کاسرس شهری است واقع در اسپانیا که به عنوان مرکز استان کاسرس نیز شناخته می‌شود. این شهر همچنین از پایتخت اسپانیا، مادرید، تنها ۲۹۷/۵۷ کیلومتر و از شهر سویا حدود ۲۶۳/۳۸ کیلومتر فاصله دارد. زبان رسمی مردم در این شهر، اسپانیایی است و حدود ۹۳۰۰۰ نفر در آن زندگی می‌کنند. مساحت شهر کاسرس نیز برابر ۱۷۵۰ کیلومتر مربع است. شهر کاسرس همچنین بسیار دیدنی بوده و هر ساله تعداد زیادی از افراد، آن را به عنوان مرکز تفریحی و یا تحصیل در اسپانیا انتخاب می‌کنند. نکته‌ای دیگر درباره شهر کاسرس این است که این شهر به دلیل داشتن سبک‌های مختلف معماری نظیر رمی، موریش، گوتیک و رنسانس ایتالیایی در سال ۱۹۷۶ عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در ادامه به اطلاعات بیشتری نظیر آب و هوای شهر کاسرس و هزینه زندگی در شهر کاسرس خواهیم پرداخت.

آب و هوای شهر کاسرس

به طور کلی شهر کاسرس دارای تابستان‌های کوتاه، بسیار گرم و بدون باران و زمستان‌های سرد به همراه آسمان ابری است. دمای هوا نیز در شهر کاسرس در طول سال از ۲ درجه سانتی‌گراد تا ۳۴ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کم‌تر از ۴- درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر از ۳۸ درجه سانتی‌گراد در این شهر بسیارنادر است.

فصل گرم سال نیز در این شهر از ۱۳ ماه ژوئن آغاز شده و تا ۱۱ ماه سپتامبر با متوسط دمای ۲۹ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یاید. گرم‌ترین روز سال هم در شهر کاسرس، ۲۲ ماه جولای با حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتی‌گراد سانتی‌گراد و حداقل دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد است.

همچنین فصل سرد سال در شهر کاسرس از ۱۵ ماه نوامبر آغاز شده و تا ۲ ماه مارس با متوسط دمای ۱۶ درجه سانتی‌گراد ادامه دارد. سردترین روز سال نیز در این شهر، ۱۸ ماه ژانویه با حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتی‌گراد و حداقل دمای ۲ درجه سانتی‌گراد است.

بر اساس آنچه گردشگران گزارش کرده‌اند بهترین زمان سال برای بازدید از شهر کاسرس از اوایل ماه می تا اواسط ماه اکتبر است که دمای هوا در این مدت نیز بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد و ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر کاسرس ۲۰۲۰

هزینه‌های مربوط زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر کاسرس نظیر مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها در سال ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۱۰ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۳۰ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۰/۶۸ یورو، ۰/۹۰ یورو، ۱ یورو، ۱/۵۵ یورو و ۸ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۴/۰۵ و ۷/۵۰ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب حدود ۲ یورو، ۲ یورو و ۱ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب برابر ۴۰/۱ یورو، ۱ یورو و ۸۹/۰ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر کاسرس نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۱/۲۰ یورو و ۳۰ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی حدود ۱ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی برابر ۳/۰۴ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر کاسرس حدود ۱/۲۵ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. برای مثال اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر کاسرس برابر ۳۷۵ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر برابر ۲۹۰ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر حدود ۶۱۷ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر برابر ۵۰۰ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر کاسرس را دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب برابر ۱۳۰۰ یورو و ۱۰۰۰ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبوض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۱۳۲ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۴۰ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. هزینه‌هایی مانند هزینه لباس و هزینه‌های مربوط به ورزش و تفریح برای برخی از افراد بسیار مهم هستند. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌های میاندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) حدود ۵۵ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) حدود ۲۶ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز برابر ۶۰ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز برابر ۶۱ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال برابر ۴۵ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس به ازای ۱ ساعت در آخر هفته برابر ۳/۰۵ یورو است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما حدود ۸ یورو (به ازای ۱ بلیط) است.

منابع:

https://weatherspark.com/y/33404/Average-Weather-in-Casar-de-C%C3%A1ceres-Spain-Year-Round