شهر بیگو یکی از شهرهای اسپانیایی است که در استان بیگو واقع شده است. این شهر همچنین دارای مساحتی برابر ۱۰۹.۱ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۲۹۷۰۰۰ نفر است. در ادامه به اطلاعات بیشتری درباره شهر بیگو نظیر کیفیت زندگی در شهر بیگو، شهرهای نزدیک آلمانی، شرایط آب و هوایی شهر بیگو و هزینه زندگی در شهر بیگو خواهیم پرداخت.

کیفیت زندگی در شهر بیگو

به طور کلی کیفیت زندگی نیز در شهر بیگو بسیار بالا است. در ادامه با اطلاعاتی درباره شاخص‌های مختلف کیفیت در شهر بیگو آشنا خواهیم شد.

  • شاخص امنیت: بسیار بالا
  • شاخص مراقبت‌های درمانی: بالا
  • شاخص وضعیت اقلیمی: بسیار بالا
  • شاخص آلودگی هوا: پایین

شرایط آب و هوایی شهر بیگو

شهر بیگو به طورکلی دارای تابستان‌های گرم به همراه آسمان صاف و زمستان‌های سرد و مرطوب به همراه باد و آسمان نیمه-ابری است. متوسط دمای هوا نیز در طول سال در این شهر از ۷ درجه سانتی‌گراد تا ۲۶ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کمتر از ۲ درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر ۳۲ درجه سانتی‌گراد در آن نادر است. فصل گرم سال نیز در شهر بیگو از ۱۹ ماه ژوئن آغاز شده و تا ۱۹ ماه سپتامبر با متوسط دمای ۲۳ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. همچنین گرم‌ترین روز سال در این شهر، ۲۸ ماه جولای با حداقل دمای ۱۶ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتی‌گراد است. فصل سرد سال هم در این شهر از ۱۸ ماه نوامبر تا ۲ ماه مارس با متوسط دمای ۱۶ درجه سانتی‌گراد در روز است. سردترین روز سال نیز در این شهر، ۲۱ ماه ژانویه با حداقل دمای ۷ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتی‌گراد است. همچنین براساس نظرات گردشگران، بهترین زمان برای بازدید از شهر بیگو از اواسط ماه ژوئن تا اواسط ماه سپتامبر است. دمای هوا نیز در این مدت بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد و ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر بیگو

بی‌شک هزینه‌های زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد اما به طور متوسط هزینه زندگی برای یک نفر در این شهر صرف نظر از اجاره‌بها حدود ۶۴۰ یورو در ماه است. در ادامه نیز به برخی از هزینه‌های مهم در شهر بیگو نظیر هزینه مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها در سال ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به مواد غذایی و رستوران از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۹ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۴۵ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۷۹/۰ یورو، ۹۱/۰ یورو، ۰۱/۱ یورو، ۸۱/۱ یورو و ۷.۸۶ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۶.۲۰ یورو و ۱۰.۵۰ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب برابر ۱.۷۵ یورو، ۱.۸۴ یورو و ۱.۷۴ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب برابر ۲.۱۰ یورو، ۴۲/۱ یورو و ۱.۴۵ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر بیگو نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۱.۳۱ یورو و ۴۵ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی برابر ۱یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی برابر ۷۰/۳ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر بیگو برابر ۳۳/۱ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. به طورکلی اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر بیگو حدود ۴۹۴ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر حدود ۳۹۵ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر حدود ۸۳۱ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر حدود ۶۲۵ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر بیگو دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب حدود ۳۵۵۲ یورو و ۱۵۳۳ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبوض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۱۵۱ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۴۲ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. هزینه‌هایی مانند هزینه لباس و هزینه‌های مربوط به ورزش و تفریح برای برخی از افراد بسیار مهم هستند. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌ها می‌اندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) برابر ۷۱.۵۰ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) حدود ۲۳ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز حدود ۶۴ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز حدود ۸۵ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال برابر ۳۴.۵۰ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس ۱۰.۲۰ یورو به ازای هر ۱ ساعت در آخر هفته است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۸ یورو (به ازای هر بلیط) است.

منابع: