امتیازهای مالی کالج دورهام به دانشجویان دوره‌های تمام‌وقت مقطع کارشناسی و براساس نیاز مالی و شایستگی آنان تعلق خواهد گرفت. ناگفته نماند زمان پرداخت این امتیازها و بورسیه‌ها قبل از پایان مهلت پرداخت شهریۀ نیمسال دوم است. اگر دانشجویی قبل از دریافت بورسیۀ تحصیلی هزینه‌های یک‌سالۀ خود را پرداخت کرده باشد، چک‌های بازپرداخت در ماه بعد از شروع هر نیمسال (اکتبر و فوریه و ژوئن) صادر می‌شود.

بد نیست بدانید کالج دورهام امکان دریافت بورسیه‌های دیگر مانند بورسیۀ تحصیلی دانشجویان برتر را فراهم کرده که ارزش آن هزار دلار کاناداست. این نکته را نیز مدنظر قرار دهید که مسئولان ثبت‌نام کالج دورهام دانشجویان تازه‌وارد را براساس شایستگی‌های علمی و دانش زبانی‌شان نامزد دریافت بورسیه‌ها و امتیازهای مالی می‌کنند. برای ثبت‌نام در کالج دورهام، پیش از هر کاری ابتدا شرایط رشتۀ مدنظرتان را بررسی و مدارک موردنیاز آن را آماده کنید.

منبع: