استرالیا و کانادا هر دو کشورهای انگلیسی‌زبان و توسعه‌یافته‌ای هستند که تراکم جمعیت پایینی دارند. اشتراک دیگر این دو کشور مربوط به مهاجرپذیری بالای آن‌ها است. در حال حاضر از راه‌های مختلفی می‌توانید به استرالیا یا کانادا مهاجرت کنید که از بین این راه‌ها، مهاجرت تحصیلی سریع‌ترین و ارزان‌ترین راه به‌حساب می‌آید. حالا سوال اینجا است که بین استرالیا و کانادا کدام‌یک شرایط بهتری برای تحصیل دارد.

استرالیا یا کانادا؟ کدام کشور دانشگاه های بهتری دارد؟

هم کانادا و هم استرالیا تعدادی از برترین دانشگاه های جهان را دارند. اینها کیفیت عالی آموزش را همراه با امکانات اقامتی عالی ارائه می دهند.

در زیر لیستی از برخی از کالج های برتر در کانادا و استرالیا به همراه رتبه بندی QS آنها آمده است:

۱.دانشگاه_های برتر استرالیا و کانادا.webp

استرالیا یا کانادا؟ کدام بورسیه‌های بهتری دارند؟

بورسیه های تحصیلی مختلفی در کالج های کانادا و استرالیا برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. برای درخواست این بورسیه ها، دانشجویان باید معیارهای خاصی را متفاوت از همه بورسیه ها داشته باشند. همه بورسیه ها بیش از 25 تا 100٪ شهریه را با کمک هزینه اضافی پوشش می دهند. برخی از بورسیه های برتر در کانادا و استرالیا هستند

بورسیه استرالیا و 2.۲.کانادا.webp

کانادا یا استرالیا؟ مقایسه از نظر هزینه تحصیل

در کنار سایر عوامل، هزینه تحصیل نقش اساسی در تصمیم گیری برای محل تحصیل دارد. کانادا از نظر شهریه بسیار ارزانتر از استرالیا است. دانشجویانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور با نرخ اقتصادی هستند باید آن را در نظر بگیرند. متوسط ​​شهریه تحصیل در کانادا 18723 دلار آمریکا است در حالی که هزینه تحصیل در کانادا 32989 دلار است.

در زیر مقایسه ای از هزینه سالانه مورد انتظار برای تحصیل دوره های مختلف در کانادا و استرالیا آورده شده است.

هزینه تحصیل در ۳.استرالیا و کانادا.webp

کانادا یا استرالیا؟ مقایسه از نظر هزینه زندگی

هزینه زندگی نیز نقش مهمی در تصمیم گیری برای محل تحصیل دارد. دانش آموز هر جایی را که انتخاب کند، باید چند سال آینده را در آنجا بگذراند. برای جلوگیری از مشکلات مالی بعداً لازم است از قبل بودجه بندی کنید. میانگین هزینه زندگی در کانادا 7965 تا 9558 دلار است در حالی که هزینه زندگی استرالیا 14146 تا 14890 دلار است. در مقایسه، متوسط ​​هزینه زندگی در کانادا تقریبا 50 درصد کمتر از استرالیا است.

در اینجا برخی از هزینه های اولیه تحصیل در کانادا و استرالیا آورده شده است:

هزینه تحصیل در ۳.استرالیا و کانادا.webp

جمع بندی

استرالیا و کانادا دو کشور جذاب برای زندگی، تحصیل و کار به‌حساب می‌آیند. اما بدون شک تفاوت‌هایی بین این دو کشور از نظر شرایط تحصیل و زندگی وجود دارد. برای مثال هزینه‌های تحصیل و زندگی در استرالیا به‌مراتب از کانادا بالاتر است. اشتراکاتی هم بین این دو کشور وجود دارد؛ مثلا زندگی در هر دو کشور پر هزینه است. در این مقاله سعی کردیم به سوال «استرالیا یا کانادا؟ کدام برای تحصیل بهتر است» پاسخ دهیم. سایر سوالاتتان را می‌توانید از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.