دولت انتاریو از آغاز به کار کارشناسی پرستاری در کالج هامبر اظهار خوشنودی کرد. کالج هامبر یکی از اولین کالج‌های انتاریو محسوب می‌شود که رشتۀ پرستاری را به علاقه‌مندان این رشته ارائه می‌کند‌. فورد، نخست‌وزیر انتاریو، خاطر‌نشان کرده است بیماری کرونا نشان داده وجود پرستاران چقدر ارزشمند است و آنان ساعت‌های طولانی از بیماران مراقبت می‌کنند. به تعداد بیشتری از پرستاران نیاز داریم و این موضوع برای کالج‌هایی مانند هامبر بسیار مهم است که با دادن حق انتخاب بیشتر به علاقه‌مندان به تحصیل در رشتۀ پرستاری در کانادا، بتوانیم بستر جذب آن‌ها را فراهم کنیم.

کالج هامبر با همکاری دانشگاه نیوبرانزویک حدود بیست‌ سال است که دورۀ کارشناسی پرستاری را ارائه می‌دهد. ۴مارس۲۰۲۱ (۱۴اسفند۱۳۹۹)، این کالج توانسته است مجوزهای لازم برای راه‌اندازی مستقل مقطع کارشناسی پرستاری را به‌دست آورد. شایان ذکر است اولین گروه از علاقه‌مندان به تحصیل در رشتۀ پرستاری از سپتامبر‌۲۰۲۱ (شهریور۱۴۰۰) در این کالج می‌توانند ثبت‌نام کنند.

راس رومانو، وزیر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کانادا، نیز گفته است آغاز به کار کارشناسی پرستاری در کالج هامبر مرحله‌ای مهم در تحصیلات دانشگاهی انتاریو به‌شمار می‌آید؛ چراکه کالج هامبر از اولین‌ کالج‌هایی به‌شمار می‌رود که این رشته را مستقلاً ارائه خواهد داد. افزون‌براین، ارائۀ مجوز راه‌اندازی مستقل رشته‌ها در کالج‌ها به کاهش موانع دسترسی متقاضیان به آموزش کلاس جهانی منجر خواهد شد و علاقه‌مندان گزینه‌های بیشتری برای انتخاب خواهند داشت.

کریستین الیوت، وزیر بهداشت انتاریو، معتقد است پرستاران در ارائۀ مراقبت‌های بهداشتی نقشی حیاتی ایفا می‌کنند و در دورۀ کرونا نیز، هرگز تعهدشان را برای ارائۀ خدمات زیر پا نگذاشته‌اند. آغاز به کار کارشناسی پرستاری در کالج هامبر ضمن حفظ و تقویت نیروی کار پرستار، امکان تحصیل علاقه‌مندان بیشتری در این حوزه را فراهم خواهد کرد.

بد نیست بدانید افراد برای اشتغال در حوزۀ پرستاری در کانادا، مدرک کارشناسی پرستاری باید داشته باشند و مجوز پرستاری رسمی (RN) دریافت کنند. از دو دهۀ گذشته تاکنون، کالج هامبر با همکاری دانشگاه نیوبرانزویک توانسته است یکی از برنامه‌های مشترک بزرگ کارشناسی پرستاری در انتاریو را اداره کند. ناگفته نماند پاییز۲۰۲۱، کالج هامبر قصد دارد حدود ۱۸۰ متقاضی علاقه‌مند به تحصیل در رشتۀ پرستاری را مستقیماً و حدود ۷۰ نفر را در فراخوان دوم جذب کند. این افراد به‌ترتیب در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۵ فارغ‌التحصیل خواهند شد.

از اواخر سال گذشته، دولت انتاریو یکی از برنامه‌های بزرگ استخدام و آموزش تاریخ این منطقه را آغاز کرده است. «مکانی بهتر برای زندگی و کار» هدفی است که Ontario’s Long-Term Care Staffing Plan دنبال می‌کند. در این برنامه، دولت انتاریو قصد دارد با اسکان پرستاران در محل کار، خدمت‌رسانی به بیماران را بهبود ببخشد و خدمات و تسهیلات درخورتوجهی به پرستاران ارائه دهد. درپایان، لازم است اشاره کنیم که انتاریو ظرفیت تأمین واکسن کرونا را افزایش داده و به ۱۵۰هزار دُز در روز رسانده است. این موضوع باعث می‌شود پرستاران بیشتری در انتاریو امکان تزریق واکسن کرونا را داشته باشند‌؛ خواه ‌پرستاران متخصص، خواه پرستاران رسمی (RN).

منبع: