همانطور که در مقالات پیش ذکر شد تمامی شهرهای آلمانی از کیفیت بسیار مناسبی برای زندگی برخوردار هستند. شهر رگنسبورگ نیز یکی دیگر از شهرهای بسیار خوب آلمان برای زندگی بوده که دارای تاریخچه‌ای غنی است و قدمت آن به دوران رمان برمی‌گردد. همچنین ساختمان‌های قدیمی موجود در این شهر به خوبی نشان دهنده قدمت این شهر است. این شهر نیز در بخش جنوب شرقی آلمان واقع شده و بسیاری از افراد، آن را برای زندگیو یا تفریح انتخاب می‌کنند. همچنین بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در آلمان دارند این شهر را انتخاب می‌کنند. در ادامه به اطلاعات بیشتری درباره شهر رگنسبورگ خواهیم پرداخت.

مساحت و جمعیت شهر رگنسبورگ

شهر رگنسبورگ به شهرهای دیگری نظیر شهر مونیخ آلمان وشهر اشتوتگارت بسیار نزدیک است و به ترتیب ۱۲۶.۸۴ و ۲۹۸.۱۸ کیلومتر با آنها فاصله دارد. این شهر همچنین دارای مساحتی حدود ۸۰.۷۶ کیلومترمربع و جمعیتی حدود ۱۲۹۰۰۰ نفر است.

کیفیت زندگی در شهر رگنسبورگ

کیفیت زندگی در شهر رگنسبورگ تقریباً بالا است. همچنین شاخص امنیت زندگی در این شهر بسیار بالا و شاخص مراقبت‌های درمانی بالا است. شاخص آلودگی هوا نیز در این شهر بسیار پایین است.

آب و هوای شهر رگنسبورگ

به طور کلی تابستان‌های شهر رگنسبورگ، معتدل و زمستان‌های بسیار سرد به همراه آسمان ابری است. دمای هوا نیز در طول سال از ۴- درجه سانتی‌گراد تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کمتر از ۱۲- درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر از ۳۱ درجه سانتی‌گراد در این شهر بسیار نادر است.

فصل گرم سال در شهر رگنسبورگ نیز از بیست و پنجم ماه می تا نهم ماه سپتامبر با متوسط دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. گرم‌ترین روز سال هم در این شهر سوم ماه آگوست با حداقل و حداکثر دمای به ترتیب ۱۳ درجه سانتی‌گراد و ۲۵ درجه سانتی‌گراد است.

همچنین مدت زمانِ فصل سرد سال در این شهر از پانزدهم ماه نوامبر تا اول ماه مارس است که دمای هوا در این زمان به طور متوسط ۶ درجه سانتی‌گراد در روز است. سردترین روز سال هم در این شهر دهم ماه فوریه ماه حداقل و حداکثر دمای به ترتیب ۴- درجه سانتی‌گراد و ۳ درجه سانتی‌گراد است.

براساس آنچه گردشگران گزارش کرده‌اند بهترین زمان سال برای بازدید از شهر رگنسبورگ از اواسط ماه ژوئن تا اواخر ماه آگوست با دمای بین ۱۸ و ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر رگنسبورگ

هزینه زندگی در آلمان از فردی به فرد دیگر و از شهری به شهری دیگر، متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف و نرخ هزینه های شهرهای مختلف با یکدیگر تمایز دارد. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر رگنسبورگ نظیر مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها نیز می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۱۱ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۴۰ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۰/۷۰ یورو، ۱/۴۳ یورو، ۲/۱۹ یورو، ۱/۷۸ یورو و ۸/۱۶ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۷۲/۸ و ۰۴/۱۰ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب برابر ۲/۴۳ یورو، ۱/۵۳ یورو و ۱/۷۳ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب حدود ۲/۳۳ یورو، ۱ یورو و ۱/۲۹ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر رگنسبورگ نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۲/۵۰ یورو و ۴۸.۵۰ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی برابر ۱.۸۰ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی حدود ۵۰/۳ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر رگنسبورگ برابر ۵۲/۱ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. برای مثال اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر رگنسبورگ حدود ۶۸۸ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر حدود ۶۰۵ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر حدود ۱۳۷۰ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر برابر ۱۰۲۰ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر رگنسبورگ را دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب حدود ۶۰۰۰ یورو و ۴۰۰۰ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبوض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۱۱۵ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۳۰ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. هزینه‌هایی مانند هزینه لباس و هزینه‌های مربوط به ورزش و تفریح برای برخی از افراد بسیار مهم هستند. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌های میاندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) حدود ۵۵ یورو است. همچنین هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط حدود ۶۰.۵۰ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز برابر ۸۹ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۴۰ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس به ازای ۱ ساعت در آخر هفته برابر ۲۵.۷۵ یورو است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۱۲ یورو (به ازای ۱ بلیط) است.

منابع: