شهر آبیلا یکی دیگر از شهرهای اسپانیایی است که نسبت به شهر بارسلونا و یا شهر مادرید از شهرت کمتری برخوردار است اما از نظر شرایط مختلفی نظیر شرایط آب و هوایی و یا هزینه‌های زندگی در جایگاه نسبتاً خوبی قرار دارد. این شهر که به طور کلی دارای جمعیتی حدود ۵۷۰۰۰ نفر به دلایلی مانند داشتن میراث قدیمی و فرهنگی نظیر دیوارهای قرون وسطی که به خوبی نیز از آنها مراقبت شده و در کل اروپا کم‌نظیر هستند شناخته شده است. شهر آبیلا از جمله شهرهای اسپانیایی است که بسیاری از افراد آن را برای تفریح انتخاب میکنند که البته پیش از انتخاب آن بهتر است با اطلاعاتی مانند شهرهای نزدیک اسپانیایی، شرایط آب و هوایی و هزینه زندگی در این شهر آشنا شوند که ما در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

شهرهای نزدیک اسپانیایی

شهر آبیلا به برخی از شهرهای اسپانیایی نزدیک است و همین موضوع باعث راحتی افرادی می‌شود که به این شهر سفر می‌کنند زیرا می‌توانند در روز به چند شهر برونند. شهرهای نزدیک اسپانیایی به این شهر عبارتند از:

  • شهر سگویا: ۷۰.۱۸ کیلومتر
  • شهر مادرید: ۱۰۹.۷۷ کیلومتر

شرایط آب و هوایی در شهر آبیلا

به طور کلی، آب و هوا در تابستان‌های شهر آبیلا، گرم و کوتاه است. این شهر همچنین دارای زمستان‌های بسیار سرد به همراه آسمان ابری است. دمای هوا نیز در طول سال در شهر آبیلا از ۱- درجه سانتی‌گراد تا ۲۹ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کمتر از ۶- درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر از ۳۳ درجه سانتی‌گراد در این شهر، نادر است.

فصل گرم سال نیز در شهر آبیلا از ۱۴ ماه ژوئن آغاز شده و تا ۹ ماه سپتامبر با متوسط دمای ۲۴ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. همچنین گرم‌ترین روز سال در این شهر، ۳۰ ماه جولای با حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتی‌گراد و حداقل دمای ۱۴ درجه سانتی‌گراد است.

فصل سرد سال نیز در این شهر از ۱۴ ماه نوامبر تا ۴ ماه مارس بوده و دمای هوا در این مدت به طور متوسط، ۱۱ درجه سانتی‌گراد در روز است. سردترین روز سال هم ۲۲ ماه ژانویه با حداقل دمای ۱- درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۷ درجه سانتی‌گراد است.

بهترین زمان سال نیز برای بازدید از شهر آبیلا از اواسط ماه ژوئن تا اوایل ماه سپتامبر است که دمای هوا در این مدت، بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد و ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر آبیلا

هزینه‌های مربوط زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر آبیلا نظیر مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها در سال ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۱۰ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۲۰ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۰/۷۸ یورو، ۰/۷۸ یورو، ۰/۸۰ یورو، ۱/۵۰ یورو و ۸ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۳.۵۰ و ۱۱.۵۰ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب برابر ۱.۶۰ یورو، ۱/۸۰ یورو و ۱یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب برابر ۱ یورو، ۰/۸۰ی ورو و ۱ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر آبیلا نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۱/۱۰ یورو و ۲۲ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی حدود ۱ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی برابر ۱.۵۰ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر آبیلا حدود ۱/۱۶ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. برای مثال اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر آبیلا حدود ۳۰۰ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر حدود ۲۵۰ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر حدود ۶۰۰ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر حدود ۴۵۰ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر آبیلا را دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب حدود ۱۲۵۰ یورو و ۸۵۰ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبوض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۸۲ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۴۰ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. هزینه‌هایی مانند هزینه لباس و هزینه‌های مربوط به ورزش و تفریح برای برخی از افراد بسیار مهم هستند. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌های میاندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) حدود ۲۵ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) حدود ۲۰ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز حدود ۶۰ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز حدود ۸۰ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۲۰ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس به ازای ۱ ساعت در آخر هفته حدود ۲۰ یورو است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۷ یورو (به ازای ۱ بلیط) است.

منابع: