ایران در لیست کشورهایی که در کانادا بیشترین مهاجر را دارند، در رتبه چهارم قرار دارد. این آمار به ما نشان می‌دهد که هم ایرانیان به کانادا علاقه ویژه‌ای دارند و هم کانادایی‌ها از ایرانیان به خوبی پذیرایی می‌کنند. آخرین دغدغه یک متقاضی مهاجرت قبل از شروع زندگی در کشور مقصد، به سلامت عبور کردن از پروتکل‌های فرودگاه است. در این مقاله مقدار بار مجاز برای سفر به کانادا و سایر شرایط موجود در فرودگاه‌های این کشور را بررسی می‌کنیم.

تشریفات امنیتی فرودگاه های کانادا

کشوری مثل کانادا از نظم و ترتیب خاصی برخوردار است و برای همین باید در زمان ورود به این کشور، پروتکل‌های امنیتی فرودگاه را با دقت دنبال کنید تا مشکلی در مسیر مستقر شدنتان در کانادا ایجاد نشود. با دنبال کردن این دو گام ساده می‌توانید ورود بی‌دردسر به کانادا را تجربه کنید.

 1. مدارک شناسایی را در دسترس خود داشته باشید. گاهی در فرودگاه از شما سوالاتی در مورد هویتتان پرسیده می‌شود و اگر در چنین شرایطی مدارک هویتی در قسمت بار هواپیما باشد یا آن‌ها را پیدا نکنید، مشکلات جدی برای شما به وجود خواهد آمد. به همین خاطر بهتر است مدارک شناسایی خود را در یک کیف دستی یا جیب حمل کنید.
 2. لوازم خود را به این ترتیب در سبد قرار دهید:
  1. سکه، کلید و سایر لوازم فلزی
  2. موبایل یا سایر وسایل ارتباطی (دارای سیم‌کارت)
  3. مایعات و ژل‌ها (حتما باید در یک بطری شفاف یک لیتری ریخته شده باشند تا بتوانید آن‌ها را همراه خود به کانادا ببرید)
  4. لپ‌تاپ یا سایر وسایل الکترونیکی (بدون جلد یا کاور)
  5. لباس‌های بزرگ و زمستانی مثل پالتو

در کنار این نکات بهتر است دقت کنید که رفتار افراد تازه‌وارد ممکن است حتی بیشتر از دیگران زیر نظر باشد و برای همین از نشان دادن رفتارهای مشکوک خودداری کنید. برای مثال از شوخی کردن در مورد مسائل امنیتی یا بحث کردن با دوستانتان بپرهیزید. فراموش نکنید که پس از پایان پروسه ورود به کانادا، زمان زیادی برای شوخی و معاشرت با دیگران خواهید داشت.

اضافه-بار-سفر-به-کانادا.webp

پروتکل های بهداشتی فرودگاه های کانادا ۲۰۲۲

همه افرادی که می‌خواهند به کانادا وارد شوند باید به‌طور کامل واکسینه شده باشند. این یعنی یکی از واکسن‌های مورد تایید دولت کانادا را دریافت کرده باشند و از تزریق دوز دوم آن‌ها حداقل ۱۴ روز بگذرد. کسانی که این شرایط را نداشته باشند به جز در موارد خاص و اضطراری، اجازه ورود به کانادا را نخواهند داشت. کانادا اخیرا سخت‌گیری پروتکل‌های کرونا را کاهش داده است و در نتیجه نیاز نیست همه افراد پس از ورود به کانادا تست کرونا بدهند. با این وجود کسانی که علائم کرونا از خود نشان دهند، قرنطینه خواهند شد.

مقدار بار مجاز برای سفر به کانادا

قوانین مربوط به مقدار و نوع بار مجاز، برای هر خط هوایی متفاوت است. برای مثال ایرلاین‌هایی مثل IRANAIR و QATAR AIRWAYS به مسافر عادی (اکونومی) اجازه می‌دهند یک چمدان ۳۰ کیلوگرمی در قسمت بار هواپیما داشته باشد و یک ساک دستی حداکثر هفت کیلوگرمی را همراه خود به داخل هواپیما ببرد. مسافران قسمت Business این خطوط هوایی هم می‌توانند دو چمدان حداکثر ۴۰ کیلوگرمی را در قسمت بار هواپیما قرار دهند. برای خطوط هوایی مسیر اروپا مثل Air France و British مسافران عادی اجازه دارند یک چمدان ۲۳ کیلوگرمی در قسمت بار هواپیما داشته باشند و مسافران Business می‌توانند دو چمدان حداکثر ۴۶ کیلوگرمی را با خود حمل کنند. خطوط هوایی مربوط به آمریکای شمالی (ایالات متحده و کانادا) به مسافران عادی اجازه می‌دهند دو چمدان با وزن حداکثر ۴۶ کیلوگرم را در هواپیما قرار دهند (هر چمدان حداکثر ۲۳ کیلوگرم) و مسافران Business در این خطوط هوایی اجاره دارند دو چمدان با وزن حداکثر ۶۴ کیلوگرم را در هواپیما قرار دهند (هر چمدان حداکثر ۳۲ کیلوگرم) .

بار مجاز برای سفر به کانادا.webp

سیم آخر و مهاجرت تحصیلی به کانادا

ما در سیم آخر روی مهاجرت تحصیلی به کانادا، ایتالیا، آلمان، فرانسه، اسپانیا و نروژ تمرکز داریم. اگر شما هم به تحصیل در کانادا یا سایر کشورهایی که نام بردیم علاقه‌مندید، کافی است همین حالا فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید. در این فرم از شما خواسته می‌شود زمان مشاوره را تعیین کنید و کارشناسان ما در همان زمان با شما تماس خواهند گرفت تا به شما مشاوره رایگان اولیه بدهند. ما مسیر مناسب شما را برای رسیدن به هدفتان پیدا می‌کنیم و تا انتهای این مسیر همراه شما خواهیم بود. از تکمیل مدارک تا مصاحبه سفارت و حتی پیدا کردن محل سکونت در کشور مقصد می‌توانید روی ما حساب کنید.

جمع‌بندی

کانادا یکی از محبوب‌ترین مقصدهای مهاجرت برای ایرانیان است. در همین راستا دغدغه قوانین فرودگاه‌های کانادا برای تعداد قابل توجهی از ایرانیان وجود دارد. قوانینی مثل پروتکل‌های بهداشتی، پروتکل‌های امنیتی و میزان بار مجاز برای سفر به کانادا. در این مقاله سعی کردیم این موارد را پوشش دهیم. اگر پاسخ سوالاتتان در این متن نبود می‌توانید برای ما کامنت بگذارید.

بیشتر بخوانید : ویزای تحصیلی کانادا