Loading...

کالج رد ریور

خانه / کانادا / کالج رد ریور

کالج رد ریور سال ۱۹۳۸ در شهر وینیپگ استان مانیتوبا بنیان نهاده شد و هم‌اکنون، بزرگ‌ترین مؤسسۀ آموزش و پژوهش کاربردی در این استان به‌شمار می‌آید. این کالج سه پردیس در شهر وینیپگ و پنج پردیس در دیگر مناطق دارد. سالانه بیش از ۲۲هزار نفر دانشجو در ۲۰۰ رشته در رد ریور مشغول تحصیل هستند که از این تعداد،۲۴درصد مهاجران و دانشجویان بین‌المللی از ۶۰ کشور دنیا هستند. یکی از افتخارهای بزرگ کالج رد ریور این است که ۹۴درصد از دانشجویان آن پس از فارغ‌التحصیلی مشغول کار می‌شوند. در این مقاله، برای علاقه‌مندان به تحصیل در کانادا، این کالج را معرفی می‌کنیم.

رشته‌های کالج رد ریور

کالج رد ریور صد رشتۀ تمام‌وقت ارائه می‌کند که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: گرافیک سه‌بُعدی کامپیوتری، مهندسی نگه‌داری هواپیما، زیست‌شناسی، حسابداری، شیمی، فناوری معماری، مدیریت، مدیریت منابع انسانی، مدیریت مالی، مدیریت زنجیرۀ تأمین، مدیریت ساخت‌وساز، مدیریت فناوری، بازاریابی، ماشین‌های CNC، فناوری مهندسی عمران، طراحی ارتباطات،  مدیریت ارتباطات، علوم داده، فناوری مهندسی برق، طراحی گرافیک، طراحی و توسعه بازی‌های رایانه‌ای، مدیریت گردشگری، هتلداری، امنیت داده، فناوری مهندسی مکانیک، پرستاری و فناوری دام‌پزشکی.

ناگفته نماند برای شرکت در دوره‌های کالج رد ریور، ارائۀ آیلتس با حداقل نمرۀ ۶.۵ یا تافل (نمرۀ مهارت‌های آن کمتر از ۲۰ نباشد) الزامی است.

شهریه و اسکالرشیپ‌های کالج رد ریور

شهریه و اسکالرشیپ‌های کالج رد ریور

شهریۀ دوره‌های این کالج بسته به رشتۀ انتخابی و نوع مدرک ارائه‌شده متفاوت است؛ اما متوسط شهریۀ این کالج برای دانشجویان بین‌المللی حدود ۱۶هزار دلار کانادا در سال است. گفتنی است امکان اسکان در پردیس دانشگاه نیز وجود دارد که هزینۀ سالانۀ آن بین ۵.۵۰۰ تا ۶،۰۰۰ دلار کانادا تخمین زده می‌شود.

هرساله رد ریور نزدیک به سه‌میلیون دلار به دانشجویان در قالب اسکالرشیپ و جوایز کمک مالی می‌کند. اسکالرشیپ‌های این کالج به اسکالرشیپ ورودی و اسکالرشیپ عمومی و اسکالرشیپ مختص بعضی از رشته‌های تحصیلی تقسیم می‌شوند. اسکالرشیپ ورودی بین هزار تا دوهزار دلار کاناداست و دانشجویان بین‌المللی نیز بخت دریافت آن را پیدا می‌کنند. در زمینه‌های کسب‌وکار، هنر، علوم سلامت، گردشگری، فناوری و تربیت‌معلم نیز اسکالرشیپ‌هایی برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد که ارزششان اکثراً کمتر از هزار دلار کاناداست.

هزینۀ زندگی در وینیپگ

هزینۀ زندگی در شهر وینیپگ برای هر نفر بدون درنظرگرفتن هزینۀ  مسکن، حدود ۱،۱۰۰ دلار کانادا در ماه است. اجارۀ آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر ۱،۰۰۰ دلار کانادا و اجارۀ آپارتمان مشابه خارج از مرکز شهر به ۹۰۰ دلار کانادا در ماه می‌رسد. همچنین، اجاره‌بهای ماهانۀ یک آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر یا خارج از مرکز شهر حدود ۱،۵۰۰ دلار کاناداست. گفتنی است برای خرید بلیت تک‌سفره و یک‌ماهۀ وسایل حمل‌ونقل عمومی به‌ترتیب ۳ و ۱۰۱ دلار کانادا باید بپردازید. علاوه‌براین، بهای قبوض و خدمات شهری همچون آب، برق، سیستم گرمایش و سرمایش و حمل پسماند برای آپارتمان هشتادمتری به‌طور‌متوسط ۱۷۰ دلار و هزینۀ اینترنت نامحدود با حداقل سرعت شصت مگابیت‌برثانیه ۸۰ دلار کانادا در ماه برآورد می‌شود. ناگفته نماند قیمت خرید غذا برای یک نفر از رستورانی ارزان‌قیمت ۱۵ دلار کانادا و برای دو نفر از رستورانی نسبتاً گران‌قیمت‌تر درحدود ۷۰ دلار کاناداست. اگر بخواهید در خانه غذا بپزید، قیمت برخی از اقلام غذایی بدین‌شرح است: یک لیتر شیر ۲ دلار، دوازده عدد تخم‌مرغ ۳ دلار، یک کیلوگرم فیلۀ مرغ ۱۴ دلار، یک کیلوگرم گوشت ۱۵ دلار، یک کیلوگرم موز ۲ دلار، یک کیلوگرم گوجه‌فرنگی ۵ دلار، یک کیلوگرم سیب‌زمینی ۳ دلار و یک کیلوگرم پیاز ۳ دلار.

منبع:

https://www.rrc.ca

https://www.numbeo.com/cost-of-living

 

 

کالج رد ریور
(۲) رای، میانگین: ۴.۵
Share

دیدگاه‌ها(0)

دیدگاه خودتون رو بنویسین