مساحت و جمعیت شهر ماربیا

شهر ماربیا در اسپانیا دارای مساحتی برابر ۳/۱۱۴ کیلومتر مربع است. این شهر دارای جمعیتی حدود ۱۳۴۶۲۳ نفر بوده و این حمعیت رو به افزایش است.

مزایای شهر ماربیا

افرادی که تمایل به زندگی در ماربیا را دارند یا می‌خواهند با خرید خانه دوم در این شهر، محلی مناسب برای تفریح داشته باشند ولی در تصمیم‌گیری خود تردید دارند، بهتر است هر چه زودتر اقدام کنند زیرا شهر ماربیا محلی بسیار مناسب برای تفریح و زندگی است. در ادامه به برخی از مزایای زندگی در این شهر می‌پردازیم.

مردم خوب

اگر درباره زندگی و شرایط موجود در شهر ماربیا مضطرب هستید، بهتر است بگوییم اصلاً نگران نباشید زیرا با مدت کوتاهی زندگی در این شهر و رفتن به باشگاه ورزشی، رستوران، پیاده‌روی و… با افراد زیادی آشنا می‌شوید که شرایط را برای زندگی آسان‌تر می‌کنند. افرادی که اهل ماربیا هستند، رفتار بسیار خوبی با مهاجران دارند. برای مثال بعد از یک‌بار خرید از سوپرمارکت، صندوقدار آنجا احوال خانواده‌تان را می‌پرسد یا با دکتری که یک‌بار شما را معاینه کرده است، دوست می‌شوید. به طور کلی مردم شهر ماربیا و به طور کلی مردم اسپانیا بسیار خونگرم هستند و همین موضوع، شرایط را برای افرادی که به این کشور می‌آیند، بسیار راحت‌تر می‌کند.

تعداد زیاد مهاجران

به طور کلی ماربیا شهری بسیار مهاجر پذیر است و تعداد زیادی از افراد در سراسر دنیا به این شهر می‌آیند. همچنین بسیاری از مهاجران در شهر ماربیا تشکیل گروه‌هایی داده و از این طریق به تازه‌واردها کمک می‌کنند. مهاجرانی که به تازگی به این شهر می‌روند، می‌توانند در شبکه‌های اجتماعی با این افراد گفتگو کرده و یا حتی با آنها ملاقات کنند و از کمک این گروه‌ها بهره‌مند شوند.

آب و هوای خوب

یکی از بی‌نظیرترین ویژگی‌های شهر ماربیا آب و هوای آن است. شهر ماربیا دارای بیش از ۳۲۰ روز آفتابی در سال است که این شهر را به محیطی بسیار مناسب برای تفریح و خوش‌گذرانی تبدیل کرده است. در ادامه به اطلاعات بیشتری درباره آب و هوا در شهر ماربیا می‌پردازیم.

آب و هوا در شهر ماربیا

به طور کلی آب و هوا در شهر ماربیا گرم بوده و میزان بارش در ماه‌های زمستانی نسبت به تابستان بسیار بیشتر است. همچنین شهر ماربیا دارای تابستان‌های کوتاه، گرم، مرطوب و زمستان‌های بلند و سرد به همراه آسمان ابری و باد فراوان است. دمای هوا نیز در طول سال از حدود ۹ درجه سانتی‌گراد تا ۲۹ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کم‌تر از ۵ درجه سانتی‌گراد یا بیشتر از ۳۴ درجه سانتی‌گراد در این شهر بسیار نادر است. فصل گرم سال در شهر ماربیا از ۱۹ ژوئن آغاز شده و تا ۱۴ سپتامبر با متوسط دمای بیشتر از ۲۶ درجه سانتی‌گراد ادامه می‌یابد. فصل سرد سال نیز از ۱۸ نوامبر آغاز شده و تا ۱۸ مارس با متوسط دمای کم‌تر از ۱۸ درجه سانتی‌گراد ادامه می‌یابد. همچنین گرم‌ترین و سردترین روز سال در شهر ماربیا به ترتیب ۴ آگوست و ۲۰ ژانویه است. حداکثر و حداقل دما نیز در ۴ آگوست به ترتیب ۲۹ و ۲۱ درجه سانتی‌گراد و در ۲۰ ژانویه به ترتیب ۱۶ و ۹ درجه سانتی‌گراد است.

بهترین زمان نیز برای بازدید از شهر ماربیا، اواسط ماه می تا اواخر ماه سپتامبر است. نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که زمان مذکور بر اساس آمار گزارش شده توسط گردشگرانی است که روزهای بدون ابر و بدون باران (دمای بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد و ۲۶ درجه سانتی‌گراد) را به روزهای بارانی ترجیح می‌دهند.

هزینه زندگی در شهر ماربیا

هزینه‌های مربوط زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر ماربیا نظیر هزینه مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن، هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها نیز می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان حدود ۱۰ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط حدود ۳۲ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۷۰/۰ یورو، ۱ یورو، ۹۲/۰ یورو، ۶۶/۱ یورو و ۸ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب حدود ۶ و ۵۰/۹ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب، موز و پرتقال به ترتیب برابر ۴۵/۱ یورو، ۶۲/۱ یورو و ۱۰/۱ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب حدود ۳۰/۱ یورو، ۹۰/۰ یورو و ۹۱/۰ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر ماربیا نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۳۰/۱ یورو و ۱۸/۱۸ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند، باید بدانند که کرایه تاکسی حدود ۲۰/۱ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی حدود ۵۰/۳ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند، بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر ماربیا حدود ۳۳/۱ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. برای مثال اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر حدود ۸۱۵ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر حدود ۵۶/۶۵۵ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر برابر ۵۰/۱۳۸۷ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر برابر ۱۰۵۰ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر ماربیا دارند، باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب حدود ۳۶۲۵ یورو و ۲۷۰۰ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۱۰۵ یورو در ماه است. هزینه اینترنت (۶۰ Mbps یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۳۹ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌های می‌اندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند، متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) برابر ۵۰/۶۷ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) حدود ۳۳ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز حدود ۶۰ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز برابر ۱۹/۷۶ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۴۹ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس به ازای ۱ ساعت در آخر هفته برابر ۳۳/۲۶ یورو است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۷ یورو (به ازای ۱ بلیط) است.

منبع: