Loading...

بورسیه استانی یا بورسیه جهان سوم ایتالیا

خانه / ایتالیا / بورسیه استانی یا بورسیه جهان سوم ایتالیا

بورسیه استانی یا بورسیه جهان سوم ایتالیا (DIRITTO ALLO STUDIO UNIVERSITARIO) یا به اختصار DSU یکی از مهمترین و شاید اصلی‌ترین دلایل محبوبیت تحصیل در ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی است. این بورسیه در واقع یکی از معروف‌ترین بورسیه‌های دولتی ایتالیا است و به دانشجویانی که در مقاطع مختلف تحصیلی از کارشناسی تا دکترا در ایتالیا تحصیل می‌کنند تعلق می‌گیرد. در حقیقت دریافت بورسیه استانی یا بورسیه جهان سوم ایتالیا می‌تواند کمک بزرگی به دانشجویان در تامین بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور باشد. نکته جالب در مورد بورسیه DSU این است که، رشته تحصیلی، زبان تحصیل، مقطع تحصیلی و همچنین سوابق تحصیلی برای دریافت این بورسیه تأثیری نداشته و تمامی دانشجویان می‌توانند برای دریافت بورسیه DSU، درخواست خود را ارائه دهند. بنابراین اگر به دنبال کسب تجربه تحصیل در دانشگاه‌های تاریخی و مطرح ایتالیا هستید، استفاده از این کمک هزینه دولتی می‌تواند شرایط بسیار مساعدی برای شما ایجاد کند. در ادامه نگاهی کوتاه به شرایط دریافت بورسیه استانی یا بورسیه جهان سوم ایتالیا و مدارک لازم برای دریافت آن خواهیم انداخت.

چرا بورسیه استانی یا بورسیه جهان سوم ایتالیا؟

ایتالیا هموراه یکی از کشور‌های مورد توجه دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در اروپا بوده است. دانشگاه‌های این کشور جر برترین دانشگاه‌های اروپا و جهان به شمار می‌روند و هر ساله دانشجویان زیادی در تلاش‌اند تا بتوانند به یکی از این دانشگاه‌های مطرح و طراز اول جهانی راه یابند. با این وجود سهم درآمد‌های ناشی از تحصیل دانشجویان بین‌المللی در ایتالیا به مراتب پایین‌تر از دیگر کشور‌های مطرح دنیا مانند آمریکا، کانادا، انگلیس، آلمان و فرانسه است. از این رو دولت ایتالیا برای افزایش سهم بازار دانشجویان بین‌المللی و درآمدهای ناشی از آن و همچنین کمک و تشویق دانشجویان به ادامه تحصیل در این کشور، کمک هزینه‌های را در نظر گرفته است که می‌تواند بخش قابل توجه‌ای از هزینه‌های تحصیل را پوشش دهد. علی‌رغم اینکه تحصیل در ایتالیا رایگان نیست و دانشجویان موظف به پرداخت شهریه دانشگاه هستند (به‌طور متوسط شهریه دانشگاه‌های دولتی در این کشور مبلغی بین ۰ تا ۵۰۰۰ یورو برای یک سال تحصیلی است)،  اما وجود این کمک‌های مالی از طرف دولت ایتالیا موجب شده تا این کشور همچنان یکی از مقاصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی باشد.

شرایط دریافت بورسیه استانی یا بورسیه جهان سوم ایتالیا

شرایط دریافت بورسیه استانی یا بورسیه جهان سوم ایتالیا همان‌طور که در مقدمه به آن اشاره شد بر پایه نیاز (need-based) است و سوابق تحصیلی متقاضی مورد بررسی قرار نمی‌گیرد. این نوع بورسیه به دانشجویانی تعلق خواهد گرفت که بتوانند نشان دهند به دلیل وضعیت مالی قادر به پرداخت هزینه‌های تحصیل نیستند و این موضوع می‌تواند مانع بزرگی برای دست‌یابی به اهداف تحصیلی آن‌ها (تحصیل در ایتالیا) باشد. در این نوع بورسیه، اگر دانشجو هنوز تحت پوشش والدین خود باشد و والدین به دلیل مشکلات مالی نتوانند هزینه‌های تحصیل فرزند خو را تامین کنند، می‌توانند برای دریافت این بورسیه درخواست خود را ارائه دهند. البته ممکن است فاکتورهای دیگری از طرف اعطا کنندگان این نوع بورسیه مورد بررسی قرار بگیرید. به عنوان مثال:

 • شرایط سنی متقاضی
 • میزان درآمد سالانه خانواده
 • وضعیت مسکن در ایران
 • تعداد خواهران و برادران

همچنین اگر دانشجو شاغل باشد مدارک مربوط به درآمد دانشجو مورد ارزشیابی قرار می‌گیرد. بنابراین می‌توان گفت بورسیه­ های دولتی به دانشجویانی تعلق خواهد گرفت که والدین آن­ها قادر به پرداخت شهریه دانشگاه نباشند. حتی در بعضی موارد ممکن است یک دانشجو به دلیل سوابق تحصیلی عالی بتواند علاوه‌بر این بورسیه (need-based)، بورسیه شایستگی (merit-based) با توجه به نوع دوره تحصیلی و دانشگاه را بدست آورد.

بورسیه استانی موارد زیر را پوشش می‌دهد:

 • معافیت از پرداخت شهریه دانشگاه
 • خوابگاه رایگان + یک وعده غذای رایگان (در روز) + کمک‌هزینه نقدی تا ۳۰۰۰ یورو در سال و در صورت عدم اختصاص خوابگاه و غذا به متقاضی، کمک‌هزینه تا ۵۲۰۰ یورو در سال خواهد بود
 • تخفیف استفاده از حمل و نقل عمومی

مهم:

پرداخت اولین قسط بورسیه استانی ایتالیا ۳-۲ ماه پس از شروع تحصیل انجام می‌شود. از این رو دانشجویان برای ماه‌های نخست تحصیل باید مبلغی را در نظر بگیرد. هزینه زندگی شامل غذا، مسکن و… در شهرهای مختلف متفاوت است که مهم‌ترین تفاوت آنها هزینه اجاره مسکن است؛ به عنوان مثال هزینه مسکن در شهرهایی که از این نظر ارزانتر هستند مانند جنوا، باری، تورین و… ۶۰۰-۵۰۰ یورو در ماه و برای شهرهای گران‌تری مانند میلان تا ۹۰۰-۸۰۰ نیز می‌تواند برسد. بنابراین دانشجویان باید مبلغی حدود ۳۰۰۰-۲۰۰۰ یورو را برای سال نخست تحصیل در ایتالیا لحاظ کنند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت بورسیه استانی یا بورسیه جهان سوم ایتالیا

برای دریافت این بورسیه؛ اولین قدم اخذ پذیرش از دانشگاه‌های دولتی ایتالیا است. البته دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش از آکادمی‌های هنری و کنسرواتوارهای موسیقی دولتی (AFAM) شده‌‌اند می‌توانند برای دریافت این بورسیه اقدام کنند. علاوه‌بر نامه پذیرش از دانشگاه (Admission Letter)، مدارک زیر جهت اقدام برای دریافت بورسیه استانی یا بورسیه جهان سوم ایتالیا لازم است. همه این مدارک باید به زبان ایتالیایی ترجمه شده و به تأیید وزارت امورخارجه، وزارت دادگستری و سفارت ایتالیا در تهران برسد:

 • فیش حقوقی سرپرست خانواده مربوط به سال قبل با درآمد سالیانه کمتر از ۱۸۰۰۰ یورو (حدود ۸۵ میلیون تومان)
 • اجاره نامه محضری مربوط به سال قبل
 • اقرارنامه
 • شناسنامه سرپرست خانواده
 • پرینت حساب سرپرست خانواده
بورسیه استانی یا بورسیه جهان سوم ایتالیا
(۲) رای، میانگین: ۴.۵
Share

دیدگاه‌ها(149)

 • علیایی
  ۱۵/۱۲/۱۳۹۷, ۲:۳۵ ب.ظ  پاسخ

  سلام ارائه مدرک زبان و مدرک دانشگاهی نیاز نیست؟

  • mohammad armani
   ۱۱/۰۳/۱۳۹۸, ۹:۴۴ ق.ظ

   سلام
   خیر، برای بورسیه استانی به مدرک زبان یا مدرک دانشگاهی نیاز نیست.

  • امیر
   ۰۷/۰۵/۱۳۹۹, ۷:۲۱ ب.ظ

   سلام خسته نباشید
   میخواستم ببینم کل هزینش چقد میشه
   و برا سربازی مشکلی ندهریم

   • نگین کشاورز
    ۰۷/۰۵/۱۳۹۹, ۱۱:۵۶ ب.ظ

    سلام خیر مشکلی نیست اگر مشمول هستید راهکارهای قانونی وجود دارد .
    بورسیه استانی شامل ۹۰ درصد تخفیف شهریه و ۵۲۰۰ یورو کمک هزینه زنگی می شود، در کنار این بورسیه شما حدودا ۳ هزار یورو برای هزینه های اولیه نیاز خواهید داشت، این مبلغ در شهر های مختلف می تواند متفاوت باشد

 • Sam
  ۲۲/۱۲/۱۳۹۷, ۵:۴۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  درصورتی که خود شخص برای ایتالیا پذیرش گرفته باشد; شما میتوانید برایش بورسیه استانی بگیرید؟ در صورت پاسخ مثبت هزینه و مدارک مربوط چه می باشد؟

  • mohammad armani
   ۱۱/۰۳/۱۳۹۸, ۹:۳۷ ق.ظ

   سلام
   بله، می‌توانیم برای بورسیه اقدام کنیم. هزینه آن کلاً ۵۰۰ یورو است: ۲۰۰ یورو پیش پرداخت و ۳۰۰ یورو پس از دریافت بورسیه.
   مدارک لازم شامل فیش حقوقی، اجاره نامه یا سند منزل و… است. برای اطلاعات بیشتر با مؤسسه تماس بگیرید.
   تلفن: ۴۱۴۰۵-۰۲۱

 • محمدقاسمی
  ۱۱/۰۳/۱۳۹۸, ۶:۴۷ ب.ظ  پاسخ

  عذر میخوام کسایی که داخل ایران در مقطع کارشناسی در دانشگاه های ازاد تحصیل میکنن هم این بورسیه شاملشون میشه یا فقط باید در دانشگاه دولتی تحصیل کنیم؟؟؟ اگه بورسیه استانی شامل دانشگاه آزاد هم میشه لطف کنید تفاوت پذیرش دانشگاه آزاد و دولتی رو توضیح بدید

  • mohammad armani
   ۱۱/۰۳/۱۳۹۸, ۸:۱۸ ب.ظ

   اعطای بورسیه استانی ارتباطی به دانشگاه محل تحصیل مقطع پیشین شما ندارد. به طور کلی فرایند اپلای و دریافت پذیرش دانشگاه هم بین دانشگاه دولتی و آزاد تفاوتی ندارد.

  • یگانه
   ۲۴/۰۴/۱۳۹۹, ۴:۳۵ ب.ظ

   من شنیدم که آیلتس نمره شش و نیم نیازه واسه گرفتن بورسیه جهان سومی! درسته ؟!

   • نگین کشاورز
    ۲۶/۰۴/۱۳۹۹, ۱:۰۳ ب.ظ

    سلام خیر آیلتس ۶ برای اخذ ویزای ایتالیا الزامیست
    برای بورسیه نیازی به مدرک زبان نیست

 • babak
  ۱۳/۰۳/۱۳۹۸, ۷:۴۲ ب.ظ  پاسخ

  سلام من در سال ۲۰۱۷ ویزای توریستی گرفتم از ایتالیا ولی به دلایلی نتونستم که برم و در کل تا حالاوارد ایتالیا نشدم ولی برای گرفتن اون ویزا مدارک تمکن مالی به سفارت ارایه دادم که شامل سند سه آپارتمان بود که به نامم بود الان برای imat شرکت کردم در صورت قبولی میخوام از بورسیه استانی استفاده کنم و مدارک مورد نیاز رو ارایه کنم سابقم به این شکل مشکل ایجاد نمیکنه؟ باید بگم سنم ۴۰ سال هست و دارای همسر و فرز

  • mohammad armani
   ۲۲/۰۳/۱۳۹۸, ۸:۲۹ ق.ظ

   سلام
   با توجه به سن شما امکان دارد برای تحصیل ویزا صادر نشود؛ اما از نظر بورسیه مشکلی وجود ندارد و میشود درخواست داد و اجازه نامه ارائه کرد.

  • رزاقی
   ۰۶/۰۹/۱۳۹۸, ۶:۵۸ ب.ظ

   ببخشید
   اجاره نامه محضری و فیش حقوقی در ایران یا ایتالیا؟؟؟
   و اینکه من مدرک ارشدم رو رشته مدیریت سال۹۴ گرفتم.
   میتونم برای استفاده ازین بورسیه اقدام کنم؟

   • محمد آرمانی
    ۱۲/۰۹/۱۳۹۸, ۱۰:۵۹ ق.ظ

    سلام
    مدارک مالی مربوط به ایران مورد نیاز است.
    بله امکان دریافت بورسیه را دارید.

  • محمدرضا
   ۱۸/۰۱/۱۳۹۹, ۷:۵۵ ب.ظ

   سلام محمد هستم ۱۷ ساله برای رشته مهندسی مکانیک خودرو برای دانشگاههای ایتالیا .میخواستم بدونم میتونم بورسیه استانی بگیرم معدلمم ۱۶.۸۰ هستش.و می تونید بگید حداقل معدل قبولی بورسیه چقدر است؟

   • نگین کشاورز
    ۱۹/۰۱/۱۳۹۹, ۳:۵۵ ب.ظ

    سلام
    بورسیه استانی شرط معدل ندارد و به شرایط مالی سرپرست خانواده بستگی دارد.

 • الیاس دهقان
  ۲۱/۰۳/۱۳۹۸, ۱۰:۲۰ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  با توجه به اینکه امتحانimat در تاریخ ۱۳ سپتامبر برگزار می شود و ددلاین ثبت نام بورسیه تحصیلی ۲۶ سپتامبر است در حالی که نتیجه امتحانimat حداقل دو هفته طول می کشد، چه باید کرد؟

  • mohammad armani
   ۲۲/۰۳/۱۳۹۸, ۸:۴۲ ق.ظ

   سلام
   تاریخ‌های درستی ذکر نکردید، هرچند برای بورسیه خیلی قبل‌تر از آزمون باید اقدام کرد.

 • azar
  ۰۷/۰۴/۱۳۹۸, ۱:۱۰ ب.ظ  پاسخ

  سلام چطور باید اقدام کنیم،مراحل اقدام رو لطفا توضیح بدین

  • mohammad armani
   ۰۹/۰۴/۱۳۹۸, ۹:۲۰ ق.ظ

   سلام
   بستگی به استان دانشگاه مورد نظر دارد. هر استان قوانین متفاوتی دارد و طبق “بندو” هر استان باید اقدام کرد.

 • شاهو فلاحی
  ۰۸/۰۵/۱۳۹۸, ۱:۳۰ ب.ظ  پاسخ

  سلام عرض میکنم وقتتون بخیر، ببخشید آیا میشه با استفاده از این بورسیه در رشته های پزشکی و دندان پزشکی، داروسازی تخصیل کرد، و آیا کنکور داره یا خیر؟ زمان بندی مناسب جهت هماهنگ شدن ارائه مدارک زبان و اخذ ویزا چطور می باشد؟ یعنی آیا محدودیت زمان داریم؟ و هزینه های اون به چه شکل است؟ برای تحصیل در دانشگاه باری ایتالیا مخیواستم اطلاعات کسب کنم

  • mohammad armani
   ۰۸/۰۵/۱۳۹۸, ۲:۵۲ ب.ظ

   سلام، وقت بخیر
   بله آزمون ورودی دارد که در شهریور هر سال به زبان انگلیسی برگزار میشود.
   برای نمره زبان تا سال آینده وقت دارید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی جهت مشاوره رایگان می‌توانید با مؤسسه تماس بگیرید.

  • عارفه مولایی
   ۲۲/۰۵/۱۳۹۹, ۱۲:۵۷ ب.ظ

   سلام
   اگر سرپرست خانوار چن واحد اپارتمان داشته باشه بازم بورسیه تعلق میگیره

   • نگین کشاورز
    ۲۲/۰۵/۱۳۹۹, ۴:۴۷ ب.ظ

    سلام امکان ارائه فقط یکی از واحد ها وجود دارد

 • شهرزاد
  ۲۲/۰۵/۱۳۹۸, ۱۰:۱۳ ق.ظ  پاسخ

  سلام خسته نباشید .برای این بورسیه نیازی به مدرک ایلتس نیست؟ من بخوام برای سال جدید برم چه موقع از سفارت وقت مصاحبه بگیرم خوبه ؟

  • محمد آرمانی
   ۲۲/۰۵/۱۳۹۸, ۴:۲۰ ب.ظ

   سلام
   برای دریافت بورسیه نیازی به مدرک زبان نیست اما برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا به مدرک زبان نیاز دارید.
   از اردیبهشت ماه میتونید برای دریافت وقت سفارت اقدام کنید.
   موفق باشید.

 • moa
  ۲۷/۰۵/۱۳۹۸, ۶:۴۲ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  من ۲۱ سالمه میخواستم ببینم اگه بخوام بورس پزشکی ایتالیا بشم ازمونش به چه صورتیه؟ و ایا باید اونجا اول یه دوره ی تحصیلی علوم پایه مثلا زیست یا شیمی بگذرونم مثل یه سری کشور های دیگه یا نه؟

  • محمد آرمانی
   ۲۸/۰۵/۱۳۹۸, ۱۲:۱۰ ب.ظ

   سلام
   اگر به تحصیل پزشکی در ایتالیا علاقه دارید، باید در آزمون IMAT شرکت کنید.
   معیار اصلی اعطای بورسیه استانی ایتالیا، وضعیت مسکن و درآمد سرپرست خانواده است.
   خیر، نیازی به گذراندن دوره تحصیلی دیگری نیست.

 • Emad
  ۲۸/۰۵/۱۳۹۸, ۴:۰۱ ب.ظ  پاسخ

  سلام خسته نباشید…معمولا بورس استانی ۲ماه بعد از شروع دوره ها در ایتالیا جوابش میاد,اون دوماه رو باید خودمون هزینه کنیم که حدود ۷۰۰۰یا ۸۰۰۰ یورو میشه که واقعا توی شرایط یورو الان مبلغ زیادیه..شرایطی نیست که از ابتدای شروع ترم بورس شامل بشه??

  • محمد آرمانی
   ۳۰/۰۵/۱۳۹۸, ۹:۳۷ ق.ظ

   سلام
   هزینه ها کمتر از این هست. برای ۳ ماه اول، کل هزینه ها ازجمله هزینه مسکن (شامل ودیعه و اجاره)، شهریه دانشگاه، بیمه و سایر هزینه های زندگی حدود ۳۵۰۰-۳۰۰۰ یورو است.

 • ناردین
  ۳۱/۰۵/۱۳۹۸, ۱۲:۴۱ ب.ظ  پاسخ

  سلام اول باید از یک دانشگاه پلای بگیریم بعد اقدام کنیم ؟میشه چندتا دانشگاه ایتالیا رو معرفی کنید با سایتشان که بریم مدارک بفرستیم ببینیم کلا شرایط قبول شدن داریم بعد به بورسیه استانی فکر کنیم؟

 • cmira
  ۰۵/۰۷/۱۳۹۸, ۱۲:۲۰ ق.ظ  پاسخ

  سلام خسته نباشین. من مدرک کاردانی گرافیک دارم و الان برای کارشناسی ناپیوسته دارم اقدام میکنم. میخواستم ببینم با مدرک کارشناسی ناپیوسته برای گرفتن بورسیه استانی مقطع کارشناسی ارشد به مشکلی بر نمیخورم؟یا بهترست کارشناسی پیوسته داشته باشم

  • محمد آرمانی
   ۰۱/۰۸/۱۳۹۸, ۴:۲۷ ب.ظ

   سلام ممنون
   خیر مشکلی ندارید

 • Khanom.khodmm
  ۰۸/۰۷/۱۳۹۸, ۱:۱۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام وقتتون بخیر.من متوجه نشدم ازینک درامد کمتر از ۸۵ میلیونو سند و فلان باشه همین شرایط گرفتنه بورسیه ینی شرایط زتدگیمون تو ایران اوکی باشه ک بتونیم بریم اونجا درس بخونیمو بهمون شرایط رایگان بدن؟؟کسی ک جدا شده با دوتا بچه وتو ایران مستاجره و حقوق ثابت نداره پذیرش نمیشه بتونه بره ازین جهنم؟؟؟و یچیز دیگ اینک بخوایم با بچه بریم اونارم همراهمون میپذیرنو هزینه هاشو قبول کنن؟؟

  • محمد آرمانی
   ۰۱/۰۸/۱۳۹۸, ۵:۰۸ ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   سفارت ایتالیا ویزای همراه برای کسانی که ویزای دانشجویی دریافت می‌کنند، صادر نمی‌کند.

  • روزبه
   ۰۵/۰۲/۱۳۹۹, ۸:۰۰ ب.ظ

   سلام…من در حال حاضر ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی دانشگاه تبریز میخونم…میخواستم بدونم کدوم دانشگاه ها در مقطع دکتری رشته من رو دارن؟
   اگر مدرک زبان نداشته باشم مشکلی نداره؟میشه اونجا یاد گرفت؟ممنون

   • رضا غضنفری
    ۰۵/۰۲/۱۳۹۹, ۸:۰۸ ب.ظ

    سلام
    پیشنهاد می کنم با موسسه تماس بگیرید و اینکه نمره زبان برای پذیرش دکتری و البته ویزای تحصیلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است

 • کامران رستمی
  ۰۲/۰۸/۱۳۹۸, ۴:۰۵ ب.ظ  پاسخ

  سلام – اگر بتونیم پذیرش بگیریم از یکی از دانشگاه ها – باید حین تحصیل در دانشگاه برای بورس استانی اقدام کنیم یا قبلش ؟با این بورس میشه اونجا زندگی کرد یا باید خودمون هزینه ای برو هم متقبل بشیم؟
  برای وزارت خونه چ چیزهایی بازم داشته باشیم تا ویزای تحصیلیمون صادر بشه ؟ ممنون

  • محمد آرمانی
   ۰۴/۰۸/۱۳۹۸, ۱۰:۰۷ ق.ظ

   سلام
   باید پیش از شروع تحصیل اقدام کنید
   مبلغ این بورسیه تا ۵۲۰۰ یورو در سال و هزینه زندگی ۸۰۰۰-۷۰۰۰ یورو در سال هست. بنابراین سالانه به ۳۰۰۰-۲۰۰۰ یورو پشتیبانی مالی نیاز خواهید داشت.
   اگر منظورتون مدارک لازم برای ویزای دانشجویی ایتالیا است، می‌توانید به صفحه ویزای تحصیلی ایتالیا مراجعه کنید.

 • قاسم
  ۰۷/۰۸/۱۳۹۸, ۱:۴۵ ق.ظ  پاسخ

  سلام-میخواستم ببینم که آیا این خبر درست است که از سال جدید،برای رشته پزشکی به زبان انگلیسی،بورسیه فقط شامل بخشی از هزینه دانشگاه میشه و دیگه کمک هزینه زندگی داده نمیشه؟(شنیدم از سال جدید فقط برای رشته های به زبان ایتالیایی این بورسیه شامل کمک هزینه زندگی میشه)

  • محمد آرمانی
   ۰۸/۰۸/۱۳۹۸, ۱۰:۲۹ ق.ظ

   سلام
   در منابع رسمی چنین خبری منتشر نشده و در حال حاضر هم محدودیتی برای رشته پزشکی (یا هر رشته دیگری) وجود ندارد. بنابراین احتمالاً منبع خبرتون موثق نبوده!

 • محمد حسین عباسی
  ۱۷/۰۸/۱۳۹۸, ۳:۱۱ ب.ظ  پاسخ

  سلام. من برق گرایش کنترل خوندم. بیزحمت دانشگاه ایتالیایی معرفی میکنید برای ارشد درخواست بدم. لطفا جوابو بهم ایمیل کنید. ممنون

  • آیدین جاهد
   ۱۹/۰۸/۱۳۹۸, ۱۱:۳۳ ق.ظ

   با سلام
   پاسخ برای شما ایمیل شد
   جهت مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه تماس داشته باشید.
   با تشکر

  • Ardeshir
   ۱۰/۰۹/۱۳۹۸, ۱۱:۱۸ ق.ظ

   سلام من کارشناسی برق گرایش انتقال و توزیع البته در حال تحصیل هستم ولی از الان می خواهم به دنبال اپلای باشم که قست ادامه در رشته MBA مقطع ارشد و عموی من هم ایتالیا زندگی میکنه اون میتونه کمکی برای من باشه؟
   شرایط کلی برام میشه ایمیل کنید

   • محمد آرمانی
    ۱۲/۰۹/۱۳۹۸, ۱۱:۰۷ ق.ظ

    سلام
    امکان ادامه تحصیل در رشته MBA را دارید.
    عموی شما در زمان تحصیل می‌تواند شما را حمایت کند اما احتمالاً برای پذیرش و ویزا کمک زیادی از ایشان برنمی‌آید.
    پیشنهاد می‌کنم برای مشاوره تخصصی رایگان، با مؤسسه تماس بگیرید:
    ۰۲۱-۴۱۴۰۵

 • kamran
  ۱۹/۱۰/۱۳۹۸, ۷:۲۰ ب.ظ  پاسخ

  سلام خسته نباشید . ببخشید میشه لطفا پاسخ بدید :
  معدل کل من ۱۳:۳۰
  کارشناسی رشته ی کامپیوتر نرم افزار و تا پایان برج ۱۲ امسال معافیت تحصیلی دارم ؟
  میشه لطف کنید بفرمایید ددلاین دانشگاه اسپینزا رم کی هست برای گرفتن پذیرش ؟ و اینکه آیا من میرسم که اقدام کنم برا امسال یا خیر؟
  و چه مقدار پول برای سال اول لازم هست همراه داشته باشیم؟
  اگر بورسیه ی استانی بهمون تعلق بگیره می تونیم همزمان کار هم بکنیم؟

  • محمد آرمانی
   ۲۱/۱۰/۱۳۹۸, ۱۰:۴۷ ق.ظ

   سلام ممنون
   امکان اقدام هست.
   دریافت بورسیه استانی محدودیتی برای انجام کار دانشجویی ایجاد نمی‌کند.
   پیشنهاد می‌کنم برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تون کنند.

 • محمد رضا مکرم
  ۲۲/۱۰/۱۳۹۸, ۱۲:۵۵ ق.ظ  پاسخ

  سلام اگر ۲ سال وقفه بعد از دوره کارشناسی داشته باشم به دلیل سربازی . برای گرفتن ویزا تحصیلی ایتالیا در مقطع ارشد مشکلی ایجاد میشه ؟ یعنی ممکنه که گیر بدن که چرا بلا فاصله بعد کارشناسیم اقدام نکردم ؟؟

  • محمد آرمانی
   ۲۲/۱۰/۱۳۹۸, ۱۰:۴۳ ق.ظ

   سلام
   خیر با این حال پیشنهاد می‌کنم برای اطلاعات بیشتر با مؤسسه تماس بگیرید.

  • ژاله
   ۲۲/۱۲/۱۳۹۸, ۷:۰۳ ب.ظ

   سلام
   من از دانشگاه ساپینزا پذیرش گرفتم
   برای بورسیه کِی باید اقدام کنم؟ و جوابش معمولا کِی اعلام میشه؟
   قبل از سفر نتایج رو اعلام میکنن؟

 • Mhn
  ۳۰/۱۰/۱۳۹۸, ۱:۰۹ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  یعنی اگر تمکن مالی سرپرست خانواده سالیانه بیش از ۸۵ میلیون باشه نمیتونیم بورسیه بگیریم؟

  • محمد آرمانی
   ۰۱/۱۱/۱۳۹۸, ۱۱:۴۷ ق.ظ

   سلام
   پیشنهاد می‌کنم برای اینکه شرایطتون بررسی بشه، با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

 • علی افضلی
  ۰۷/۱۱/۱۳۹۸, ۱۰:۰۳ ب.ظ  پاسخ

  سلام جناب بنده می خواستم از طریق موسسه ی شما اقدام کنم ولی میخواستم ببینم موسسه ی شما مجوز قانونی از وزارت علوم دارید یا خیر و در مجموع قرار دادی که می بندیم اگر به نتیجه نرسید آیا هزینه بازگشت داده میشه

  • محمد آرمانی
   ۰۸/۱۱/۱۳۹۸, ۹:۴۲ ق.ظ

   سلام
   بله مؤسسه دارای مجوز از وزارت علوم هست.
   برای اطلاعات درباره شرایط قرارداد لطفاً تماس بگیرید:
   ۰۲۱-۴۱۴۰۵
   ۰۲۱-۸۸۷۹۰۹۶۱

 • Sadaf
  ۰۵/۱۲/۱۳۹۸, ۱:۳۹ ق.ظ  پاسخ

  باسلام
  من ۱۸ سالمه و در رشته تجربی تحصیل میکنم و اطلاعات زیادی درباره بورس جهان سومی ها ندارم اما میتونم اقدام کنم ؟
  چجوری باید شروع کنم؟
  لطفا منو راهنمایی کنید.

  • محمد آرمانی
   ۰۶/۱۲/۱۳۹۸, ۹:۴۵ ق.ظ

   سلام
   پیشنهاد می‌کنم برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، با مؤسسه تماس بگیرید (۴۱۴۰۵-۰۲۱) یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

 • وحید
  ۱۴/۱۲/۱۳۹۸, ۱۲:۴۹ ب.ظ  پاسخ

  سلام وقت بخیر، من ارشد دارم از ایران و میخوام برای ارشد مجدد اقدام کنم. شرایط این حالت چطوریه که بتونم بورسیه استانی هم بگیرم؟

  • محمد آرمانی
   ۱۴/۱۲/۱۳۹۸, ۷:۱۵ ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط تفاوتی ندارد و مشکلی برای دریافت بورسیه استانی نخواهید داشت.

 • سجاد قمری
  ۲۱/۱۲/۱۳۹۸, ۱۱:۲۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام بنده پدرم شغل ازاد داشته و الان از سود بانکی استفاده میکنه و بیمه بازنشستگی نداره با این شرایط من میتونم مدارک لازم برای بورسیه استانی رو تهیه کنم یا خیر

  • رضا غضنفری
   ۲۰/۰۱/۱۳۹۹, ۱۲:۰۳ ق.ظ

   سلام
   اگر شرایط مالی پدر شما خوب باشد ممکن است با درخواست شما موافقت نشود.

 • مریم
  ۲۹/۱۲/۱۳۹۸, ۱۱:۳۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام وقت شما بخیر،بنده ۳۱ سالمه،لیسانس مدیریت صنعتی دارم با معدل ۱۳/ ۲۸،میخواستم بپرسم اگر در آزمون استرنی سفارت ایتالیا قبول بشم برای مقطع ارشد رشته زبان و ادبیات ایتالیایی میتونم اقدام کنم و بورسیه ی استانی بگیرم؟ممنون از پاسخگویی شما.

  • رضا غضنفری
   ۲۰/۰۱/۱۳۹۹, ۱۲:۰۰ ق.ظ

   سلام
   در این مورد حتما با موسسه تماس بگیرید و از مشاوره ما در زمینه تحصیل در ایتالیا کمک بگیرید

 • علیرضا غفاری
  ۱۵/۰۱/۱۳۹۹, ۶:۱۴ ب.ظ  پاسخ

  با سلام محد.دیت سنی جهت اخذ بورسیه استانی در مقطع دکتری چند سال است . من ارشد دارم ۳۲ سالم هست ومیخوام دکتری بورس بگیرم تشکر.

  • رضا غضنفری
   ۱۹/۰۱/۱۳۹۹, ۱۱:۵۰ ب.ظ

   سلام
   برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید

 • مریم فروزان
  ۳۰/۰۱/۱۳۹۹, ۱۱:۴۲ ب.ظ  پاسخ

  سلام،من ۱۹ سال دارم می خواستم برای دارو سازی ایتالیا رو انتخاب کنم .ایا این رشته کنکور یا ازمون ورودی داره

  • نگین کشاورز
   ۰۱/۰۲/۱۳۹۹, ۲:۳۸ ب.ظ

   سلام بله آزمون ورودی دارد

 • مریم فروزان
  ۳۰/۰۱/۱۳۹۹, ۱۱:۴۴ ب.ظ  پاسخ

  و بورسیه به من تعلق میگیره

  • نگین کشاورز
   ۰۱/۰۲/۱۳۹۹, ۲:۳۸ ب.ظ

   بورسیه استانی به شرایط مالی سرپرست خانواده بستگی دارد در صورت پایین بودن سطح مالی بله

 • عرفانه
  ۰۱/۰۲/۱۳۹۹, ۷:۴۵ ب.ظ  پاسخ

  سلام خسته نباشین
  اینکه شما میگین اول باید پذیرش از دانشگاه بگیریم چطور یعنی؟
  وقتی ک هنوز ازمون imat رو ندادیم دانشگاه بر چه اساسی پذیرش میکنه؟
  درخواستی ک باید به دانشگاه بدیم بهمن ماه هستش در صورتی ک ازمون imat شهریور برگزار میشه
  علاوه بر اون میشه که شهر ارزان تر انتخاب کرد تا علاوه بر اینکه بورس استانی میگیریم نیاز ب همون سالی ۲-۳۰۰۰ یورو نباشه؟

 • عرفانه
  ۰۱/۰۲/۱۳۹۹, ۷:۴۹ ب.ظ  پاسخ

  ممکنه لطفا بگین ک هزینه ی کل کار ها توسط موئسسه ی شما چقد میشه؟
  چون بالا تر فقط هزینه دریافت اقدام برای بورس استانی رو گفتین اما کل کارا منظورم اینه هم درخواست به دانشگاه و هم وقت سفارت و هم درخواست برا بورس استانی و راهنمایی ها برای شرکت در آزمون IMAT و در نهایت حضور در دانشگاه..

  • رضا غضنفری
   ۰۵/۰۲/۱۳۹۹, ۸:۰۶ ب.ظ

   سلام
   برای قرارداد بهتر است با موسسه تماس بگیرید

 • روزبه
  ۰۵/۰۲/۱۳۹۹, ۸:۰۱ ب.ظ  پاسخ

  سلام…من در حال حاضر ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی دانشگاه تبریز میخونم…میخواستم بدونم کدوم دانشگاه ها در مقطع دکتری رشته من رو دارن؟
  اگر مدرک زبان نداشته باشم مشکلی نداره؟میشه اونجا یاد گرفت؟ممنون

 • رضا
  ۲۴/۰۲/۱۳۹۹, ۲:۳۲ ق.ظ  پاسخ

  سلام
  بنده می خواهم برای ارشد مدیریت ایتالیا با استفاده از بورس استانی اقدام کنم ؛اما همین دانشگاه های دولتی(پلی تکنیک و بولونیاو..) که شهریه اشان تقریبا ۲۰۰۰ یوروست در ارشد مدیریت ۱۵۰۰۰ یوروست آیا شهریه ی رشته ی مدیریت را صفر می کند؟
  ممنون

  • نگین کشاورز
   ۲۴/۰۲/۱۳۹۹, ۲:۱۰ ب.ظ

   بله بورسیه استانی شامل ۹۰% تخفیف شهریه و ۵۲۰۰ یورو کمک هزینه به صورت سالیانه می شود

 • روزبه
  ۲۷/۰۲/۱۳۹۹, ۱۰:۲۸ ق.ظ  پاسخ

  سلام…من در حال حاضر ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی دانشگاه تبریز میخونم…میخواستم بدونم کدوم دانشگاه ها در مقطع دکتری رشته من رو دارن؟
  اگر مدرک زبان نداشته باشم مشکلی نداره؟میشه اونجا یاد گرفت؟
  ممنون میشم جواب بدید

 • سام
  ۲۹/۰۲/۱۳۹۹, ۲:۳۲ ق.ظ  پاسخ

  سلام بنده۳۳ ساله و ارشد معماری و قصد اقدام برای ارشد مجدد رو دارم ،البته ۵ سال گپ تحصیلی بین کارشناسی و کارشناسی ارشد دارم که مشغول تدریس به عنوان دبیر در هنرستان ها و آموزشگاه ها بودم،سوالم این بود که با توجه به سنم برای پذیرش و ویزا به مشکل نمیخورم و اینکه توجیح گپ تحصیلی رو از من قبول میکنن؟و اینکه اگه شرایط بورس استانی رو داشته باشیم باز هم باید اون مبلغ چند هزار یورو رو بلوکه کنیم؟

  • نگین کشاورز
   ۲۹/۰۲/۱۳۹۹, ۱۲:۵۳ ب.ظ

   سلام امکان اقدام برای ارشد مجدد برای شما وجود دارد .
   شما برای سفارت لازم هست تمکن مالی ارائه دهید اما مبلغی بلاک نخواهد شد
   لطفا برای اطلاعات دقیق تر با موسسه تماس بگیرید

 • آبان
  ۰۲/۰۳/۱۳۹۹, ۸:۰۴ ب.ظ  پاسخ

  سلام من پدر و مادرم خونه ای به اسمشون نیست اما پدرم یه مغازه کوچیک ده متری داره باید سند اون رو ترجمه کنم؟ چون تو بندو دیدم زده هر ساختمانی که به اسم والدین هست

  • نگین کشاورز
   ۰۳/۰۳/۱۳۹۹, ۵:۰۹ ب.ظ

   (۰۲۱-۴۱۴۰۵) سلام با توجه به این که نکات زیادی وجود دارد در مورد بورسیه و بقیه شرایط لازم هست بررسی بشه لطفا جهت مشاوره رایگان با موسسه تماس بگیرید

 • نازی
  ۱۴/۰۳/۱۳۹۹, ۱۰:۱۷ ق.ظ  پاسخ

  سلام وقت بخیر، مدارک بابد به زبان ایتالیایی ترجمه بشه یا انگلیسی هم باشه مشکلی نداره؟ الان با این وضعیت کرونا و… برای ارشد یا دکترای معماری پذیرش دارن؟ چه مدارکی رو باید برای دانشگاه ارسال کنیم؟

  • نگین کشاورز
   ۱۴/۰۳/۱۳۹۹, ۱۱:۱۶ ب.ظ

   بله تغییری در پروسه پذیرش ایجاد نشده. برای معماری رزومه شما به علاوه پورتفولیو و مدرک آیلتس حداقل ۶ لازم هست. دانشگاه ترجمه انگلیسی قبول می کند اما نهایتا باید مدارک به زبان ایتالیایی ترجمه تایید شود

 • سجاد قمری
  ۱۶/۰۳/۱۳۹۹, ۱۱:۴۱ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  با بورسیه استانی میشه هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا رو ساپورت کرد؟اگر نه درکنار انجام کار دانشجویی چطور؟

  • نگین کشاورز
   ۱۷/۰۳/۱۳۹۹, ۱:۱۸ ق.ظ

   سلام بورسیه استانی تا حد زیادی هزینه های شما رو پوشش میده با در نظر گرفتن ۲۰ ساعت کار در هفته در کنار تحصیل احتمالا تمام هزینه ها ساپورت میشه البته کمی به شهر مقصد هم بستگی دارد

 • سجاد قمری
  ۱۷/۰۳/۱۳۹۹, ۱۱:۵۴ ب.ظ  پاسخ

  برای تحصیل در ایتالیا نیاز به ارائه مدرک زبان معتبر مثل ایلتس یا تافل یا… هست؟

  • mandana rh
   ۲۷/۰۳/۱۳۹۹, ۲:۳۰ ب.ظ

   برای گرفتن بورس چه زمان تاریخی باید اقدام کنیم

   • نگین کشاورز
    ۰۴/۰۴/۱۳۹۹, ۱۲:۰۱ ب.ظ

    سلام الان در حال اقدام هستیم

 • ماندانا رحمانی
  ۲۵/۰۳/۱۳۹۹, ۱۰:۰۴ ب.ظ  پاسخ

  سلام من معدلم ۱۵/۶۰ کارشناسی ارشد حقوق بین الملل هستم با مادرم تنها زندگی میکنیم مادرم کارمند با حقوق ۳ تومن میتونم برای بورس تحصیلی دکترا شرکت کنم ؟

  • نگین کشاورز
   ۲۶/۰۳/۱۳۹۹, ۱۲:۱۳ ب.ظ

   سلام برای دکتری خیر شانس پذیرشتون پایین هست اما می تونید مجددا ارشد اقدام کنید

 • علی رضا
  ۰۲/۰۴/۱۳۹۹, ۱۲:۵۴ ق.ظ  پاسخ

  سلام من پسرم گرید ۱۳ در دبیرستان منچستر در خارج از ایران در حال تحصیل است ایا برای پزشکی در ایتالیا می تواند پذیرش بگیرد و ایا می تواند از بورسیه استانی ایتالیا استفاده کند لطفا اگر دانشگاهی در ایتالیا می شناسد در رشته پزشگی سایتش را اعلام کنید

  • نگین کشاورز
   ۰۲/۰۴/۱۳۹۹, ۳:۲۵ ب.ظ

   سلام بله امکان اقدام هست برای مثال دانشگاه میلان
   لطفا برای اطلاعات دقیق تر با موسسه تماس بگیرید

 • سارا علیزاده
  ۰۵/۰۴/۱۳۹۹, ۵:۰۶ ب.ظ  پاسخ

  سلام ، امکانش هست که همزمان هم برای دانشگاه و هم بورس استانی اقدام کنیم؟
  در صورت نداشتن اجاره نامه باید سند منزل رو ترجمه کرد؟

  • نگین کشاورز
   ۰۶/۰۴/۱۳۹۹, ۱۰:۵۴ ب.ظ

   سلام بله امکانش هست.
   و بله باید سند منزل ترجمه بشه

 • کیمیا بشیری
  ۱۷/۰۴/۱۳۹۹, ۹:۳۲ ب.ظ  پاسخ

  سلام.از بدو ورود به ایتالیا میتونیم کار کنیم؟؟کارهای ساده مثل ظرف شستن و …جهت براوردن هزینه های دوماه اولی که پولی به ما واریز نمیکنند؟؟

  • نگین کشاورز
   ۱۸/۰۴/۱۳۹۹, ۱۲:۱۱ ق.ظ

   سلام بله اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته دارید

 • آرمینا توکلی
  ۱۹/۰۴/۱۳۹۹, ۷:۳۶ ب.ظ  پاسخ

  سلام این طرح بورسیه تا چه سالی در آینده ماندگار هست چون من ۷ ماه طول میکشه مدرک زبانم بگیرم خواستم ببینم تا سال بعد این طرح هست یا خیر

  • نگین کشاورز
   ۱۹/۰۴/۱۳۹۹, ۹:۰۱ ب.ظ

   سلام سال هاست این بورسیه وجود داره اما تضمینی برای آینده نمیشه داد امیدواریم همچنان ادامه داشته باشد

 • آرمینا توکلی
  ۲۰/۰۴/۱۳۹۹, ۲:۲۶ ق.ظ  پاسخ

  درسته ولی تا سال دیگه حداقل ماندگار میمونه؟ که نخوام الکی هزینه کلاس های گزاف زبان بکنم

 • سما
  ۲۲/۰۴/۱۳۹۹, ۱۰:۰۱ ب.ظ  پاسخ

  سلام یه سوال داشتم اگر من با این بورسیه برم در حین تحصیل میتونم خانوادمو ببینم؟ چه راه هایی هست که خودم برم یا اونا بتونن بیان به دیدنم

  • نگین کشاورز
   ۲۳/۰۴/۱۳۹۹, ۱۲:۵۳ ق.ظ

   سلام بله شما اجازه رفت و آمد دارید خانواده هم با ویزای توریستی می تونند به ایتالیا سفر داشته باشند

 • آرمین
  ۲۲/۰۴/۱۳۹۹, ۱۰:۱۰ ب.ظ  پاسخ

  سلام من یکی از اقوامم میلان زندگی میکنه میتونیم دانشگاه و شهر رو خودمون انتخاب کنیم؟ مثلا میلان بخوایم تحصیل کنیم یا اینکه خودشون انتخاب میکنن کدوم شهر و دانشگاه باید تحصیل کنیم برای این بورسیه و به عهده ما نیست

  • نگین کشاورز
   ۲۳/۰۴/۱۳۹۹, ۱۲:۵۴ ق.ظ

   سلام بله می تونید برای دانشگاه های میلان اپلای کنید و در صورت قبولی برای بورسیه اقدام کنید

 • Soheila
  ۲۸/۰۴/۱۳۹۹, ۶:۵۵ ب.ظ  پاسخ

  سلام رشته توریسم در ایتالیا و اروپا پولساز است؟ بازار کارش چطوره و درآمدش خوب است؟

  • نگین کشاورز
   ۲۹/۰۴/۱۳۹۹, ۱:۴۳ ب.ظ

   سلام بله رشته بسیار خوبی هست مهارت های زبان در کنار این رشته می تونند بهتون کمک کنند

 • سیما
  ۰۲/۰۵/۱۳۹۹, ۴:۵۷ ب.ظ  پاسخ

  سلام من بعد اتمام درس در ایتالیا میرم کانادا برای کار و زندگی میتونم مادرم بیارم تحت سرپرستی خودم نگه دارم؟ چون خانه دارن درآمدی ندارن که بخوام تنهاشون بزارم میخوام با خودم اروپا زندگی کنه

  • نگین کشاورز
   ۰۲/۰۵/۱۳۹۹, ۸:۱۳ ب.ظ

   سلام خیر متاسفانه امکانش نیست برای دانشجویان ویزای همراه به همسر و فرزند تعلق می گیره و همچنین شرلیط ویزای همرته ایتالیا بسیار سخت هست

 • Reza ebrahimi
  ۰۴/۰۵/۱۳۹۹, ۱۲:۵۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام
  از مقطع کاردانی هم میشه بورسیه گرفت؟
  اعزام دانشجو به چه صورتی هست

  • نگین کشاورز
   ۰۴/۰۵/۱۳۹۹, ۱۰:۴۰ ب.ظ

   سلام مقطع کاردانی ندارند در واقع شما باید برای کارشناسی اقدام کنید

 • سیما
  ۰۴/۰۵/۱۳۹۹, ۱:۵۱ ب.ظ  پاسخ

  مشکلی نداره من چون قرار نیست ایتالیا بمونم زندگی کنم کدوم کشور ها ویزای همراه خیلی راحت تری دارن و میشه مادرمو برای همیشه بیارم پیش خودم
  کدوم کشور ها امکان پذیر هست چون خیلی برام مهمه اگه بگید ممنون میشم

 • کوروش راد
  ۱۰/۰۵/۱۳۹۹, ۴:۰۲ ب.ظ  پاسخ

  درود.
  میخواستم بدونم برای دریافت بورسیه استانی در رشته پرستاری یا میکروبیولوژی نیاز به گذراندن آزمون آیمت هست؟

  • نگین کشاورز
   ۱۰/۰۵/۱۳۹۹, ۱۰:۱۷ ب.ظ

   سلام آزمون آیمت برای ورودی رشته پزشکی و دندانپزشکی هست و بورسیه استانی ارتباطی با رشته تحصیلی ندارد بیشتر به شرایط مالی سرپرست خانواده بستگی دارد

 • فاطمه هرمزی
  ۱۸/۰۵/۱۳۹۹, ۳:۳۷ ب.ظ  پاسخ

  سلام. اگر یک سال بین کارشناسی و ارشدم وقفه بیوفته برای اپلای در یک دانشگاه ایتالیا و گرفتن بورسیه استانی مشکلی پیش نمیاد برام؟

  • نگین کشاورز
   ۱۹/۰۵/۱۳۹۹, ۷:۱۰ ب.ظ

   سلام خیر مشکلی ندارد

 • Hasti Sarkheil
  ۲۵/۰۵/۱۳۹۹, ۶:۵۴ ب.ظ  پاسخ

  سلام خسته نباشید. ببخشید میخواستم بدونم، میشه زمانی که دیپلم گرفتیم برای ادامه تحصیل این بورسیه رو بگیریم و ادامه تحصیلو توی ایتالیا انجام بدیم؟

  • نگین کشاورز
   ۲۶/۰۵/۱۳۹۹, ۱۲:۴۹ ب.ظ

   سلام بله این بورسیه برای مقطع کارشناسی هم هست

 • احسان
  ۰۸/۰۶/۱۳۹۹, ۱۰:۰۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام وقت بخیر
  من فوق لیسانس شیمی دارم
  اما میخوام برای فوق لیسانس دوباره ایتالیا اقدام کنم، برای من این امکان وجود دارد که با ۳۰ سال سن برای ارشد شیمی اقدام کنم و آیا بورسیه تحصیلی جهان سوم شامل من میشه یا نه ؟

  • نگین کشاورز
   ۱۰/۰۶/۱۳۹۹, ۲:۳۶ ب.ظ

   سلام بله امکانش وجود داره و بورسیه محدودیت سنی نداره
   لطفا برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید
   ۰۲۱-۴۱۴۰۵

 • مهرشاد علیزاده
  ۱۴/۰۶/۱۳۹۹, ۶:۵۹ ق.ظ  پاسخ

  سلام.آیا بورسیه استانی ایتالیا شرط سنی دارد؟

  • نگین کشاورز
   ۱۵/۰۶/۱۳۹۹, ۲:۲۴ ب.ظ

   سلام
   خیر

 • نیلوفر
  ۰۷/۰۷/۱۳۹۹, ۳:۰۴ ب.ظ  پاسخ

  سلام وقت بخیر .. من تازه عقد کردم و تصمیم ب این دارم ک واسه ادامه تحصیل ب ایتالیا برم شوهرم فعالیت ورزشی دارن و مشغول کار در فارکس هستند ..آیا میتونم بورسیه واسه تحصیل بگیرم و شوهرمم همراهم بیاد؟ من واسه ادامه تحصیل .. و اوشون واسه فعالیت ورزشی آیا امکانش هست؟

  • نگین کشاورز
   ۰۸/۰۷/۱۳۹۹, ۳:۳۳ ب.ظ

   سلام شرایط ویزای همراه ایتالیا بسیار سخت هست و معمولا امکان اخذ این ویزا وجود ندارد همسر شما باید یا به صورت تحصیلی یا با روش های دیگر مهاجرتی همراهیتون کنند . فعالیت موسسه ما صرفا دانشجوییست

 • سعيد اميري
  ۱۲/۰۷/۱۳۹۹, ۷:۱۱ ب.ظ  پاسخ

  سلام،ببخشید درامد از ۱۸۰۰۰ یوروکمتر باشه ولی صاحب خونه باشی میشه اقدام کرد؟

  • نگین کشاورز
   ۱۳/۰۷/۱۳۹۹, ۴:۴۹ ب.ظ

   سلام بله فاکتورهای مختلفی تاثیر گذار هستند
   متراژ منزل مهم هست همچنین شهری مقصد در شانس دریافت بورسیه تاثیر گذار هست
   لطفا با موسسه تماس بگیرید راهنماییتون می کنند
   ۰۲۱-۴۱۴۰۵

 • علی مرادی
  ۱۳/۰۷/۱۳۹۹, ۱۰:۴۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام وقت بخیر
  برای دریافت بورسیه استانی در صورت طلاق پدر و مادر و نداشتن شغل مادر آیا امکان اقدام از طرف پدربزرگ به عنوان سرپرست برای بورسیه هست؟ یا برای مادر چند ماه بیمه باید رد شود؟ ممنون

  • نگین کشاورز
   ۱۷/۰۷/۱۳۹۹, ۳:۲۸ ب.ظ

   سلام امکانش هست پدربزرگتون رو به عنوان سرپرست معرفی کنید اما اگر مادرتون سرپرست باشه شرایطتون برای اخذ بورسیه بهتر خواهد بود

 • سعيد
  ۱۴/۰۷/۱۳۹۹, ۲:۰۸ ب.ظ  پاسخ

  میشه نام دانشگاه های پذیرنده ی رشته هایی مثل حسابداری،mba رو بگین؟

  • نگین کشاورز
   ۲۱/۰۷/۱۳۹۹, ۱۲:۳۸ ب.ظ

   سلام دانشگاه های ساپینزا، میلان، فلورانس،بولونیا، تورورگاتا

 • شکیبا خلیلیان
  ۱۷/۰۷/۱۳۹۹, ۱۱:۲۴ ب.ظ  پاسخ

  سلام وقت بخیر
  ایا این بورسیه استانی ایتالیا شامل تمام دانشگاه های ایتالیا میشه؟؟؟
  و اینکه رشته زیست شناسی سلولی دانشگاه پلی تکنیک میلان داره؟

  • نگین کشاورز
   ۱۹/۰۷/۱۳۹۹, ۳:۲۶ ب.ظ

   سلام شامل دانشگاه های دولتی ایتالیا میشه
   خیر دانشگاه پلی تکنیک بیشتر رشته های مهندسی و طراحی ارائه میده

 • yasaman
  ۱۸/۰۷/۱۳۹۹, ۱۰:۰۵ ب.ظ  پاسخ

  من بابام راننده تاکسی هست چطور باید فیش حقوقی دریافت کنم؟خونه هم مال خودمون هست و سند نداره راه حلش چیه؟

  • نگین کشاورز
   ۲۲/۰۷/۱۳۹۹, ۱۱:۵۲ ب.ظ

   سلام در مورد فیش حقوقی می تونید از اتحادیه تاکسیران ها تهیه کنید
   سند ملک مشکلی نداره متراژ منزل مهم هست گرچه تهیه مدارک سفارت نکات بیشتری داره پیشنهاد می کنم با موسسه تماس بگیرید مشاور راهنماییتون می کنند
   ۰۲۱-۴۱۴۰۵

 • Tnt
  ۲۵/۰۷/۱۳۹۹, ۳:۴۸ ب.ظ  پاسخ

  سلام خسته نباشید. بنده ۱۷ سالمه.. برای در خواست بورسیه ایتالیا بعد از کنکور می توانم برم یا باید دانشگاه رفته باشم..؟ زمان گرفتن ویزای ایتالیا باید مدرک چه زبانی داشته باشیم..؟ سوال بعد اینه که بعد از رفتن به ایتالیا خرج و مخارجی که دولت ایتالیا میدهد کفاف میکند؟ و بعد اینکه به طور دقیق چه هزینه هایی رو دولت ایتالیا میدهد؟ لطفا جواب بدید نیاز مندم.. ممنون

  • نگین کشاورز
   ۲۷/۰۷/۱۳۹۹, ۲:۰۸ ب.ظ

   سلام خیر نیازی به دانشگاه رفتن نیست
   ارائه دهید b2 بعضی رشته ها به زبان ایتالیایی و بعضی به زبان انگلیسی ارائه می شوند مطابق با زبان رشته باید مدرک زبان آیلتس ۶ یا ایتالیایی
   مرسومترین بورسیه ایتالیا بورسیه استانیست که شامل ۵۲۰۰ یورو کمک هزینه سالیانه و ۹۰ درصد تخفیف شهریه میشه
   شما ۲۰ ساعت در هفته هم اجازه کار دارید
   لطفا برای اطلاعات دقیق تر تماس بگیرید
   ۰۲۱-۴۱۴۰۵

 • صبا
  ۳۰/۰۷/۱۳۹۹, ۹:۵۹ ب.ظ  پاسخ

  سلام وقت بخیر. ببخشید این درسته که امسال ایتالیا برای ایرانیا بورسیه استانی نمیده؟!!

  • نگین کشاورز
   ۰۳/۰۸/۱۳۹۹, ۱۱:۰۹ ق.ظ

   سلام خیر صحت نداره

 • Mersy
  ۰۶/۰۸/۱۳۹۹, ۳:۲۰ ق.ظ  پاسخ

  برای مقطع دکتری هم میشه واسه بورسیه استانی اقدام کرد؟

  • نگین کشاورز
   ۰۶/۰۸/۱۳۹۹, ۱۱:۲۸ ب.ظ

   سلام بله امکانش هست

 • سمیرا حیدریفر
  ۰۹/۰۸/۱۳۹۹, ۱۰:۳۴ ب.ظ  پاسخ

  ببخشید این بورسیه استانی شامل تمام دانشگاه های دولتی در تمام استانهای ایتالیا میشه یا فقط تورین و میلان رو شامل میشه؟

  • نگین کشاورز
   ۱۰/۰۸/۱۳۹۹, ۱۲:۲۶ ب.ظ

   سلام تقریباشامل همه دانشگاه های دولتی میشه

 • Atefeh
  ۲۵/۰۸/۱۳۹۹, ۱:۲۵ ب.ظ  پاسخ

  سلام وقت بخیر
  من ۲۵ سالمه دیپلم تجربی هستم، لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی دارم و دانشجوی فوق لیسانس‌زبان شناسی هستم احتمال قبولی بورسیه استانی برای من در دکترا در زبان شناسی وجود داره؟ اگر نه، می تونم برای ارشد زبان شناسی یا مدیریت اقدام کنم و بورسیه هم بگیرم؟
  یا اینکه می تونم برای کارشناسی پرستاری اقدام کنم و بورسیه رو هم بگیرم؟

  • نگین کشاورز
   ۲۶/۰۸/۱۳۹۹, ۱۲:۰۱ ق.ظ

   سلام در همه مواردی که فرمودید امکان دریافت بورسیه استانی وجود داره در نظر داشته باشید بورسیه استانی مربوط به شرایط مالی سرپرست خانواده هست و رزومه تحصیلی تاثیری ندارد
   در ایتالیا اخذ پذیرش در مقطع دکتری کمی مشکل هست پیشنهاد می کنم برای ارشد مجدد اقدام کنید

 • فاطمه
  ۲۶/۰۸/۱۳۹۹, ۶:۵۹ ب.ظ  پاسخ

  سلام . پدر من شغل نداره و پدر و مادرم از هم جدا شدن . خودم ۲۱ سالمه .فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار از دانشکده فنی دکتر شریعتی هستم با رتبه ۱۹ هم این دانشگاه دولتی رو قبول شدم. زبان انگلیسی همم خوبه و میتونم توی ازمون ایلتس حداقل نمره ۶ بگیرم. میخواستم ببینم امکان گرفتن بورسیه تحصیلی هم برای من برای مقطع ارشد وجود داره یا فقط بورسیه استانی تعلق میگیره ؟

  • نگین کشاورز
   ۲۷/۰۸/۱۳۹۹, ۸:۵۹ ب.ظ

   سلام در صورتی که شرایط تحصیلیتون مثل معدل خوب باشه امکان داره بورسیه تحصیلی هم تعلق بگیره
   شما می تونید هم زمان برای بورسیه استانی هم اقدام کنید در نهایت فقط یک بورسیه بهتون تعلق می گیرد
   احتمال اخذ بورسیه استانی بسیار زیاد هست

 • آزیتا سادات صفوی
  ۳۰/۰۸/۱۳۹۹, ۸:۱۰ ب.ظ  پاسخ

  سلام وقت بخیر
  ببخشید برای ارشد در رشته ی آموزش زبان انگلیسی ، نیازمند چه نمره ایلتسی هست ؟

  من ۳۱ سال سن دارم و برای بورسیه نیز میخوام درخواست بدم

  • نگین کشاورز
   ۰۱/۰۹/۱۳۹۹, ۱۲:۳۴ ق.ظ

   سلام آیلتس ۶ باید داشته باشید

 • ازیتا صفوی
  ۰۷/۰۹/۱۳۹۹, ۵:۵۷ ب.ظ  پاسخ

  سلام وقت بخیر
  ببخشید برای ارشد در رشته ی آموزش زبان انگلیسی چه دانشگاه هایی بهتر هستن در ایتالیا ؟

  همچنین برای بورسیه اگر خودم پدرم مادرم هر ۳ درامد داشته باشیم جمعا سالانه چقدر باشد می توانم بورسیه استانی دریافت کنم ؟

  تشکر

  • نگین کشاورز
   ۰۹/۰۹/۱۳۹۹, ۸:۳۹ ب.ظ

   سلام برای بورسیه استانی درآمد کمتر مطلوب هست و نیازی به ارائه درآمد تمام افراد خانواده نیست

 • بهارسادات حسینی
  ۲۳/۰۹/۱۳۹۹, ۹:۱۶ ق.ظ  پاسخ

  سلام خسته نباشید
  من رشته معماری میخونم و هنوز لیسانسم رو نگرفتم و حدودا چهارترم مونده تا تموم بشه امکانش هست که قبل از گرفتن لیسانس رفت؟

  • نگین کشاورز
   ۲۳/۰۹/۱۳۹۹, ۱:۱۴ ب.ظ

   سلام شما یا بعد از لیسانس باید برای ارشد اقدام کنید یا برای مجددا برای مقطع کارشناسی

دیدگاه خودتون رو بنویسین