Loading...

تحصیل در رشته روانشناسی در آلمان

خانه / آلمان / تحصیل در رشته روانشناسی در آلمان

روانشناسی از جمله زیرشاخه‌های علوم انسانی است که به دنبال درک رفتار و ذهن انسان بوده و به مطالعه روان انسان، علل وقوع رفتار و یا واکنشی خاص می‌پردازد. کسانی که در این رشته تحصیل می‌کنند، می‌توانند به افراد دارای مشکلات روانی کمک کنند. کشور آلمان برای تحصیل در رشته روانشناسی گزینه‌ای بسیار مناسب است زیرا علاوه بر مزایایی مانند امکان تحصیل رایگان در آلمان و بالا نبودن هزینه زندگی در آلمان، بسیاری از دانشگاه‌های روانشناسی این کشور در رتبه‌بندی جهانی دارای جایگاه خوبی هستند. در این مقاله به تحصیل در رشته روانشناسی در آلمان در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، نحوه آموزش دروس رشته روانشناسی در آلمان، بازار کار  رشته روانشناسی در آلمان و  معرفی بهترین دانشگاه های آلمان در رشته روانشناسی می‌پردازیم.

اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در کنار مطالعه مطلب «تحصیل در رشته روانشناسی در آلمان»، با مراجعه به صفحه درخواست مشاوره، فرم مربوطه را پر کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

تحصیل در رشته روانشناسی در آلمان در مقطع کارشناسی

دروس مورد مطالعه در مقطع کارشناسی، موضوعات مربوط به رفتار انسان را مورد بررسی قرار می‌دهند. دانشجویان مقطع کارشناسی (رشته روانشناسی) به مطالعه درباره نظریه‌پردازان مختلف و نظریه‌هایشان می‌پردازند. با وجود اینکه بیشتر دانشجویان کارشناسی، تحصیلات خود را تا مقاطع بالاتر ادامه می‌دهند اما بعضی از آنها با مدرک کارشناسی فارغ‌التحصیل شده و به کار در مراکز غیر‌دولتی و غیرانتفاعی مشغول می‌شوند. بعضی از آنها وارد رشته‌های مدیریت شده و آنهایی که تمایل به ادامه کار به عنوان روانشناس بالینی دارند، تحصیل خود را تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه می‌دهند.

تحصیل در رشته روانشناسی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد غالباً تحقیق محور است. تحصیل در رشته روانشناسی در آلمان در مقطع دکتری به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است؛ البته در صورتی که دانشجویان تمایل داشته باشند، می‌توانند تحصیل در این رشته را به زبان آلمانی ادامه دهند. تمرکز دانشجویان روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد بر یکی از شاخه‌های زیر است:

 • روانشناسی بالینی و آسیب‌‌شناسی روانی
 • منابع انسانی و روانشناسی سازمانی
 • روانشناسی آموزشی

تحصیل در رشته روانشناسی در آلمان در مقطع دکتری (PsyD)

افرادی که تحصیل خود را تا مقطع دکتری ادامه می‌دهند، توانایی لازم برای انجام تحقیقات آزاد و گسترده‌تر، تدریس در دانشگاه و یا فعالیت در زمینه‌هایی مانند روانشناسی بالینی را کسب می‌کنند. دوره‌های دکتری رشته روانشناسی در آلمان عموماً به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

نحوه آموزش دروس رشته روانشناسی در آلمان

به طور معمول اساتید دانشگاه‌های روانشناسی در آلمان برای توضیح دروس مربوطه با استفاده از پاورپوینت نتایج نهایی تحقیقات را در کلاس بیان کرده و آنها را مورد بحث قرار می‌دهند. کلاس‌های درسی در این رشته به دو قسمت سخنرانی (توضیح دروس) و سمینار تقسیم می‌شود. در بخش سخنرانی، استاد مربوطه موضوعی خاص را بیان کرده و توضیح می‌دهد (در این مرحله دانشجویان فقط گوش می‌کنند و در صورت تمایل سوالاتی می‌پرسند). در بخش سمینار، دانشجویان باید موضوعاتی را انتخاب کرده و با استفاده از پاورپوینت به شرح آن بپردازند.

بازار کار  رشته روانشناسی در آلمان

یکی از دغدغه‌های علاقه‌مندان به مهاجرت تحصیلی، پیدا کردن کار و دریافت اقامت کشور مقصد است. پیدا کردن کار پس از تحصیل در رشته روانشناسی در آلمان چندان دشوار نیست. بیشتر افراد فارغ‌التحصیل در رشته روانشناسی، علاوه بر مشاغل مربوط به مراقبت‌های درمانی و مسائل اجتماعی، می‌توانند به تحقیق درباره موضوعات مورد نظر خود پرداخته و یا به عنوان مشاور در شرکت‌های مربوط به کسب و کار فعالیت کنند. میزان درآمد افراد (در رشته روانشناسی) با توجه به مقطع تحصیلی و توانایی‌های آنها و زیرشاخه‌ای که در آن تحصیل کرده اند، متفاوت است اما به طور متوسط یک روانشناس در آلمان دارای درآمد ۵۷۹۵۳ یورو در سال است.

بهترین دانشگاه های آلمان در رشته روانشناسی

تحصیل در رشته روانشناسی در آلمان _ بهترین دانشگاه های آلمان در رشته روانشناسی

در ادامه به معرفی ۱۰ دانشگاه برتر آلمان در رشته روانشناسی می‌پردازیم:

۱- دانشگاه آزاد برلین Freie Universität Berlin) )

یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته روانشناسی در آلمان دانشگاه آزاد برلین است. این دانشگاه با رتبه کلی ۱۳۰ و رتبه ۵۱ تا ۱۰۰ جهانی در رشته روانشناسی از جمله دانشگاه‌های بسیار عالی در زمینه روانشناسی است. دپارتمان روانشناسی این دانشگاه دارای ۱۶ بخش است و دانشجویان می‌توانند در زمینه‌های مختلفی مانند روانشناسی تجربی، روانشناسی عصبی شناختی، عصب‌شناسی شناختی، رواشناسی زیستی، روانشناسی سلامت، روانشناسی بالینی، روان درمانی، روانشناسی اقتصادی و اجتماعی و … تحصیل کنند.

۲- دانشگاه هومبولت برلین (Humboldt-Universität zu Berlin)

این دانشگاه دارای رتبه کلی ۱۲۱ و رتبه ۵۱ تا ۱۰۰ در رشته روانشناسی است. هدف دپارتمان روانشناسی این دانشگاه، ارائه دانش، مهارت و تجارب مربوط به این رشته است و از این طریق دانشجویان را برای فعالیت در زمینه‌های مختلف روانشناسی آماده می‌کند. فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی، آمادگی فعالیت در زمینه‌هایی مانند تشخیص اولیه بیماری و یا فعالیت‌های مشاوره‌ای (مربوط به مراقبت‌های اجتماعی و سلامت)، آموزش و تحصیل، مدیریت، صنعت و کسب و کار را دارند. فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد این دانشگاه نیز می‌توانند در زمینه‌های مختلفی مانند منابع انسانی، سیستم آموزشی مدرسه، نقش مشاوره‌ای در آموزش، روانشناسی بالینی و … فعالیت کنند.

۳- دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ (Ludwig-Maximilians-Universität München)

این دانشگاه دارای رتبه کلی ۶۲ و رتبه ۵۱ تا ۱۰۰ جهانی در رشته روانشناسی است. دپارتمان روانشناسی این دانشگاه در زمینه تحقیقات بین‌المللی بسیار موفق بوده و دارای ۱۳ واحد آموزشی و تحقیقی است. این دپارتمان شامل تمامی تحقیقات پایه و کاربردی مربوط به روانشناسی است که دربرگیرنده زمینه‌هایی مانند یافته‌های مربوط به علوم اعصاب، احساسات و رفتار انسان‌ها و بافت اجتماعی و سازمانی مربوطه می‌باشد.

۴- دانشگاه روپرشت کارلز هایدلبرگ (Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg)

این دانشگاه دارای رتبه کلی ۶۴ و رتبه ۱۰۱ تا ۱۵۰ جهانی در رشته روانشناسی است. هدف از آموزش این رشته در دپارتمان روانشناسی این دانشگاه، ارائه موضوعات مختلف روانشناسی به منظور گسترش زاویه دید دانشجویان برای موقعیت‌های پیچیده‌تر است. دانشجویان روانشناسی این دانشگاه دانش، مهارت و تجربه لازم برای روانشناس شدن را کسب کرده و در مقطع کارشناسی دیدگاه عمیق‌تری درباره موضوعات مختلف روانشناسی پیدا می‌کنند که آنها را برای تحصیل در مقاطع بالاتر آماده می‌کند. تحقیقاتی که در دپارتمان روانشناسی این دانشگاه انجام می‌شوند در زمینه‌هایی مانند یادگیری و شناخت در کودکی، پیشرفت تفکر انسان در تکامل ذهن، روانشناسی جنسیت و سلامت، مدیریت استرس و سلامت و…. است.

۵- دانشگاه مانهایم (Universität Mannheim)

این دانشگاه دارای رتبه کلی ۳۳۸ و رتبه ۱۰۱ تا ۱۵۰ جهانی در رشته روانشناسی است. دپارتمان روانشناسی این دانشگاه یکی از موسسات تحقیقی-آموزشی برجسته است که منحصراً بر روی بخش‌های تحقیقاتی روانشناسی اقتصادی، روانشناسی اجتماعی و روانشناسی شناختی تمرکز می‌کند. هدف مهم این دپارتمان روانشناسی، گسترش تحقیقات انجام شده از طریق تجهیزات آموزشی جدید و خلاقانه است. دپارتمان روانشناسی این دانشگاه دارای هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است که در مقطع کارشناسی، علوم پایه و کاربردی (در زمینه روانشناسی شامل روش‌های تجربی و تئوری‌های نظری) را ارائه می‌دهد. رشته‌هایی که این دپارتمان برای مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد، شامل روانشناسی اقتصادی، روانشناسی شناختی و اجتماعی است. لازم به ذکر است که روانشناسی اقتصادی بر حوزه‌های روانشناسی سازمانی و صنعتی تمرکز می‌کند.

۶- دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن (Eberhard Karls Universität Tübingen)

این دانشگاه دارای رتبه کلی ۱۶۸ و رتبه ۱۵۱ تا ۲۰۰ جهانی در رشته روانشناسی است. تحقیقات انجام شده در زمینه روانشناسی پایه، بر موضوعاتی مانند عملکرد اجرایی، شناخت و روابط اجتماعی تمرکز دارد. روانشناسی کاربردی در این دپارتمان شامل روانشناسی بالینی، روانشناسی سازمانی، روانشناسی مدرسه و … است.

۷- دانشگاه فیلیپس ماربورگ (Philipps-Universität Marburg)

این دانشگاه دارای رتبه کلی ۶۰۱ تا ۶۵۰ و رتبه ۲۰۱ تا ۲۵۰ در رشته روانشناسی است. دپارتمان روانشناسی این دانشگاه از جمله دپارتمان‌های بسیار خوب برای تحصیل روانشناسی است که دارای زیرشاخه‌هایی مانند روانشناسی سازمانی و صنعتی، روانشناسی بالینی، روان درمانی، عصب‌شناسی و روانشناسی کودکان و بزرگسالان است. مقطع کارشناسی رشته روانشناسی در این دانشگاه ۸ ترم و مقطع کارشناسی ارشد یک دوره‌ ۲ ترمه است.

۸- دانشگاه رور بوخوم (Ruhr-Universität Bochum)

این دانشگاه دارای رتبه کلی ۳۷۲ و رتبه ۲۰۱ تا ۲۵۰ جهانی در رشته روانشناسی است. این دانشگاه در مرکز کلان شهر Ruhr (قلب اروپا) واقع شده است که دارای ۲۰۰ دپارتمان و ۵۰۰۰ کارمند است. تعداد دانشجویان این دانشگاه بیش از ۳۶۵۰۰ نفر (از ۱۳۰ کشور مختلف) است. روانشناسی در این دانشگاه از جمله علوم بین‌المللی است که بیش از ۱۰۰۰ دانشجو دارد. دانشکده روانشناسی رور بوخوم دارای ۹ دپارتمان است که هر دپارتمان توسط ۱ استاد تمام، ۴ استادیار، ۴۰ محقق و دستیاران‌شان اداره می‌شود. این دانشگاه از جمله بهترین دانشگاه‌های مقطع کارشناسی ارشد (روانشناسی) در آلمان است.

۹- دانشگاه صنعتی درسدن آلمان (Technische Universität Dresden)

این دانشگاه دارای رتبه کلی ۱۹۱ و رتبه ۲۰۱ تا ۲۵۰ جهانی در رشته روانشناسی است. دپارتمان روانشناسی دانشگاه درسدن از جمله دپارتمان‌های به‌روز و قوی در آلمان به حساب می‌‌آید که کارکنان و اساتید آن هم از نظر اخلاقی و هم از نظر علمی (تحقیقی) در سطح بالایی هستند. این دانشگاه همچنین از جمله دانشگاه‌های برتر در مقطع کارشناسی ارشد (روانشناسی) می باشد. دپارتمان روانشناسی این دانشگاه به جهت مقاطع تحصیلی سازمان‌دهی شده و دربرگرفتن موضوعات مختلف مربوط به روانشاسی پایه و کاربردی، از جمله دپارتمان‌های روانشناسی بسیار محبوب است. لازم به ذکر است که دپارتمان روانشناسی این دانشگاه به منظور دسترسی به شناختی کلی درمورد وقایع اجتماعی-فرهنگی، عصبی و احساسی موجود در رفتار و تجارب انسان‌ها، دارای رشته‌های دیگری مانند عصب‌شناسی، روانپزشکی، ژنتیک، کسب و کار، اقتصاد، آموزش، آی‌تی و فلسفه می‌باشد.

۱۰- دانشگاه ینا (Universität Jena)

این دانشگاه دارای رتبه کلی ۳۲۶ و رتبه ۲۰۱ تا ۲۵۰ جهانی در رشته روانشناسی است. اساس مطالعات روانشناسی در این دانشگاه تحقیق بوده و هدف این دانشگاه پیشرفت در کیفیت تحقیقات و آموزش است. دپارتمان روانشناسی این دانشگاه شامل بخش‌ آموزش و تحقیق است که زمینه‌های مربوط به علوم پایه و کاربردی را پوشش می‌دهد. دپارتمان روانشناسی دانشگاه ینا دارای هردو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بوده و دارای زیرشاخه روان درمانی برای مقطع دکتری می‌باشد.

اگر از مطالعه مطلب «تحصیل در رشته روانشناسی در آلمان» استفاده کردید، پیشنهاد می‌کنیم مطالب مربوط به مدرک زبان آلمانی را نیز مطالعه کنید. همچنین اگر پرسشی درباره تحصیل در رشته روانشناسی در آلمان دارید، می‌توانید آن را به صورت کامنت مطرح کنید.
تحصیل در رشته روانشناسی در آلمان
(۸) رای، میانگین: ۳.۶
Share

دیدگاه‌ها(78)

 • نیل رمضا
  ۱۷/۰۸/۱۳۹۸, ۱۲:۰۵ ق.ظ  پاسخ

  سلام . ممکنه بگید با توجه به اینکه تایم سفارت به ۲ سال رسیده ، برای دریافت ویزای دانشجویی از الان اقدام به پذیرش دانشگاه بکنم یا زمانی که نزدیک به تایم سفارت شدم؟

  • آیدین جاهد
   ۱۹/۰۸/۱۳۹۸, ۱۱:۲۵ ق.ظ

   با عرض سلام
   سفارت آلمان برای دانشجویانی که پذیرش کارشناسی ارشد به بالا دارند، در صورت تکمیل مدارک، وقت فوری جهت ارائه تعیین می کند. بنابراین چنانچه مدارکتون کامل باشه در حال حاضر امکانش وجود داره که از سفارت وقت ۲۵ روزه برای تحویل مدارک کاملتون برای اخذ ویزا داشته باشید

 • فاطيما
  ۰۴/۰۹/۱۳۹۸, ۲:۱۲ ق.ظ  پاسخ

  سلام من با مدرک کارشناسی روانشناسی دانشگاه آزاد گرگان اگر رزومم خوب باشه میتونم برای ارشد پذیرش بگیرم ؟

  • محمد آرمانی
   ۱۲/۰۹/۱۳۹۸, ۱۰:۴۸ ق.ظ

   سلام
   بله امکانش هست.

 • زاهد ستاری
  ۱۶/۰۹/۱۳۹۸, ۴:۵۶ ب.ظ  پاسخ

  ببخشید من لیسانس فناوری اطلاعات دارم و در حال تحصیل در کارشناسی ارشد روانشناسی در فراگیر پیام نور هستم با توجه به اینکه اخذ پذیرش در مقطع دکترای در کشور المان سخت است میتوانم برای پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاههای المان درخواست بدهم

  • محمد آرمانی
   ۱۷/۰۹/۱۳۹۸, ۹:۵۴ ق.ظ

   قاعدتاً برای کارشناسی ارشد IT شانس بیشتری نسبت به روانشناسی خواهید داشت. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که می‌خواهید در مقطع ارشد روانشناسی تحصیل کنید، برای کشورهای دیگری مانند ایتالیا اقدام کنید.

  • امید
   ۲۳/۰۴/۱۳۹۹, ۲:۲۸ ق.ظ

   سلام
   برای اپلای کردن باید به زبان کشور میزبان مسلط باشی یا انگلیسی؟ خب وقتی میخوای اپلای کنی نمیدونی دقیقا کدوم کشور و کدوم دانشگاه درخواستت رو قبول میکنه

   • نگین کشاورز
    ۲۴/۰۴/۱۳۹۹, ۱۲:۵۳ ب.ظ

    سلام اگر آلمان مدنظرتون هست در مقطع لیسانس به زبان آلمانی ارائه می شود اما اکثر رشته ها در مقطع ارشد به زبان انگلیسی هم هستند

 • سانیا
  ۱۶/۰۹/۱۳۹۸, ۱۰:۴۵ ب.ظ  پاسخ

  سلام من با مدرک کارشناسی غیرمرتبط و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی . میتونم برای مقطع دکترا اقدام کنم؟

  • محمد آرمانی
   ۱۷/۰۹/۱۳۹۸, ۹:۴۸ ق.ظ

   سلام
   امکانش هست اما ساده نیست. بستگی به رزومه و مقالات شما دارد

 • علیرضا حاتمی
  ۱۹/۰۹/۱۳۹۸, ۱:۱۸ ق.ظ  پاسخ

  سلام من با مدرک‌ کارشناسی روانشناسی میتونم کارشناسی نوروسایکولوژی بورس بشم ؟ یا اصلا المان اختصاصا دانشگاهی داره که ارشد نوروسایکولوژی بگیره ؟ضمنا دوتا مقاله هم در این‌ مورد ثبت کردم و زبان المانی هم‌ مدرک b1 دارم .ممنون از اطلاعات جامع و سایت خوبتون

  • محمد آرمانی
   ۱۹/۰۹/۱۳۹۸, ۱۰:۵۴ ق.ظ

   سلام
   برای ارشد امکان دریافت بورس هست. مدرک زبانتون حداقل باید B2 باشد
   ممنون از لطف شما

 • آیسودا
  ۲۰/۰۹/۱۳۹۸, ۱:۱۸ ق.ظ  پاسخ

  سلام. برای دکترای روانشناسی چه نمره زبانی لازمه؟ آلمانی و انگلیسی یا فقط انگلیسی کفایت میکنه؟ ضمنا برای روان درمانی در مقطع دکترا حتما رزومه پژوهشی لازمه؟ یا بهتره برای ارشد اقدام کنم؟
  ممنون از سایت خوبتون

  • محمد آرمانی
   ۲۰/۰۹/۱۳۹۸, ۹:۳۳ ق.ظ

   سلام
   برای دوره‌های انگلیسی‌زبان مدرک زبان انگلیسی لازم است (آیلتس ۶.۵ و در برخی دانشگاه ها ۷)
   بهتر است برای ارشد اقدام کنید.
   سپاس از لطف شما

 • کسرا
  ۲۰/۰۹/۱۳۹۸, ۲:۵۶ ق.ظ  پاسخ

  درود لیسانس و ارشد روان شناسی صنعتی سازمانی هستم …رزومه خوبی در بالینی و صنعتی دارم …برای دریافت بورسبه دکتری در یکی از این گرایش ها …چه کمکی می تونید به من بکنید ..ایا امکان معرفی یک استاد راهنما رو به من دارید ..زبان انگلیسی ترجیحا از یکی از دانشگاههای رنکینگ المانی ؟ سپاس ..لطفا ایمیل بزنید

  • محمد آرمانی
   ۲۰/۰۹/۱۳۹۸, ۹:۳۷ ق.ظ

   درود بر شما
   لطفاً با موسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تون کنند.
   مشاوره رایگان است.

 • ava vataNKHAH
  ۲۰/۰۹/۱۳۹۸, ۵:۵۷ ب.ظ  پاسخ

  سلام، من با مدرک کارشناسی روانشناسی از دانشگاه الزهرا و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه خوارزمی ، امکان اینکه برلی ادامه تحصیل در مقطع دکتری فاند دریافت کنم و دارم؟ اگر به هزینه ی خودم اقدام کنم، حدودا ماهانه چه میزان هزینه بردار هست؟
  و اینکه شما اطلاع دارین مقالت بیشتر در چه حیطه و موضوعی میتونن کمک کنن؟

  • محمد آرمانی
   ۲۰/۰۹/۱۳۹۸, ۶:۱۷ ب.ظ

   سلام
   امکان تحصیل رایگان در آلمان وجود دارد.
   متوسط هزینه زندگی دانشجویی در آلمان حدوداً ۷۰۰ یورو در ماه است.
   پیشنهاد می‌کنم برای مشاوره تخصصی رایگان با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را تکمیل کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

 • مريم
  ۲۱/۰۹/۱۳۹۸, ۱۱:۰۶ ب.ظ  پاسخ

  میشه لطفا در مورد آینده کاری روانشناس صنعتی و سازمانی در آلمان کمی توضیح بدید، بعد از فارغ التحصیل شدن از مقطع کارشناسی ارشد در آلمان امکان پیدا کردن کار خوب با این رشته توی سازمان ها ی معتبر هست؟

  • محمد آرمانی
   ۲۳/۰۹/۱۳۹۸, ۱۰:۲۶ ق.ظ

   سلام
   پیشنهاد می‌کنم برای مشاوره رایگان با موسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تون کنند.

 • سبا کاظم لو
  ۲۴/۰۹/۱۳۹۸, ۳:۰۸ ق.ظ  پاسخ

  سلام. من دانشجوی روانشناسی فراگیر پیام نور هستم مقطع کارشناسی. درصورتیکه ارشد رو به اتمام برسونم آیا میتونم توی آلمان برای دکتری اقدام کنم؟ واقع بینانه لطفا جواب بدید که آیا با مدرک ارشد پیام نور یا آزاد ممکنه اپلای بشم یا نه

  • محمد آرمانی
   ۲۴/۰۹/۱۳۹۸, ۹:۵۳ ق.ظ

   سلام
   به طور کلی شانس پذیرش برای مقطع ارشد بالاتر از دکتری است.
   برخی از دانشگاه های پیام نور در فهرست سایت anabin قرار ندارند. سایت رو چک کنید که اسم دانشگاه شما هست یا خیر

 • سبا کاظم لو
  ۲۴/۰۹/۱۳۹۸, ۳:۱۱ ق.ظ  پاسخ

  و اینکه کدوم کشور دیگه‌ای راحت تر میتونم برای دکتری روانشناسی با توجه به مدرک ارشد از دانشگاه پیام نور یا آزاد اقدام کنم؟

  • محمد آرمانی
   ۲۴/۰۹/۱۳۹۸, ۹:۵۵ ق.ظ

   ما برای مقطع دکتری کشور اسپانیا را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
   البته داشتن مقاله برای پذیرش تعیین‌کننده است.

 • م.ر
  ۲۹/۰۹/۱۳۹۸, ۷:۲۳ ب.ظ  پاسخ

  سلام من لیسانس روانشناسی چمران اهواز رو دارم چقدر امکانش هست که بتونم ارشد رو در یکی از دانشگاه های خوب آلمان قبول شم؟ایا درسته که اگر فرض ارشد رو در ازاد تحصیل کنم نمیتونم ادامه تحصیل بدم در دانشگاه های آلمان؟چه شرایطی داره تحصیل روانشناسی بالینی در آلمان؟ و بنظر شما بهترین انتخاب برای ادامه روانشناسی چه دانشگاهی و در کجاست؟

  • محمد آرمانی
   ۳۰/۰۹/۱۳۹۸, ۹:۵۹ ق.ظ

   سلام
   محدودیتی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد نیست.
   باید شرایط‌تون دقیق‌تر بررسی بشه
   پیشنهاد می‌کنم برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تون کنند.

 • فروغ آفتابدوست
  ۱۲/۱۰/۱۳۹۸, ۹:۰۶ ب.ظ  پاسخ

  سلام من کارشناسی مترجمی زبان و ارشد روانشناسی عمومی دارم.باتوجه به توصیه هایی که سایرین داشتین ظاهرا دکتری با سوابق من شانس کمتری داره.میشه لطفا راهنماییم کنید آیا با کارشناسی غیر مرتیط میتونم در المان ارشد روانشناسی بخونم؟

  • محمد آرمانی
   ۱۴/۱۰/۱۳۹۸, ۳:۱۱ ب.ظ

   سلام
   نه متأسفانه

 • ماندانا بردبار
  ۱۵/۱۰/۱۳۹۸, ۲:۰۶ ق.ظ  پاسخ

  سلام ببخشید سوالم این بود که اگه با ارشد مهندسی پزشکی پذیدش بگیرم و بیام المان ایا اونجا میتونم تغییر مقطع بدم و گارشناسی روان شناسی بخونم با خیر؟

  • Nilo
   ۲۱/۱۱/۱۳۹۸, ۸:۲۸ ب.ظ

   سلام وقت بخیرمن کارشناسی روانشناسی دارم ازدانشگاه دولتی میخام برای ارشدهم داخل ایران گرایش بالینی رو بخونم البت بازهم دانشگاه دولتی…مدرک زبان معتبرهم دارم.تاچندقت دیگ مقاله هم مینویسم رزومه خوبی هم دارم تنها سوالم اینه هزینه تحصیل دکتری درالمان چقدرهست و اینک تمکن مالی لازمه یا خیر؟اگ لازموضروریه ب پول ایران چقدر باید باشه؟ممنونم

   • محمد آرمانی
    ۲۳/۱۱/۱۳۹۸, ۱۰:۰۱ ق.ظ

    سلام وقت بخیر
    به طور کلی تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه‌های دولتی آلمان تقریباً رایگان است. برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

 • mina
  ۲۶/۱۰/۱۳۹۸, ۷:۲۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام من دانشجوی کارشناسی زبان هستم امکانش هست ک برای کارشناسی روانشناسی توی المان درخواست بدم؟معدل دیپلمم ۱۸.۱۱

  • محمد آرمانی
   ۲۹/۱۰/۱۳۹۸, ۹:۵۲ ق.ظ

   سلام
   باید نخست دوره کالج را بگذرانید و سپس وارد دانشگاه شوید.

 • ستایش رها
  ۱۴/۱۱/۱۳۹۸, ۱۱:۱۱ ب.ظ  پاسخ

  وقت بخیر
  کارشناسی دانشگاه ازاد معدل الف رشته روانشناسی دارم و میخوام برای ارشد دانشگاه دولتی المان اقدام کنم مدرک زبانم باید سطح ۴ تست داف باشه یا باید ایلتس باشه
  چجوری میتونم رزوممو قوی کنم برای اینکه شانس پذیرشم بره بالا

  • محمد آرمانی
   ۱۵/۱۱/۱۳۹۸, ۹:۵۸ ق.ظ

   وقت بخیر
   پیشنهاد می‌کنم برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

  • صادقی
   ۱۹/۰۶/۱۳۹۹, ۴:۰۹ ق.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   مدرک کارشناسی من مشاوره هستش
   میتونم برای اپلای مقطع ارشد،رشته رولنشناسی اقدام کنم؟

   • نگین کشاورز
    ۲۰/۰۶/۱۳۹۹, ۱:۴۰ ب.ظ

    سلام اگر رزومه قوی و نمره زبان بالایی داشته باشید احتمال قبولی وجود دارد

 • علی میری
  ۱۰/۰۱/۱۳۹۹, ۴:۰۴ ق.ظ  پاسخ

  سلام بنده لیسانس رواشناسی از دانشگاه بین المللی راضی رو دارم با معدل ۱۸ و دارای مدرک B2 آلمانی هستم خواستم ببینم شانس قبولی ویزای من چقدره ؟ البته بنده ۲۳ سالم هست.

  • رضا غضنفری
   ۲۰/۰۱/۱۳۹۹, ۱۲:۳۲ ق.ظ

   سلام
   شانس شما خیلی بالاست ولی حتما قبل از وقت مصاحبه سفارت خودتو از نظر روحی آماده کن و سعی کن به سوالاتی که فقط ازت پرسیده میشه جواب کامل و صحیح بدی

 • فاطمه آئینی
  ۱۱/۰۱/۱۳۹۹, ۱۱:۵۴ ق.ظ  پاسخ

  سلام کارشناسی روانشناسی دانشگاه پیام نور هست آیا امکانش هست برای کارشناسی روانشناسی در آلمان اقدام کنم و زبان المانی در مقطع a2 دارم؟

 • عاطفه
  ۱۲/۰۱/۱۳۹۹, ۶:۳۱ ب.ظ  پاسخ

  سلام من لیسانس روانشناسی دارم میخوام ارشد کودک و نوجوان رو توی المان ادامه بدم چه سطحی از زبان باید داشته باشم و چه چیزایی لازم داره

  • رضا غضنفری
   ۲۰/۰۱/۱۳۹۹, ۱۲:۲۸ ق.ظ

   زبان تدریس در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان هم زبان آلمانی و هم زبان انگلیسی است. بر این اساس دانشجو باید یا مدرک آیلتس ۶ به بالا و یا مدرک زبان آلمانی B1 به بالا داشته باشد.
   با این وجود بهتر برای هر دانشگاهی که قصد اپلای دارید اطلاعات مربوط به مدارک مورد نیاز به دقت مورد بررسی قرار دهید

 • مهران
  ۲۰/۰۱/۱۳۹۹, ۵:۲۹ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  من دانشجوی اقتصاد در دانشگاه دولتی هستم وقصد دارم برای کارشناسی روانشناسی آلمان اپلای کنم آیا باتوجه به سابقه قبولی کنکور نیاز به گذروندن کالج دارم.ممنون

  • رضا غضنفری
   ۳۰/۰۱/۱۳۹۹, ۴:۰۰ ب.ظ

   سلام
   در چندیدن حالت می توانید بدون سپری کردن دوره کالج وارد دانشگاه شوید
   به صفحات زیر مراجعه کنید
   کالج در آلمان
   لیست کالج های آلمان

 • امین حیدری
  ۰۶/۰۳/۱۳۹۹, ۱:۲۶ ق.ظ  پاسخ

  با سلام .ممنون از مطلب خوبی که به اشتراک گذاشتین .یه سوال از شما داشتم
  من رشته علوم تربیتی دانشگاه قم هستم. مقطع کارشناسی.
  میخواستم بدونم این رشته در آلمان چقدر مورد قبوله.و آیا میتونم برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های رایگان توی این رشته در مقطع ارشد اقدام کنم؟؟

  • نگین کشاورز
   ۰۶/۰۳/۱۳۹۹, ۱۰:۴۱ ق.ظ

   سلام بله این رشته به زبان آلمانی ارائه میشه و رایگان هست

 • shima
  ۰۹/۰۳/۱۳۹۹, ۲:۰۲ ق.ظ  پاسخ

  سلام من رشته ی کارودانش هستم و قصد دارم روانشناسی بخونم المان امکانش هست؟ یا قبول شدنم سخته؟

  • نگین کشاورز
   ۱۱/۰۳/۱۳۹۹, ۱:۲۶ ب.ظ

   سلام متاسفانه مدرک کارودانش مورد تایید دانشگاه های آلمان نیست

 • كيومرث جباري
  ۱۱/۰۴/۱۳۹۹, ۱۰:۳۵ ق.ظ  پاسخ

  سلام
  من دارای مدارک لیسانس و فوق لیسانس در رشته روانشناسی بالینی هستم. دارای مدارک بین المللی فوتبال نیز هستم و به سبب علاقه مایلم که در صورت امکان برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری رشته روانشناسی ورزشی sport psychology را انتخاب کنم که البته در لیست شما این رشته نبود.
  لطفا راهنمایی بفرمائید.

  • نگین کشاورز
   ۱۱/۰۴/۱۳۹۹, ۲:۳۸ ب.ظ

   سلام برای پذیرش در این رشته نیاز به رزومه قوی و مدرک زبان هست لطفا با موسسه تماس بگیرید رزومتون بررسی میشه و راهنماییتون می کنند

 • نازنین
  ۱۱/۰۴/۱۳۹۹, ۱۲:۰۱ ب.ظ  پاسخ

  سلام خواهش میکنم جواب منوبدین هیچ کدوم ازسایتای ایرانی جواب منو انگار نمیدونن..خواهش میکنم واقعی جواب بدین من لیسانس حقوق دارم از دانشگاه آزاد زبان آلمانی خوب میشه توی آلمان ارشد روانشناسی بخونم ؟و یالیسانس روانشناسی ازاول توآلمان بخونم اگه هرکدومش میشه لطفا بگین چندسال طول میکشه حداقل؟و من دارم درحال حاضر برای کار توی آلمان اقدام میکنم

  • نگین کشاورز
   ۱۱/۰۴/۱۳۹۹, ۲:۲۸ ب.ظ

   سلام شما با لیسانس حقوق شانس زیادی برای پذیرش ارشد روانشناسی ندارید بدیهی است که الویت با متقاضیانی خواهد بود که لیسانس مرتبط دارند. لیسانس مجدد هم ممکن هست ریسک ویزا داشته باشد

 • نگار کیهانی
  ۲۹/۰۵/۱۳۹۹, ۵:۵۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام وقتتون بخیر

  من ۳۲ سالمه و دانشجوی ترم سه ارشد روانشناسی هستم…
  میخواستم بپرسم با توجه به اینکه لیسانسم پرستاریه،میتونم برای دکتری روانشناسی آلمان اقدام کنم؟بخاطر متفاوت بودن رشته لیسانس و ارشدم برای دکتری و بعد کار به مشکل برنمیخورم؟
  در ضمن آیلتس ۷ دارم و زبان آلمانیم در سطح B1 هست…
  ممنونم.

  • نگین کشاورز
   ۲۹/۰۵/۱۳۹۹, ۷:۲۲ ب.ظ

   سلام شانس قبولیتون به دلیل غیر مرتبط بودن رشته لیسانستون پایین هست

 • نیلوفر
  ۱۱/۰۶/۱۳۹۹, ۷:۴۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام .وضعیت کار برای کسی که توی المان روانشناسی بخونه چطوریه؟
  ایا امکانش هست بتونم دو ترم اینجا بخونم و بعد برم آلمان که نخوام کالج برم؟

  • نگین کشاورز
   ۱۳/۰۶/۱۳۹۹, ۱:۲۸ ب.ظ

   سلام بله با پاس کردن یکسری از واحدهای مشترک می تونید مستقیم وارد دانشگاه بشید
   شرایط کاری خوبی داره البته بستگی به سطح زبان و توانایی های شما داره

 • زهرا گروه ای
  ۲۲/۰۶/۱۳۹۹, ۱:۳۵ ق.ظ  پاسخ

  سلام برای خوندن رشته دکتری روانشناسی برای بنده که لیسانس غیر مرتبط دارم و ۳۲ سال سن دارم چه کشوری را پیشنهاد می دهید؟

  • نگین کشاورز
   ۲۳/۰۶/۱۳۹۹, ۱۲:۴۵ ب.ظ

   سلام
   در کل غیر مرتبط بودن رشته لیسانس شانس پذیرش رو پایین میاره بین کشورهای حوزه اقدام موسسه اسپانیا می تونه گزینه مناسب تری باشه البته لازمه رزومتون بررسی بشه
   لطفا با موسسه تماس بگیرید
   ۰۲۱-۴۱۴۰۵

 • یاسمن عباسپور
  ۲۴/۰۶/۱۳۹۹, ۲:۱۹ ب.ظ  پاسخ

  سلام و وقت بخیر.من درحال حاضرکادانی حسابداری دارم ومیخوام تغییرجهت بدم و ازایتدا ب رشته روانشناسی دردانشگاه بن آلمان بپردازم.آیلس زمان بانمره پایانی۷ وb2هم دارم و کالا تسط کامل رودارم میشه راهنماییم کنیددر خصوص ادامه تحصیل

  • نگین کشاورز
   ۲۵/۰۶/۱۳۹۹, ۱۲:۴۷ ق.ظ

   سلام یک دوره یکساله کالج باید بگذرونید و بعد وارد دانشگاه میشید
   هم کالج هم دانشگاه رایگان خواهند بود
   وقت سفارت حدود ۱۰ ماه زمان می بره
   لطفا جهت مشاوره با موسسه تماس بگیرید
   ۰۲۱-۴۱۴۰۵

 • الهه دهقانی
  ۲۶/۰۶/۱۳۹۹, ۹:۳۹ ب.ظ  پاسخ

  سلام،وقت به خیر
  من لیسانس روان شناسی دانشگاه غیرانتفاعی با معدل هجده دارم
  آیا می تونم ارشد روان شناسی در گرایش های روان شناسی اجتماعی، نیروی انسانی و هر چیزی غیر از حیطه ی درمان و آسیب های روانی تحصیل کنم چون علاقه به کار درمان و تراپی ندارم

  • نگین کشاورز
   ۳۰/۰۶/۱۳۹۹, ۵:۵۴ ب.ظ

   سلام بله می تونید برای زیرمجموعه رشته لیسانستون اقدام کنید انتخاب با شماست

 • محمدحسین نوروزی
  ۲۹/۰۶/۱۳۹۹, ۵:۱۳ ق.ظ  پاسخ

  عرض سلام و خسته نباشید.
  یه سوال داشتم خواستم بدونم برای تحصیل در رشته روانشناسی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد، حتما باید مدرک کارشناسی رشته ی روانشناسی باشه ؟؟
  من مشغول تحصیل در دانشگاه تربیت معلم هستم…

  • نگین کشاورز
   ۲۹/۰۶/۱۳۹۹, ۱۱:۲۰ ب.ظ

   سلام بله در غیر این صورت شانس قبولی پایین خواهد بود

 • صدرا
  ۲۴/۰۷/۱۳۹۹, ۸:۳۰ ب.ظ  پاسخ

  سلام چه دانشگاه های در آلمان رشته روانشناسی رو بورسیه میکنند؟

  • نگین کشاورز
   ۲۷/۰۷/۱۳۹۹, ۲:۰۳ ب.ظ

   مراجعه فرمایید DAAD سلام لطفا به سایت

 • نسيم
  ۲۷/۰۷/۱۳۹۹, ۱۱:۰۰ ب.ظ  پاسخ

  سلام من ٢۵سالمه لیسانس بالینی و ارشد مشاوره خانواده دارم دانشگاه ازاد تهران مرکز میتونم اقدام کنم مجدد برای ارشد بالینی ؟!مدرک b2المانی دارم ولی انگلیسی قوی نیستم میشه ارشدم رو به المانی بخونم؟!و اینکه ممکنه بتونم بورس بشم؟!

  • نگین کشاورز
   ۲۹/۰۷/۱۳۹۹, ۱۰:۵۷ ب.ظ

   سلام بله امکان تحصیل به زبان آلمانی هست بسته به شرایطتون امکان داره بتونید ارشد مجدد اقدام کنید اما امکان دریافت بورسیه در مقطع ارشد کم هست اما تحصیل رایگان خواهد بود
   لطفا جهت مشاوره با موسسه تماس بگیرید
   ۰۲۱-۴۱۴۰۵

 • ستایش محمدی
  ۰۵/۰۸/۱۳۹۹, ۱:۱۵ ق.ظ  پاسخ

  سلام. وقتتون به خیر.
  مدرک کارشناسی روان شناسی از دانشگاه علامه دارم. اگر بخوام برای ارشد دانشگاه های آلمان اپلای کنم راهی هست که به پول زیاد احتیاج نداشته باشه؟( برام خیلی مهمه که دانشگاه خوبی باشه)
  مدرک آلمانی B2 هم دارم.

  • نگین کشاورز
   ۰۵/۰۸/۱۳۹۹, ۱۲:۵۹ ب.ظ

   سلام تحصیل در اکثر دانشگاه های آلمان رایگان هست اما هزینه زندگی برای یکسال حدود ۱۰ هزار یوروست که در اکثر شهرها شرایط به این شکل هست که حتما باید از ابتدا این مبلغ در حساب شما بلاک شود
   لطفا برای اطلاعات دقیق تر لطفا با موسسه تماس بگیرید
   ۰۲۱-۴۱۴۰۵

 • نیلوفر حیدری
  ۰۵/۰۸/۱۳۹۹, ۴:۴۷ ق.ظ  پاسخ

  سلام ببخشید من لیسانس ادبیات فارسی شهید بهشتی دارم امکانش هست بتونم برای روانشناسی دوره‌ی ارشد اپلای کنم

  • نگین کشاورز
   ۰۵/۰۸/۱۳۹۹, ۱۲:۵۶ ب.ظ

   سلام متاسفانه برای رشته های غیر مرتبط شانس قبولی زیادی وجود ندارد

 • امیرحسین
  ۱۵/۰۹/۱۳۹۹, ۱۰:۴۷ ب.ظ  پاسخ

  سلام من ترم اخر رشته کارشناسی روان شناسی هستم ولی تازه میخام کلاس های المانی بطور فشرده برم باید برا ارشد تو ایران نخونم تا مدرک المانی بگیرم بهتر هست اگر یکی دوسال فاصله بیفته مشکلی هست برای گرفتن مدرک المانی

  • نگین کشاورز
   ۱۷/۰۹/۱۳۹۹, ۱۲:۵۴ ق.ظ

   سلام خیر یکسال گپ تحصیلی زیادی محسوب نمیشه اما اگر امکان انجام کار مرتبط با رشتتون رو در این زمان داشته باشید یا گذراندن دوره های مرتبط شانس ویزاتون رو بالا میبره

 • معصومه نژادحسینی
  ۱۷/۰۹/۱۳۹۹, ۸:۵۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی روانشناسی دانشگاه گیلان هستم .
  ۴سال دیگه مدرک کارشناسی رو میگیرم و سوالم اینجاست برای اینکه بتونم برای مقطع کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های آلمان یا کانادا فاند بگیرم تو این ۴سال تو ایران باید چیکار کنم و چطوری رزومه خودم رو قوی کنم؟
  مطالعه زبان آلمانی رو هم شروع کردم
  زبان انگلیسی هم در حد پیشرفته هست .

  • نگین کشاورز
   ۱۸/۰۹/۱۳۹۹, ۱۰:۱۵ ب.ظ

   سلام معدل بالا ،نمره زبان ،مقالات معتبر ، دوره های مرتبط با رشتتون و … همگی به بالا بردن شانس شما برای اخذ فاند کمک می کنند اما در کل تعداد فاند های موجود در مقطع ارشد محدود هستند

 • الیناسینایی
  ۱۹/۰۹/۱۳۹۹, ۳:۵۲ ب.ظ  پاسخ

  سلام ممنون از مطالبتون میخواستم بدونم تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع ارشد هم همچنان رایگانه من شنیدم اکقرا دانسگاه ها ب زبان المانی رایکانه و واسه انگلیسی هزینه داره

  • نگین کشاورز
   ۲۰/۰۹/۱۳۹۹, ۱:۵۲ ق.ظ

   سلام به جز تعداد محدودی در اکثر رشته ها شما می تونید به زبان انگلیسی هم رایگان تحصیل کنید

دیدگاه خودتون رو بنویسین