ازجمله پرسش‌های رایج بسیاری از افراد این است که نشان کیفیت fle چیست و چه مراکز تأییدشده‌ای این نشان یا به‌اصطلاح برچسب کیفیت FLE را دارند؟ در پاسخ به این پرسش، باید بگوییم که علاقه‌مندان به یادگیری زبان فرانسوی پیش از انتخاب مرکزی برای گذراندن دوره‌های این زبان، باید مطمئن شوند که مرکز مدنظرشان حتماً نشان کیفیت FLE را داشته باشد؛ زیرا این نشان تضمین‌کنندۀ آموزش و یادگیری صحیح زبان فرانسوی است.

همان‌طورکه گفتیم، برچسب یا نشان کیفیت FLE کیفیت مراکز آموزش زبان فرانسوی را نشان می‌دهد؛ بنابراین، علاقه‌مندان به یادگیری زبان فرانسه باید به این نشان کیفیت توجه کنند و مراکز دارای این برچسب را برگزینند. ناگفته نماند وزارت امور‌خارجه و اروپا، وزارت آموزش عالی و تحقیقات و وزارت فرهنگ و ارتباطات برچسب کیفیت FLE را به‌طور مشترک اعطا می‌کنند و تمرکزشان نیز بر پنج حوزه است‌: استقبال از دانشجویان و پذیرش آنان، قوانین و مقررات مجموعه، مدیریت، تیم استادها و دوره‌های آموزشی.

مزایای انتخاب مراکز با نشان FLE

بی‌شک انتخاب مراکز دارای این نشان مزایای زیادی که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از‌: کیفیت مطلوب در تمامی زمینه‌های مذکور و رضایت تضمین‌شدۀ زبان‌آموزان، ارزیابی و پیشرفت مستمر و تضمین‌شده و وجود گروهی همواره‌آماده برای شنیدن دیدگاه‌ها و پاسخ‌گویی به پرسش‌های زبان‌آموزان.

مراکز دارای نشان کیفیت FLE

مراکز بسیاری وجود دارند که از نشان کیفیت FLE برخوردارند. درادامه، با برخی از این مراکز آشنا خواهیم شد:

ADCUEFE

ADCUEFE یکی از مجموعه‌های آموزش زبان فرانسوی است که در دانشگاه‌های فرانسه قرار دارد و آموزش‌های باکیفیتی در‌اختیار زبان‌آموزان قرار می‌دهد.

Alliance Française

این مجموعه سال ۱۸۸۳ بنیان نهاده شد و امروزه، در ۱۳۲ کشور مختلف مرکز و شعبه دارد و یکی از مجموعه‌های معتبر و مشهور برای آموزش زبان فرانسوی به‌شمار می‌آید. برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ این مرکز، می‌توانید به صفحۀ مؤسسۀ آلیانس مراجعه کنید.

Groupement FLE

این مجموعه در سال ۲۰۰۸ فعالیتش را برای آموزش زبان فرانسوی آغاز کرد. اهداف اصلی مجموعۀ مذکور ازاین‌قرارند‌: تمرکز روی کیفیت پویا و پیش‌رونده مبنی‌بر اعتبارسنجی‌های خارجی یا محدودیت‌های داخلی و ارتقای دانش اعضای مجموعه و ادغام اطلاعات و فعالیت‌ها.

SoufFLE

SoufFLE مجموعه‌‌ای است که در سال ۱۹۹۰ تأسیس شد و درحال‌حاضر، ۱۶ مدرسۀ زبان فرانسوی دارد.

EAQUALS

EAQUALS مجموعه‌ای بین‌المللی شامل مؤسسه‌ها و سازمان‌های آموزش زبان است که هدف آن ارتقا و تضمین کیفیت آموزش و یادگیری است. مدرسه‌های ارائه‌دهندۀ دوره‌های آموزشی این مجموعه در ۲۵ کشور مختلف دنیا پراکنده شده‌اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با دیگر مراکز تأییدشدۀ کامپوس‌فرانس (دوره‌های کوتاه‌مدت و مدرسه‌های تابستانی)، به این صفحه مراجعه کنید.

منابع: