کشور فرانسه یکی از زیباترین، پیشرفته‌ترین و مهاجرپذیر کشورهای دنیا است. این کشور از راه‌های مختلفی مثل تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری متقاضیان مهاجرت را جذب می‌کند. سوال اینجا است که بین این گزینه‌ها، کدام یک ساده ترین راه مهاجرت به فرانسه است؟ در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم.

مزایا و معایب مهاجرت به فرانسه

در حال حاضر فرانسه یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا است و هر سال تعداد قابل توجهی از ایرانیان به این کشور مهاجرت می‌کنند. در این قسمت قصد داریم مزایا و معایب مهاجرت به این کشور را توضیح دهیم.

مزایا

دلایل محبوبیت فرانسه به‌عنوان مقصد مهاجرت عبارتند از:

  • رفاه عمومی: در این کشور رفاه عمومی و رضایت از زندگی در سطح قابل قبولی قرار دارد. علاوه بر این دانشجویان از حمایت‌های ویژه دولت در زمینه رفاه برخوردار می‌شوند.
  • سطح بالا و قیمت پایین خدمات درمانی: در بعضی از کشورهای پیشرفته خدمات درمانی عمومی کیفیت کمی دارند و خدمات درمانی خصوصی هزینه زیادی برای فرد دارند. فرانسه از معدود کشورهای پیشرفته‌ای است که خدمات درمانی آن هم کم‌هزینه و هم باکیفیت‌اند.
  • تورم پایین: قیمت‌ کالاهای اساسی در فرانسه ثبات دارد و برنامه‌ریزی و پس‌انداز را برای شما ممکن می‌کند.
  • پاسپورت معتبر: اگر بتوانید دوران دانشجویی یا کار خود را در فرانسه با موفقیت ادامه دهید و تابعیت فرانسه را بگیرید، برای سفر به کشورهای حوزه شنگن و کشوری مثل کانادا نیاز به اخذ ویزا نخواهید داشت.
  • حمل و نقل عمومی با دسترسی خوب: یکی از نقاط قوت مهم فرانسه، سیستم حمل‌ونقل عمومی آن است. حمل و نقل عمومی در فرانسه از همه جا قابل دسترسی است و قیمت مناسبی دارد. علاوه بر این دانشجویان می‌توانند از تخفیف‌های ویژه حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

ساده ترین راه مهاجرت به فرانسه5.webp

معایب

بدون شک فرانسه هم معایب مخصوص به خود را به‌عنوان یک مقصد مهاجرت دارد که بهتر است قبل از مهاجرت به این کشور با آن‌ها آشنا شوید. این معایب عبارتند از:

  • مالیات سنگین: نرخ مالیات در فرانسه بالا است و این می‌تواند زندگی شما را -خصوصا اگر قصد کار در فرانسه را داشته باشید- کمی سخت کند. البته مالیات برای دانشجویان مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند.
  • وقت‌گیر بودن پروسه تمدید ویزا: در فرانسه کارهای اداری با روالی کند و پر رفت و آمد انجام می‌شود. به عبارت دیگر برای تمدید ویزا یا سایر کارهای اداری لازم است درگیری کاغذبازی‌های اداری شوید. به طور کلی انجام کارهای اداری در فرانسه، به‌خصوص تمدید ویزا، بسیار وقت‌گیر است و باید خیلی زودتر از موعد مقرر برای تمدید ویزا اقدام کنید.
  • دشوار بودن یادگیری زبان فرانسوی: زبان فرانسوی نسبت به انگلیسی زبان سخت‌تری است. دانشجویانی که برای تحصیل به زبان انگلیسی و بدون تسلط به زبان فرانسوی به فرانسه مهاجرت می‌کنند، برای ارتباط گرفتن با سایر افراد کار سختی را در پیش خواهند داشت.
ارزان ترین راه مهاجرت به فرانسه.webp

مهاجرت به فرانسه با هزینه کم

جدا از ساده ترین راه مهاجرت به فرانسه، خیلی از افراد می‌خواهند بدانند ارزان ترین راه مهاجرت به فرانسه چیست؟ برای پاسخ به این سوال می‌توان گفت فرانسه یکی از کم‌هزینه‌ترین کشورهای اروپا برای مهاجرت کاری است. برای مهاجرت کاری به فرانسه کافی است یک پیشنهاد کاری مناسب از این کشور دریافت کنید. در صورتی که یک کارفرما شما را قبول کند، تنها با اثبات تمکن مالی یک سال زندگی در فرانسه می‌توانید به این کشور مهاجرت کرده و از همان روز اول حقوق دریافت کنید.

البته این تنها راه مهاجرت ارزان به فرانسه نیست؛ چرا که دولت فرانسه از دانشجویان خارجی حمایت می‌کند. در صورتی که بتوانید پذیرش یکی از دانشگاه‌های فرانسه و سپس ویزای تحصیلی این کشور را بگیرید، طرح‌های حمایتی مثل تخفیف حمل و نقل، کمک‌هزینه مسکن، کمک‌هزینه خرید کالاهای اساسی و... شامل حال شما می‌شود. علاوه بر این برای تحصیل در فرانسه می‌توانید فاند بگیرید و با کمترین هزینه در این کشور درس بخوانید.

مزایای-مهاجرت-به-فرانسه.webp

ساده ترین راه مهاجرت به فرانسه

در این بخش می‌خواهیم ساده ترین راه مهاجرت به فرانسه را به شما معرفی کنیم. همانطور که می‌دانید برای مهاجرت به اکثر کشورها لازم است زبان کشور مقصد یا حداقل زبان انگلیسی را در حد خوبی بلد باشید و مدرکی برای اثبات این تسلط ارائه کنید. فرانسه برای جذب دانشجویان خارجی شرایطی را ترتیب داده است که می‌توانید با شرکت در دوره‌های زبان فرانسوی، ویزای تحصیلی این کشور را بگیرید. جالب است بدانید که از ابتدای شرکت در دوره‌ زبان، طرح‌های حمایتی مربوط به ویزای تحصیلی شامل حال شما می‌شود و مثلا می‌توانید برای اجاره مسکن در فرانسه از کمک‌هزینه دولت استفاده کنید.

چرا می‌گوییم این راه ساده ترین راه مهاجرت به فرانسه است؟ چون که برای مهاجرت به فرانسه از طریق شرکت در دوره‌های زبان فقط کافی است مدارک خود را کامل و هزینه لازم برای شرکت در دوره‌های زبان را پرداخت کنید. در واقع برای مهاجرت به فرانسه از این روش هیچ نیازی به گرفتن مدرک خاصی نیست و مدارک تحصیلی شما کفایت می‌کند. هر چه معدل و رزومه شما بهتر باشد، شانس بیشتری برای تحصیل ارزان قیمت در فرانسه خواهید داشت. چرا که دانشگاه‌های دولتی فرانسه رقابت بالایی برای اخذ پذیرش دارند.

ساده ترین راه مهاجرت به فرانسه3.webp

سیم آخر و مهاجرت ساده به فرانسه

ما در سیم آخر مدت‌ها است روی مهاجرت ساده و سریع به فرانسه کار می‌کنیم و چندین پرونده موفقیت‌آمیز در این زمینه داشته‌ایم. کارشناسان ما قبل از هر چیز برای تکمیل مدارک و نوشتن CV و SOP به شما کمک می‌کنند و سپس برای طی کردن مسیر مهاجرت تحصیل به فرانسه شما را راهنمایی خواهند کرد. ساده ترین راه مهاجرت به فرانسه، شرکت در دوره‌های زبان فرانسوی است. ما برای شما پذیرش این دوره‌ها را می‌گیریم و برای شرکت در مصاحبه آنلاین و سایر مراحل راهنمایی‌تان می‌کنیم. اگر قصد مهاجرت ساده و سریع به فرانسه را دارید، همین حالا فرم ارزیابی سیم آخر را پر کنید.

جمع بندی

فرانسه یکی از مقصدهای محبوب مهاجرت در جهان است. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید بهتر است ساده ترین راه مهاجرت به فرانسه را بشناسید. در این مقاله سعی کردیم با بررسی ساده ترین، سریع‌ترین و ارزان ترین راه مهاجرت به فرانسه، اطلاعات شما را در این زمینه بالا ببرید. شما می‌توانید سوالاتتان را از طریق بخش کامنت با ما در میان بگذارید.