شهر نانسی یکی از شهرهای فرانسوی است که در ناحیه لورن واقع شده است. این شهر همچنین مرکز دپارتمان مرت-ا-موزل واقع در شمال شرقی فرانسه بوده و تا شهر استراسبورگ تنها ۱۵۵.۸۰ کیلومتر فاصله دارد. شهر نانسی به طورکلی دارای جمعیتی حدود ۱۰۵۰۰۰ نفر و مساحتی برابر ۱۵.۰۱ کیلومترمربع است. در ادامه به اطلاعات بیشتری درباره شهر نانسی نظیر کیفیت زندگی در شهر نانسی، شرایط آب و هوایی شهر نانسی و هزینه زندگی در شهر نانسی خواهیم پرداخت.

کیفیت زندگی در شهر نانسی

کیفیت زندگی در شهر نانسی

به طور کلی کیفیت زندگی نیز در شهر نانسی نسبتاً بالا است. همچنین شاخص امنیت، مراقبت‌های درمانی، وضعیت اقلیمی، و آلودگی هوا در این شهر به ترتیب بالا، بالا، بسیار بالا و پایین است.

شرایط آب وهوایی شهر نانسی

شهر نانسی به طورکلی دارای تابستان‌های معتدل به همراه آسمان نیمه‌ابری و زمستان‌های بسیار سرد به همراه باد و آسمان ابری است. متوسط دمای هوا در طول سال نیز در این شهر از ۱- درجه سانتی‌گراد تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کمتر از ۸- درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر ۳۱ درجه سانتی‌گراد در آن نادر است. همچنین فصل گرم سال در شهر نانسی از ۴ ماه ژوئن آغاز شده و تا ۸ ماه سپتامبر با متوسط دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. گرم‌ترین روز سال نیز ۴ ماه آگوست با حداقل دمای ۱۴ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد است. فصل سرد سال هم در این شهر از ۱۵ ماه نوامبر تا ۳ ماه مارس با متوسط دمای ۹ درجه سانتی‌گراد در روز بوده و سردترین روز سال ۸ ماه فوریه با حداقل دمای ۱- درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۵ درجه سانتی‌گراد است. همچنین براساس نظرات گردشگران، بهترین زمان برای بازدید از شهر نانسی از اواسط ماه ژوئن تا اوایل سپتامبر است. دمای هوا نیز در این مدت بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد و ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر نانسی ۲۰۲۰

هزینه زندگی در شهر نانسی ۲۰۲۰

هزینه‌های مربوط به زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر نانسی نظیر هزینه مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن، هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها در سال ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان حدود ۱۵ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط حدود ۵۰ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۰.۸۷ یورو، ۰.۹۶ یورو، ۲.۴۰ یورو، ۲.۵۰ یورو ۸ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۱۰ و ۲۰ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال نیز همگی ۲ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب برابر ۵ یورو، ۱.۵۰ یورو و ۲ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر نانسی نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۱.۳۰ یورو و ۳۰.۵۰ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی حدود ۱.۷۲ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی حدود ۲.۸۰ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است که شهر نانسی حدود ۱.۵۰ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین آنها در نظر گرفت که بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. به طورکلی اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر نانسی حدود ۴۳۳ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر حدود ۳۹۴ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر حدود ۸۵۰ یورو و برای چنین آپارتمانی خارج از مرکز شهر حدود ۵۸۳ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر نانسی دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب حدود ۲۰۰۰ یورو و ۱۷۰۰ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبوض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۱۳۵ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۲۲.۵۰ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نظیر هزینه لباس و هزینه‌های مربوط به ورزش و تفریح نیز است که در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌ها میاندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) در شهر نانسی برابر ۵۵ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) حدود ۲۳ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز حدود ۷۵ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه برابر ۱۳۳ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال در شهر نانسی حدود ۳۱ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس برابر ۵ یورو به ازای هر ۱ ساعت در آخر هفته است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما نیز برابر ۱۰ یورو (به ازای ۱ بلیط) است.

منابع: