شهر نیم فرانسه را می‌توان به عنوان یکی از شهرهای خوب این کشور به شمار آورد. شهر نیم فرانسه پایتخت دپارتمان گار (Gard) بوده و به شهر مارسی نزدیک است. این شهر همچنین در بخش جنوبی فرانسه واقع شده و برای گردشگران و کسانی که در این شهر زندگی می‌کنند بسیار جذاب است. افرادی که شهر نیم فرانسه را برای زندگی، تفریح یا تحصیل در فرانسه انتخاب کرده‌اند بهتر است با اطلاعاتی درباره این شهر آشنا شوند. در ادامه به مساحت و جمعیتِ شهر نیم فرانسه، مزایای زندگی در شهر نیم فرانسه، جاذبه های گردشگری در شهر نیم فرانسه، آب و هوا در شهر نیم فرانسه و هزینه زندگی در شهر نیم فرانسه خواهیم پرداخت.

مساحت و جمعیت شهر نیم فرانسه

شهر نیم فرانسه دارای مساحتی حدود ۸/۱۶۱ کیلومتر است. جمعیت این شهر نیز در سال ۲۰۲۰ برابر ۱۴۶۷۰۹ نفر است.

جاذبه های گردشگری در شهر نیم فرانسه

همیشه هنگامی که صحبت از فرانسه و شهرهای فرانسوی به میان می‌آید به یاد فرهنگ، تاریخ و هنر غنی که در این کشور نهفته است میافتیم. شهر نیم فرانسه نیز مانند بسیاری از شهرهای این کشور، شهری قدیمی و فرهنگی است که طی گذشت سال‌های طولانی، اصالت خود را حفظ کرده است. آثار ارزشمند و قدیمی رومی در جای، جایِ این شهر پخش شده و برخی از آنها به بهترین نحو در فرانسه نگهداری می‌شوند. شهر نیم را می‌توان به عنوان یکی از شهرهای زیبا در نظر گرفت که دارای اماکن بسیار جذابی است. برای مثال، آمفی‌تئاتر روم باستان، معبد مایسون کاری، موزه رم، موزه هنرهای زیبا و… از جمله جاذبه‌های گردشگری این شهر هستند که بسیاری از افراد را به خود جذب می‌کنند

آب و هوا در شهر نیم فرانسه

همانطور که می‌دانید آشنایی با شرایط آب و هوایی هر شهری که تمایل به زندگی در آن و یا سفر به آن را دارید حائز اهمیت است. افرادی هم که تصمیم به زندگی به شهر نیم فرانسه و یا سفر به این شهر را دارند باید بدانند که این شهر دارای تابستان‌های کوتاه، گرم، خشک و زمستان‌های بلند و سرد به همراه باد و باران فراوان است. متوسط درجه هوا نیز در شهر نیم از ۳ درجه سانتی‌گراد تا ۳۱ درجه سانتی‌گراد در طول سال متغیر بوده و دمای کم‌تر از ۲- درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر از ۳۴ درجه سانتی‌گراد در آن بسیار نادر است.

فصل گرم سال در این شهر از ۱۳ ژوئن آغاز شده و تا ۷ سپتامبر با دمای حدود ۲۶ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. همچنین گرم‌ترین روز سال در این شهر ۳ آگوست بوده که حداکثر دمای هوا برابر ۳۱ درجه سانتی‌گراد و حداقل دما حدود ۱۹ درجه سانتی‌گراد است.

فصل سرد سال نیز در شهر نیم از ۱۴ نوامبر آغاز شده و تا ۷ مارس با متوسط دمای ۱۴ درجه سانتی‌گراد در روز به طول می‌انجامد. سردترین روز سال در این شهر، ۱۲ ژانویه است که حداقل و حداکثر دمای هوا در آن به ترتیب ۳ درجه سانتی‌گراد و ۱۰ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر نیم فرانسه

هزینه‌های مربوط زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر نیم نظیر مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها نیز می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان حدود ۱۴ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط حدود ۵۰ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۰۵/۱ یورو، ۳۶/۱ یورو، ۸۹/۱ یورو، ۴۰/۳ یورو و ۵۰/۱۵ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۱۰ و ۱۷ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب برابر ۵۴/۲ یورو، ۹۶/۱ یورو و ۴۴/۲ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب حدود ۳ یورو، ۷۷/۱ یورو و ۱۷/۲ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر نیم نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) برابر ۶۰/۱ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی برابر ۲ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی حدود ۵ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر نیم حدود ۵۰/۱ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. برای مثال اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر حدود ۴۷۵ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر حدود ۳۸۰ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر برابر ۸۷۵ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر برابر ۷۵۰ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر نیم دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز شهر نیم نیز برابر ۳۰۰۰ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۱۴۰ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۲۸ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌ها میاندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) برابر ۷۲/۷۴ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) برابر ۸۳/۳۵ یورو است. همچنین هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط برابر ۸۲/۸۸ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز برابر ۱۳۵ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۶۵ یورو در ماه است. همچنین هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۵۰/۱۰ یورو (به ازای ۱ بلیط) است.

منبع:

https://weatherspark.com/y/50189/Average-Weather-in-N%C3%AEmes-France-Year-Round