شاید شهر میلان ایتالیا به پایتخت مد جهان معروف باشد، اما این شهر حرف‌های دیگری نیز برای گفتن دارد. این شهر یکی از پررونق‌ترین مناطق اروپا از نظر تجاری نیز هست. بنابراین چه شوق کار کردن در یک شرکت بزرگ را داشته باشید چه بخواهید در یک کسب و کار محلی فعالیت کنید، میلان فرصت‌های زیادی برای فارغ‌التحصیلان بلندپرواز رشته مدیریت (Management) دارد. در اینجا به ارائه چهار امتیاز شهر میلان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت در ایتالیا و به طور خاص در دانشگاه کاتولیک ساکرو کور معروف به دانشگاه کاتولیک میلان (Università Cattolica del Sacro Cuore) می‌پردازیم.

به دست آوردن وجهه بین‌المللی

با داشتن فرصت جابه‌جایی در فضاهای کاری محلی و جهانی، تجربه بین‌المللی فرد در مدیریت به موفقیت شغلی او کمک خواهد کرد.

بسیاری از دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کسب و کار پیشتاز در سراسر جهان، فرصت‌های بی‌نظیری را برای تفکر جهانی به دانشجویان می‌دهند تا بتوانند به افرادی حرفه‌ای در صنعت مدیریت تبدیل شوند. برای مثال، دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت در دانشگاه کاتولیک میلان ( Cattolica del Sacro Cuore ) تحصیل می‌کنند، می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد بازاریابی بین‌المللی در دانشگاه Boston در کشور آمریکا، یا در دانشگاه Western Australia در کشور استرالیا تحصیل کنند تا سطح آگاهی و نگرش خود را در زمینه مدیریت بین‌المللی ارتقاء دهند.

دانستن این نکته مهم است که در هر مؤسسه کسب و کار، از خرده‌فروشی‌های لوکس تا بهداشت و درمان، مدیران بلندپرواز نه تنها باید درک درست و به روزی از امور مدیریتی داشته باشند، بلکه باید بدانند شیوه‌های مدیریتی چگونه در حال تغییر هستند و در آینده چه تغییراتی خواهند داشت.

فرصت یادگیری عملی و تجربی

در بازار کار رقابتی امروز، تنها داشتن مدرک کافی نیست. فارغ‌التحصیلان باید اندوخته مناسبی از تجربیات عملی نیز داشته باشند، تا بتوانند نظریاتی را که در کلاس‌های درس می‌آموزند در دنیای واقعی به کار گیرند. به همین دلیل دانشگاه کاتولیک شهر میلان، آزمایشگاه‌های کسب و کار مختص به خود را دارد که بخشی جدانشدنی از دوره کارشناسی ارشد مدیریت هستند.

این آزمایشگاه‌های کسب و کار، فرصت کسب تجربیات عملی و درک واقعی از یک کسب و کار خاص مانند شرکت مشاور، شرکت چندملیتی، شرکت فعال در حوزه کالاهای لوکس و مد، سازمان فعال در حوزه بهداشت و درمان یا یک کسب و کار کوچک، را به دانشجویان می‌دهند.

همچنین برخی از دانشجویان این دانشگاه دوره کارورزی خود را در شرکت‌ها می‌گذرانند و اجرای ایده‌ها و برنامه‌های خود را در این شرکت‌ها مشاهده می‌کنند. این فرصت تأثیر مستقیم بر شرکت‌های بزرگ در دیگر دوره‌های مدیریتی بسیار کمیاب است.

چشم‌انداز عالی برای اشتغال

میلان شهری پرجنب و جوش با آینده‌ای درخشان و قطب مالی و اقتصادی ایتالیا است. با موقعیت استراتژیک در قلب اروپا، عجیب نیست که شهر میلان مقصدی بسیار جذاب برای افراد و مؤسسات جهت سرمایه‌گذاری است.

رتبه دانشگاه کاتولیک شهر از نظر اشتغال فارغ‌التحصیلان در سال ۲۰۱۹ بین ۱۱۰-۱۰۰ است و درصد اشتغال فارغ‌التحصیان دوره کارشناسی ارشد مدیریت در این دانشگاه ۱۰۰% است.

میلان یکی از بهترین شهرهای دانشجویی جهان

شهر میلان پر از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی است که آن را شایسته قرار گرفتن در ۵۰ شهر دانشجویی برتر جهان کرده است.

غذاهای لذیذ، شور و شوق فوتبال، آکادمی‌های هنر و مد، مناظر باستانی و بسیاری از جذابیت‌های دیگر باعث شده که بسیار از دانشجویان بین‌المللی مجذوب شهر میلان شوند و آن را مانند خانه خود بدانند.

البته غوطه‌ور شدن در فرهنگ محلی به معنی درگیر شدن با زبان مردم نیز هست. اگرچه بسیاری از دانشگاه‌های ایتالیا دوره‌های‌شان را به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند، باز هم برای دانشجویانی که قصد کار و اقامت در ایتالیا را دارند، بهتر است حداقل مبانی زبان ایتالیایی را یاد بگیرند. در حقیقت زبان ایتالیایی آنقدر جذاب است که تقریباً هرکسی پس از آشنایی با آن شروع به صحبت کردن به این زبان می‌کنند.

بسیاری از دانشگاه‌های ایتالیا، مانند دانشگاه کاتولیک شهر امکان شرکت در دوره‌های زبان ایتالیایی را برای دانشجویان بین‌المللی خود فراهم کرده‌اند تا دانشجویان بتوانند در کنار تحصیل به یادگیری زبان ایتالیایی نیز بپردازند.