معمولاً وقتی از سفر به کانادا سخن به‌میان می‌آید، بیشتر افراد به محلی که قصد دارند سکونت کنند یا هزینۀ بلیت و ساعت پرواز فکر می‌کنند. همین امر سبب می‌شود از اهمیت وسایل موردنیاز برای سفر به کانادا غافل شوند؛ بنابراین در این مطلب، قصد داریم دربارۀ این موضوع مهم صحبت کنیم. کسانی که می‌خواهند نسخۀ انگلیسی این چک‌لیست را داشته باشند، می‌توانند با مراجعه به این صفحه و کلیک روی عبارت Print this checklist، به فایل پی‌دی‌اف آن دسترسی پیدا کنند و از آن پرینت بگیرند تا هنگام آماده‌کردن وسایل موردنیازشان، کنار هر وسیله علامت بزنند.

قبل از سفر

ازجمله نکته‌هایی که قبل از سفر باید به آن توجه کنید، عبارت‌اند از: چک‌کردن تاریخ انقضای پاسپورت، خرید بیمۀ سفر، خالی‌کردن یخچال، درخواست از یکی از نزدیکان برای سر‌زدن به منزل در غیاب شما‌، قفل‌کردن در و بستن پنجره‌ها، بستن فلکۀ آب، فراهم‌کردن شرایط موردنیاز برای حیوانات خانگی‌، ازبرق‌کشیدن وسایل برقی، کپی گرفتن از مدارک رسمی مانند پاسپورت و گواهی‌نامه و شارژ‌کردن دوربین، موبایل، تبلت و... .

مدارک

مدارکی که برای سفر به کانادا باید همراه داشته باشید، ازاین‌قرارند‌: پاسپورت، eTA، گواهی بیمه، گواهینامۀ معتبر و گواهینامۀ بین‌المللی، کارت اعتباری، پول نقد (دلار کانادایی)، ووچر، بلیت هواپیما، شماره و آدرس دوستان و آشنایان، کتابچۀ سلامت، مشخصات تماس افرادی برای برقراری ارتباط در مواقع ضروری، راهنمای سفر یا کتابی برای خواندن و خودکار.

وسایل شخصی و بهداشتی

برای سفر به کانادا باید حواستان به وسایل بهداشتی هم باشد. برخی از این وسایل بدین‌شرح‌اند: صابون و شامپو، مسواک، خمیردندان، دئودورانت، پد بهداشتی، ریش‌تراش و خمیرریش، شانه و برس، ناخن‌گیر و سوهان ناخن، لوسیون مرطوب‌کنندۀ بدن، کش یا کلیپس مو، دستمال کاغذی، عینک یا لنز، مُسکّن (آسپرین یا هر قرص دیگری)، داروهای شخصی، بالم لب، ژل ضدعفونی‌کنندۀ دست، حشره‌کش، کرم ضدآفتاب، موچین و آیینۀ کوچک.

لباس

وسایل موردنیاز برای سفر به کانادا

ازجمله لباس‌هایی که حین سفر باید همراه داشته باشید، می‌توان به لباس زیر، جوراب، لباس مناسب برای هوای گرم (تی‌شرت و شلوارک و لباس‌های نازک) و لباس مناسب برای هوای سرد (شلوارجین و سویی‌شرت و کاپشن)، کفش و صندل، ژاکت‌ گرم و پشمی، بارانی، کلاه آفتابی، شال، پیژامه و لباس خواب، مایو و حوله.

ملزومات دیگر

برخی دیگر از وسایل موردنیاز برای سفر به کانادا عبارت‌اند از: چمدان چرخدار، کوله‌پشتی، عینک آفتابی، بطری آب و اسنک‌ (تنقلات و خوراک مختصر)، آداپتور، دوربین و شارژر، سلفی استیک (دستۀ دوربین برای عکس سلفی)، کارت حافظۀ همراه (مموری کارد)، گوشی تلفن‌همراه و شارژر، کیسۀ زیپلاک (برای محافظت از وسایل برقی)، کیسۀ زباله، صندلی ماشین برای کودک، سشوار، بالش مسافرتی و کیسه برای جمع‌آوری پوشک کودکان، پوشک، تشک تعویض پوشک، دستمال مرطوب، کرم، اسباب بازی برای کودکان و... .

کمک‌های اولیه

وسایل موردنیاز برای سفر به کانادا

هنگام سفر به کانادا یا هر کشور دیگری، بهتر است چند وسیله نیز برای کمک‌های اولیه همراه داشته باشید؛ ازجمله پماد برای تاول، باندهای چسبی، ضدعفونی‌کننده، دماسنج، داروهای مربوط به

بیماری‌های حرکتی، داروهای ضداسهال و ژل آلوئه‌ورا برای رفع آفتاب سوختگی.

پس از آشنایی با وسایل موردنیاز برای سفر به کانادا، بهتر است بدانید که کدام‌یک را باید در کوله‌پشتی‌تان بگذارید. وسایلی مانند پاسپورت، eTA، کیف‌پول (شامل گواهینامۀ رانندگی، کارت اعتباری، پول کانادایی و...)، گواهی بیمۀ سفر، بلیت‌های هواپیما، راهنمای سفر و کتاب‌، خودکار، ووچر، تنقلات و بطری آب، خمیردندان و مسواک، دئودورانت، پد بهداشتی، دستمال کاغذی، داروهای شخصی، ژاکت، دوربین و گوشی تلفن‌همراه باید در کوله‌پشتی باشند تا بتوانید به‌راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

ناگفته نماند پیش از رفتن به کانادا، بهتر است با آداب و رسوم مردم این کشور نیز آشنا شوید تا سفر لذت‌بخش‌تری تجربه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ این موضوع، پیشنهاد می‌کنیم به این صفحه سر بزنید.

منبع: