دولت کانادا فهرست هتل‌های تأییدشده برای قرنطینه اجباری مسافران بین‌المللی را منتشر کرد. از ۲۲فوریۀ۲۰۲۱، تمام مسافران هوایی کانادا به‌محض رسیدن به این کشور باید آزمایش COVID-19 بدهند و سپس سه روز به هزینۀ خودشان در محل تأییدشدۀ دولت بمانند تا نتیجۀ آزمایش مشخص شود.

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، پیش‌تر اعلام کرده بود که هدف از این اقدامات جلوگیری از شیوع ویروس کروناست. به‌گفته‌ی او، هزینۀ اقامت مسافران در هتل حدود دوهزار دلار کانادا تخمین زده می‌شود؛ اما گزارشی از Canadian Press نشان می‌دهد که هزینۀ اقامت در هتل درواقع کمتر از مبلغ پیش‌بینی‌شده است. دو هتل در فرودگاه بین‌المللی پیرسون تورنتو اعلام کرده‌اند که هزینۀ اقامت در آن‌ها در مدت قرنطینه اجباری از ۳۱۹ تا ۳۳۹ دلار به‌ازای هر فرد است. هزینۀ اقامت سه‌روزه در هتل درون ترمینال فرودگاه ماریوت کلگری نیز ۱،۲۷۲ دلار کانادا به‌اضافۀ مالیات است. این مبلغ غذا و هزینه‌های تأمین امنیت افراد را نیز شامل می‌شود.

درحال‌حاضر، هتل‌های تأییدشده برای قرنطینه در کانادا در چهار شهر ونکوور، کلگری، تورنتو و مونترال قرار دارند. این فهرست نهایی هتل‌ها نیست و به‌گفتۀ وبگاه دولت کانادا، در روزهای آینده فهرست نهایی هتل‌ها منتشر خواهد شد.

فهرست هتل‌های تأییدشده برای قرنطینه سه‌روزه در کانادا

درحال‌حاضر، یازده هتل برای پذیرش مسافران برای قرنطینه تأیید شده‌اند. درادامه فهرست این هتل‌ها را می‌خوانید:

فرودگاه بین‌المللی ونکوور

 • هتل وستین وال سنتر فرودگاه ونکوور (Westin Wall Centre Vancouver Airport)

فرودگاه بین‌المللی کلگری

 • هتل اکلیم (Acclaim Hotel)
 • هتل ماریوت فرودگاه کلگری (Marriott Calgary Airport)

فرودگاه پیرسون تورنتو

 • هتل الت فرودگاه پیرسون (Alt Hotel Pearson Airport)
 • هتل فور پوینتس شرایتون و المنت فرودگاه تورنتو (Four Points by Sheraton and Element Toronto Airport)
 • هالیدی این فرودگاه بین‌المللی تورنتو (Holiday Inn Toronto International Airport)
 • هتل شراتون گیتوی در فرودگاه بین‌المللی تورنتو (Sheraton Gateway Hotel in Toronto International Airport)

فرودگاه بین‌المللی پیر الیوت ترودو مونترال

 • هتل الافت فرودگاه مونترال (Aloft Montreal Airport)
 • هتل کرون پلازا فرودگاه مونترال (Crowne Plaza Montreal Airport)
 • هالیدی این اکسپرس و سوییتس فرودگاه مونترال (Holiday Inn Express and Suites Montreal Airport)
 • هتل درون ترمینال ماریوت فرودگاه مونترال (Montreal Airport Marriott In-Terminal)

طرز رزرو هتل برای قرنطینۀ اجباری

به‌گفتۀ وبگاه دولت کانادا، برای رزرو هتل از آمریکای‌شمالی با شمارۀ ۱۸۰۰۲۹۴۵۲۵۳ و از کشورهای دیگر با شمارۀ ۱۶۱۳۸۳۰۲۹۹۲ باید تماس بگیرید. در زمان تماس، درخواست‌های ویژۀ خود را می‌توانید اعلام و دربارۀ شرایط همراه‌داشتن حیوانات خانگی و نگرانی‌های دیگرتان سؤال کنید. دولت کانادا تا ۲۴ ساعت پس از ثبت درخواست رزرو، ایمیل تأیید را برایتان خواهد فرستاد. به مسافران کانادا پیشنهاد می‌شود که اطلاعات رزرو هتلشان را در اپلیکیشن ArriveCAN ثبت کنند.

شرایط جدید برای قرنطینۀ مسافران هوایی

مسافران هوایی کانادا پیش از پرواز، نتیجۀ منفی آزمایش COVID-19 را باید همراه داشته باشند. این افراد در زمان ورود به کانادا باید دوباره آزمایش دهند و براساس قوانین جدید، از ۲۲فوریۀ۲۰۲۱، مسافران تا زمان دریافت نتیجۀ آزمایش در یکی از هتل‌های تأییدشده باید بمانند. زمانی‌که نتیجۀ آزمایش مشخص شد، مسافران بقیۀ قرنطینۀ چهارده‌روزه را در خانه می‌توانند بگذرانند. در روزهای پایانی قرنطینه نیز، افراد دوباره باید آزمایش COVID-19 بدهند. ناگفته نماند کیت‌های آزمایش و اطلاعات و راهنمایی‌های لازم در زمان خروج مسافران از فرودگاه به آن‌ها داده می‌شود.منبع: