آموزش عالی کانادا مقاطع مختلفی برای تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان بومی و بین‌المللی در سیستم آموزشی تعریف کرده‌ است. یکی از این مقاطع کالج‌ است که به‌ دو دستۀ دولتی و خصوصی تقسیم شده‌اند. دانشجویان با تحصیل در کالج‌های کانادا آمادگی لازم را برای ورود به دانشگاه‌های معتبر این کشور و دیگر کشورها به‌دست می‌آورند. برای ورود به کالج مدنظر، متقاضیان حداقل یک‌ سال پیش از شروع سال تحصیلی باید اقدام کنند. گفتنی است شرایط ورود به هرکدام از کالج‌ها براساس ایالت و رشته‌های ارائه‌دهنده ممکن است متفاوت باشد؛ ازاین‌رو پیشنهاد می‌‌کنیم پیش از هر اقدامی، به وبگاه کالج دلخواهتان مراجعه کنید یا با مشاوران سیم آخر تماس بگیرید و از شرایط کالج مدنظرتان مطلع شوید. در این مقاله، بهترین کالج ‌های تورنتو را معرفی می‌کنیم و شرایط ورود به هرکدام را توضیح می‌دهیم.

مزایای تحصیل در کالج‌های تورنتو

ازجمله مزایای تحصیل در کالج‌های تورنتو شهریۀ مقرو‌ن‌به‌صرفه است؛ به‌طوری‌که دانشجویان بین‌المللی به‌طور متوسط حدود ۲۲،۵۰۰ دلار در سال شهریه می‌پردازند. همچنین، فرایند درخواست تحصیل در کالج‌های تورنتو و ایالت‌های دیگر کانادا بسیار ساده‌تر از دیگر کشورهاست. مجلۀ معتبر اکونومیست شهر تورنتو را از‌لحاظ رفاه زندگی و امنیت اجتماعی چهارمین شهر برتر دنیا معرفی کرده است و دانشگاه‌ها و کالج‌‌های این شهر نیز در رتبه‌بندی مراکز آموزشی جهان جایگاه‌های مطلوبی جای گرفته‌اند. با پذیرش از کالج‌های تورنتو، اجازۀ کار به دانشجویان داده می‌شود و برای همراهشان هم ویزا می‌توانند دریافت کنند و آنان نیز اجازۀ کار خواهند داشت.

بهترین کالج های تورنتو

درادامۀ مقاله، بهترین کالج‌ های تورنتو را معرفی خواهیم کرد.

کالج جرج براون

از بهترین کالج ‌های تورنتو کالج جورج براون (George Brown) است که بیش از ۱۶۰ رشتۀ تحصیلی را ارائه می‌دهد؛ به‌همین‌دلیل، در سیستم تمام‌وقت آموزشی کانادا یکی از برنامه‌های گستردۀ آموزشی و پژوهشی به‌حساب می‌آید. شیوۀ آموزشی میدانی در کالج جرج براون این فرصت را به دانشجویان می‌دهد که با بخش‌های گوناگون شرکت‌ها و صنایع مختلف آشنا و برای حضور در محل کار بعد از فارغ‌التحصیلی آماده شوند. دانشجویان بین‌المللی این کالج از حمایت‌ها و بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی مختلف، به‌ویژه بیمۀ درمانی می‌توانند بهره‌مند شوند.

کالج سنکا

کالج سنکا (Seneca College) با شیوۀ آموزشی دانشجومحور و استفاده از استادان برجسته، به یکی از بهترین کالج‌ های تورنتو تبدیل شده است. در شیوۀ آموزشی کالج سنکا، تحصیل چیزی بیشتر از حضور در کلاس و گذراندن دروس مختلف است؛ بنابراین، دانشجویان به‌شکل عملی و نظری تجربه‌های متفاوتی در فضای کلاس و بیرون از آن کسب خواهند کرد. دانشجویان بین‌المللی با تحصیل در کالج سنکا، از مزایایی همچون کمک‌هزینۀ تحصیلی، خدمات بهداشتی، اقامت، کارگاه‌های آموزشی، ویزاهای و مجوزهای مختلف دانشجویی برخوردار می‌شوند. در این کالج، بیش از ۱۸۰ رشته برای تحصیل وجود دارد و فارغ‌التحصیلی از آن بخت ورود سریع به بازار را افزایش می‌دهد. همچنین، این کالج با ارائۀ واحدهای درسی انعطاف‌پذیر به دانشجو امکان می‌دهد مسیر مطالعاتی و تحصیلی‌اش را با دقت بررسی و انتخاب کند.

کالج هامبر

یکی دیگر از بهترین کالج‌ های تورنتو کالج هامبر (Hamber College) است که فضایی چندفرهنگی برای حضور دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است؛ به‌گونه‌ای که دانشجویان از ۱۳۸ کشور مختلف جهان آن را به‌عنوان مقصد تحصیلی انتخاب می‌کنند. کالج هامبر دو پردیس اصلی دارد و دانشجویان بین‌المللی با تحصیل و گذراندن دوره‌های مختلف در آن، مدرک دیپلم و کارشناسی و نیز گواهینامۀ تحصیلی می‌توانند دریافت کنند.

کالج سنتینیال

کالج سنتنیال (Centennial College) نیز ازجمله بهترین کالج‌ های تورنتو به‌شمار می‌آید. این کالج اولین کالج محلی انتاریوست و از پنج پردیس تشکیل شده و یکی از مؤسسه‌های فرهنگی متنوع از نظر رشته‌های تحصیلی در کانادا شناخته می‌شود. کالج سنتینیال بیش از ۹هزار نفر دانشجوی بین‌المللی دارد و با بیش از ۸۰۰ نهاد و شرکت‌ مختلف همچون ایرکانادا، آی‌بی‌ام، مایکروسافت، سامسونگ، فیسبوک، مزدا، هارلی‌دیویدسون، سان‌‌لایف فایننشال، بیمارستان‌ها و رسانه‌های کانادا توافق‌نامه‌های همکاری امضا کرده است. ازاین‌رو، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این کالج فرصت پیدا‌کردن شغل مناسب و گذراندن کارآموزی و دوره‌های CO-OP را در سازمان‌ها و نهادهای طرف قرارداد کالج سنتینیال خواهند داشت.

کالج آلگون کویین

در فهرست بهترین کالج‌ های تورنتو، نام کالج آلگون کویین (Algonquin College) نیز به‌چشم می‌خورد. این کالج با ارائۀ بیش از ۲۰۰ رشتۀ تحصیلی یکی از مراکز آموزشی بزرگ کانادا محسوب می‌شود. دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل زبان انگلیسی از سراسر دنیا به کالج آلگون کویین می‌آیند و همراه با گذراندن نیمسال‌های‌ دوم و سوم، در برنامه‌های آموزشی اختیاری این کالج می‌توانند شرکت و مهارت‌های مختلفشان را تقویت کنند. رویکرد کالج آلگون کویین دانشجومحور است و تمامی دانشجویان با همکاری یکدیگر و راهنمایی استادان و معلمان در فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی شرکت می‌کنند.