براساس وبگاه CareerService، هشتادوهفت دانشجو (۷۷ دانشجوی ایتالیایی و ۱۰ دانشجوی بین‌المللی) در سال ۲۰۱۷ موفق شده‌اند از دانشگاه پلی تکنیک میلان در رشتۀ معماری ساختمان مدرک کارشناسی ‌ارشد دریافت کنند. از این تعداد، ۶۷ دانشجو موفق شده‌‌اند کار مربوط به رشتۀ خود، یعنی معماری ساختمان را پیدا کنند.

جالب است بدانید که از میان این دانشجویان فارغ‌التحصیل، ۵۷درصد خانم و ۴۳درصد آقا هستند. همچنین، معدل سنی فارغ‌التحصیلان ۲۶.۲ سال و متوسط زمان تحصیل ۲.۴ سال است. طبق این آمار، ۸۸درصد این دانشجویان در کارورزی شرکت کرده‌اند. درواقع، دانشگاه پلی تکنیک میلان هم دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می‌کند و هم برای داشتن ارتباط با شرکت‌های مختلف، قبل از فارغ‌التحصیلی امکان کار دانشجویی را برای آنان فراهم می‌آورد.

شرایط کار فارغ التحصیلان دانشگاه پلی تکنیک میلان در رشته های معماری ساختمان 1

از دیگر نکات مهم این است که ۸۹درصد از فارغ‌التحصیلان رشتۀ معماری ساختمان از دانشگاه پلی تکنیک میلان بعد از شش ماه مشغول به کار شده‌اند؛ البته این میزان بعد از یک‌ سال از زمان فارغ‌التحصیلی افزایش پیدا خواهد کرد. ناگفته نماند ۹۱درصد از افراد اشاره‌شده قرارداد دائمی دارند و به‌طور متوسط درآمد ماهانه‌شان ۱،۲۴۴ یوروست.

در این تحقیق، مشخص شده است که از میان دانشجویان رشتۀ معماری ساختمان، ۱۳درصد دانشجویان ایتالیایی ترجیح می‌دهند که در خارج از ایتالیا مشغول به کار شوند و ۶۷درصد از دانشجویان بین‌المللی در این کشور استخدام می‌شوند.

بیشتر دانشجویانی که از این دانشگاه در رشته معماری ساختمان فارغ‌التحصیل شده‌اند، در ۵ بخش زیر مشغول به فعالیت شده‌اند.

معماری: ۵۸درصد

طراحی و طراحی داخلی: ۱۹درصد

ساختمان و ساخت‌و‌ساز: ۱۲درصد

مشاورۀ بازرگانی: ۴درصد

مکانیک و تأسیسات: ۴درصد

منابع

https://cm.careerservice.polimi.it/en/employment-statistics/#arc_en–building-engineering-architecture