پس از اطلاع از اخبار ویروس کرونا و همه‌گیری آن، به‌جرئت می‌توان گفت هیچ برنامه‌ای آن‌طور که باید، پیش نرفته و درحقیقت، این همه‌گیری و آمار درخورتوجه مرگ‌ومیر تمامی جهان را به‌هم ریخته است. در‌این‌میان، افرادی که قصد داشته‌اند به کشوری خاص مهاجرت کنند و ادامه‌تحصیل دهند، از همه بیشتر زیر فشار روانی قرار گرفته‌اند؛ زیرا عواملی مانند بسته‌شدن مرزها و مشخص‌نبودن آینده برنامه‌های آن‌ها را مختل کرده است. این روزها بسیاری از افراد قصد تحصیل در فرانسه را دارند و با شنیدن اخباری مربوط به موج جدید این ویروس، دچار سردرگمی و افسردگی شده‌اند؛ اما مدیریت کامپوس فرانس با انتشار پیامی خطاب به دانشجویان بین‌المللی، از اضطراب آنان کاسته است.

Béatrice Khaiat، مدیرعامل کامپوس فرانس، دربارۀ شروع سال تحصیلی ۲۰۲۰ پیامی منتشر کرده است که در‌ادامه، آن را مشاهده خواهیم کرد:

«دانشجویان بین‌المللی عزیز،

به‌عنوان مدیرعامل کامپوس فرانس از شما استقبال می‌کنم. می‌دانم که اوضا‌ع‌واحوال این روزها آسان نیست و ممکن است آمدن شما به فرانسه سخت باشد؛ اما باید بیایید. درحقیقت، بسیاری از شما برای شروع تحصیلات و آغاز سال تحصیلی جدید باید به فرانسه بیایید.

کامپوس فرانس و کنسولگری‌ها از شما حمایت می‌کنند. کنسولگری‌ها باز هستند و حق اولویت برای اعطای ویزا را به دانشجویان بین‌المللی می‌دهند. به‌بیانِ‌بهتر، فرانسه یکی از معدود کشورهایی است که حق اولویت را به دانشجویان بین‌المللی می‌دهد.

از شما متشکریم که فرانسه را انتخاب کرده‌اید. مؤسسه‌های آموزش عالی منتظر هستند تا از شما پذیرایی کنند؛ حتی اگر کمی دیر برسید.»

در بخش انتهایی پیام مدیر کامپوس فرانس به دانشجویان بین‌المللی آمده است:

«تردید نکنید، بیایید و دست از تلاش برندارید، ما منتظر شما هستیم. شروع خوبی داشته باشید. به فرانسه خوش آمدید.»

منبع:

https://www.campusfrance.org/fr/message-de-rentree-de-la-directrice-generale-de-campus-france