همانطور که در مقالات پیشین ذکر شد آشنایی با شهرهای غیرمشهور و نسبتاً ناشناخته هر کشوری پیش از رفتن به آن کشور حائز اهمیت است زیرا این موضوع سبب می‌شود به دیدگاه جامعی نسبت به آن کشور دست پیدا کنید. شهر امین فرانسه نیز یکی از این شهرها است که در بخش شمالی این کشور و در شمال پاریس و جنوب غربی لیل واقع شده است. در ادامه نیز به اطلاعات بیشتری درباره شهر امین فرانسه خواهیم پرداخت.

مساحت و جمعیت شهر امین فرانسه

شهر امین فرانسه همچنین دارای جمعیتی حدود ۱۴۳۰۰۰ نفر و مساحتی برابر ۴۹.۴۶ کیلومتر مربع است.

شهرهای نزدیک فرانسوی

به طور کلی شهر امین فرانسه به شهرهایی نظیر پاریس و لیل بسیار نزدیک بوده و به ترتیب ۱۳۳.۴۲ کیلومتر و ۱۴۰.۸۷ کیلومتر فاصله دارد.

شرایط آب و هوایی شهر امین فرانسه

شهر امین فرانسه به طورکلی دارای تابستان‌های کوتاه و معتدل به همراه آسمان نیمه-ابری و زمستان‌های بسیار سرد به همراه باد و آسمان ابری است. متوسط دمای هوا نیز در طول سال در این شهر از ۱ درجه سانتی‌گراد تا ۲۳ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کمتر از ۵- درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر ۲۹ درجه سانتی‌گراد در آن نادر است. فصل گرم سال نیز در شهر امین فرانسه از ۱۳ ماه ژوئن آغاز شده و تا ۱۱ ماه سپتامبر با متوسط دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. همچنین گرم‌ترین روز سال در این شهر، ۳ ماه آگوست با حداقل دمای ۱۳ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتی‌گراد است. فصل سرد سال هم در این شهر از ۱۷ ماه نوامبر تا ۷ ماه مارس با متوسط دمای ۹ درجه سانتی‌گراد در روز است. سردترین روز سال نیز در این شهر، ۸ ماه فوریه با حداقل دمای ۱ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۶ درجه سانتی‌گراد است. همچنین براساس نظرات گردشگران، بهترین زمان برای بازدید از شهر امین فرانسه از اواخر ماه ژوئن تا اوایل ماه سپتامبر است. دمای هوا نیز در این مدت بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد و ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر امین فرانسه

بی‌شک هزینه‌های زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر امین فرانسه نظیر هزینه مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها در سال ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به مواد غذایی و رستوران از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۱۵ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۵۶ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۸۶/۰ یورو، ۱ یورو، ۱ یورو، ۵۰/۱۷ یورو و ۱۲.۳۳ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ نیز برابر ۵.۵۰ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب برابر ۲.۸۰ یورو، ۱.۹۰ یورو و ۳.۲۰ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب برابر ۲ یورو، ۲ یورو و ۱.۵۰ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر امین فرانسه نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۱.۴۰ یورو و ۲۵.۵۰ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی برابر ۱.۸۶ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی برابر ۱۰/۲ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر امین فرانسه حدود ۳۵/۱ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. به طورکلی اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر امین فرانسه حدود ۶۰۰ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر برابر ۳۱۰ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر برابر ۱۰۵۰ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر برابر ۶۰۰ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر امین فرانسه دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب حدود ۲۰۰۰ یورو و ۱۵۰۰ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبوض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۱۵۷ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) برابر ۳۰ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. هزینه‌هایی مانند هزینه لباس و هزینه‌های مربوط به ورزش و تفریح برای برخی از افراد بسیار مهم هستند. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌ها می‌اندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) برابر ۷۰ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) برابر ۲۵ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز برابر ۶۰ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز برابر ۸۰ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۲۰ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس ۸ یورو به ازای هر ۱ ساعت در آخر هفته است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۹.۵۰ یورو (به ازای هر بلیط) است.

اگر میخوتهید اطلاعات بیشتر درباره ی فرانسه و تحصیل در فرانسه به دست بیاورید با سیم آخر همراه باشید.

منابع:

https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Amiens-France

https://weatherspark.com/y/48507/Average-Weather-in-Amiens-France-Year-Round