شهر پاساو آلمان ازجمله شهرهای آلمانی واقع در Lower Bavaria است و به نام «شهری با سه رود» نیز شناخته می‌شود. این شهر حدود پنجاه‌هزار نفر جمعیت دارد و دانشگاه پاساو را نیز در خود جای داده است. در این مقاله، اطلاعات بیشتری از شهر پاساو آلمان برای علاقه‌مندان به تحصیل در آلمان یا زندگی در این شهر بیان خواهیم کرد.

کیفیت زندگی در شهر پاساو آلمان

به‌طورکلی، کیفیت زندگی در شهر پاساوا آلمان مطلوب ارزیابی می‌شود. وضعیت شاخص‌های زندگی در این شهر ازاین‌قرار است:

  • شاخص امنیت: بسیار بالا
  • شاخص مراقبت‌های درمانی: بالا
  • شاخص آلودگی هوا: بسیار پایین

وضعیت آب‌وهوایی شهر پاساو آلمان

شهر پاساو آلمان تابستان‌های معتدل و زمستان‌های بسیار سرد به‌همراه آسمان نیمه‌ابری دارد. دمای هوای این شهر در طول سال از منفی ۴ تا ۲۴ درجۀ سانتی‌گراد متغیر است و دمای کمتر از منفی ۱۲ و بیشتر از ۳۱ درجۀ سانتی‌گراد در آنجا به‌ندرت دیده می‌شود. فصل گرم سال در شهر پاساو آلمان از ۲۳می آغاز می‌شود و تا ۹سپتامبر با متوسط دمای ۲۰ درجۀ سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. گرم‌ترین روز سال در پاساو ۳آگوست با حداکثر و حداقل دمای ۲۴ و ۱۳ درجۀ سانتی‌گراد است. فصل سرد سال در شهر پاساو آلمان نیز با متوسط دمای ۶ درجۀ سانتی‌گراد از ۱۷نوامبر آغاز می‌شود و تا ۲۹فوریه ادامه می‌یابد. ناگفته نماند سردترین روز سال در این شهر ۲۱ژانویه است که حداقل و حداکثر دما به منفی ۴ و ۱ درجۀ سانتی‌گراد می‌رسد. گردشگران بهترین زمان سال برای سفر به شهر پاساو را از اواسط ژوئن تا اواخر آگوست می‌دانند.

اگر به مهاجرت تحصیلی به آلمان و زندگی در این کشور علاقه مند هستید حتما با ما همراه باشید.

هزینه‌های زندگی در شهر پاساو آلمان

هزینه‌های زندگی باتوجه‌به سبک زندگی، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. درادامۀ مقاله، برخی از هزینه‌های مهم زندگی در شهر پاساو آلمان، نظیر موادغذایی و رستوران، هزینۀ حمل‌ونقل، هزینۀ مسکن، هزینۀ قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها را شرح خواهیم داد.

هزینۀ موادغذایی و رستوران

هزینۀ مربوط به رستوران و موادغذایی، ازجمله هزینه‌های مهم زندگی در هر شهر است. قیمت خرید غذا در رستورانی ارزان‌قیمت در پاساو ۷ یورو و در رستورانی نسبتاً گران‌قیمت ۳۵ یورو برای دو نفر است. برای تهیۀ موادغذایی پرمصرفی نظیر شیر (یک لیتر)، نان سفید (یک قرص)، برنج سفید (یک کیلوگرم)، تخم‌مرغ (دوازده عدد)، پنیر محلی (یک کیلوگرم)، فیلۀ مرغ (یک کیلوگرم) و گوشت گاو (یک کیلوگرم) به‌ترتیب ۰.۸۴، ۱.۳۶، ۱.۹۵، ۲.۰۷، ۷.۱۰، ۷.۶۴ و ۱۰.۳۹ یورو باید پرداخت کرد. افزون‌براین، هزینۀ خرید هر کیلوگرم از میو‌ه‌هایی مانند سیب و موز و پرتقال به‌ترتیب ۲.۳۹ و ۱.۹۸ و ۲.۳۱ یورو و نیز هر کیلوگرم از صیفی‌جاتی همچون گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی و پیاز به‌ترتیب ۲.۶۹ و ۱.۵۷ و ۰.۹۰ یوروست.

هزینۀ حمل‌ونقل

قیمت بلیت یک‌طرفه و یک‌ماهۀ حمل‌ونقل داخلی در پاساو به‌ترتیب ۲ و ۴۱ یورو برآورد می‌شود. افرادی که از تاکسی برای رفت‌وآمد استفاده می‌کنند، باید بدانند کرایۀ تاکسی ۲.۰۵ یورو به‌ازای هر کیلومتر و مبلغ ورودی تاکسی ۳.۴۰ یوروست. ناگفته نماند برای خرید هر لیتر بنزین در شهر پاساو آلمان ۱.۳۶ یورو باید پرداخت کرد.

هزینۀ مسکن

در میان هزینه‌های زندگی، هزینۀ مسکن را می‌توان مهم‌ترین هزینه دانست که بسته به محل زندگی و متراژ آپارتمان، متغیر است. برای مثال، اجاره‌بهای آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر پاساو آلمان حدود ۶۴۰ یورو و اجاره‌بهای آپارتمانی مشابه خارج از مرکز شهر حدود ۴۰۰ یورو در ماه است. همچنین، اجارۀ ماهانۀ آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر ۱۰۵۰ یورو و اجارۀ ماهانۀ همان آپارتمان خارج از مرکز شهر ۷۷۵ یورو تخمین زده می‌شود. شایان ذکر است قیمت خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به‌ترتیب ۳،۳۰۰ و ۲،۰۰۰ یوروست.

هزینۀ قبوض و اینترنت

هزینۀ قبوض نیز باتوجه‌به سبک زندگی فرد و متراژ آپارتمان، متفاوت است. به‌عنوان نمونه، هزینۀ قبوض مربوط به آب و برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای آپارتمان ۸۵متری در شهر پاساو آلمان ۲۳۰ یورو و هزینۀ اینترنت با حداقل سرعت شصت مگابیت‌برثانیۀ نامحدود ۲۸.۷۵ یورو در ماه است.

هزینۀ مدرسۀ کودکان

هزینۀ پیش‌دبستانی یا مهدکودک در شهر پاساو آلمان با درنظرگرفتن یک روز کامل خصوصی، ۱۴۵ یورو در ماه برای هر کودک است.

سایر هزینه‌ها

درکنار هزینه‌های زندگی گفته‌شده، هزینه‌های دیگری همچون لباس و ورزش و تفریح نیز برای برخی افراد اهمیت دارد. درادامه، وضعیت این هزینه‌ها را در شهر پاساو باهم مرور خواهیم کرد.

هزینۀ لباس

قیمت خرید شلوار جین (با برند Levis 501 یا برندی مشابه از فروشگاه زنجیره‌ای حدود ۷۰ یورو برآورد می‌شود. همچنین، قیمت متوسط یک جفت کتانی ورزشی و یک جفت کفش چرمی رسمی مردانه به‌ترتیب برابر ۸۲.۶۷ و ۹۸.۵۰ یوروست.

هزینۀ ورزش و تفریح

شهریۀ باشگاه ورزشی در شهر پاساو آلمان برای هر فرد بزرگ‌سال ۲۶.۶۷ یورو در ماه و هزینۀ اجارۀ زمین تنیس در آخر هفته به‌ازای هر ساعت ۲۸ یورو تخمین زده می‌شود. علاوه‌براین، هزینۀ تفریحاتی نظیر رفتن به سینما ۱۰ یورو به‌ازای هر بلیت است.

برای کسب اطلاعات در زمینه شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان می‌توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

منابع: