شهر دارمشتات آلمان یکی دیگر از شهرهای باکیفیت در این کشور است که از نظر زندگی و یا تحصیل در آلمان انتخاب بسیار مناسبی به شمار می‌رود. این شهر همچنین در ایالت هسن واقع شده و دارای جمعیتی حدود ۱۴۰۰۰۰ نفر است. شهر دارمشتات نیز مساحتی برابر ۱۲۲.۲ کیلومتر مربع بوده و تا شهر فرانکفورت تنها ۳۵.۰۶ کیلومتر فاصله دارد. در ادامه به اطلاعات بیشتر درباره این شهر نظیر کیفیت زندگی در شهر دارمشتات آلمان، شرایط آب و هوایی در شهر دارمشتات آلمان، تحصیل در شهر دارمشتات آلمان و هزینه زندگی در این شهر خواهیم پرداخت.

کیفیت زندگی در شهر دارمشتات آلمان

به طور کلی کیفیت زندگی نیز در شهر دارمشتات آلمان بسیار بالا است و دانشجویانی که در این شهر را برای تحصیل و زندگی انتخاب می‌کنند همواره از کیفیت بالای زندگی در آن رضایت دارند. در ادامه نیز با اطلاعاتی درباره شاخص‌های مختلف کیفیت در شهر دارمشتات آلمان آشنا خواهیم شد.

  • شاخص توان خرید مردم: بسیار بالا
  • شاخص امنیت: بالا
  • شاخص مراقبت‌های درمانی: بالا
  • شاخص وضعیت اقلیمی: بسیار بالا
  • شاخص آلودگی هوا: پایین

شرایط آب و هوایی شهر دارمشتات آلمان

شرایط آب و هوایی شهر دارمشتات آلمان

شهر دارمشتات آلمان به طورکلی دارای تابستان‌های معتدل و زمستان‌های بسیار سرد به همراه باد و آسمان نیمه‌ابری است. متوسط دمای هوا نیز در طول سال در این شهر از ۱- درجه سانتی‌گراد تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کمتر از ۸- درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر ۳۱ درجه سانتی‌گراد در این شهر نادر است. فصل گرم سال نیز در شهر دارمشتات آلمان از ۲ ماه ژوئن آغاز شده و تا ۷ ماه سپتامبر با متوسط دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد  در روز ادامه می‌یابد. همچنین گرم‌ترین روز سال در این شهر، ۴ ماه آگوست با حداقل دمای ۱۴ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد است. فصل سرد سال هم در این شهر از ۱۴ ماه نوامبر تا ۳ ماه مارس با متوسط دمای ۸ درجه سانتی‌گراد در روز است. سردترین روز سال هم در این شهر، ۹ ماه فوریه با حداقل دمای ۱- درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۵ درجه سانتی‌گراد است. همچنین براساس نظرات گردشگران، بهترین زمان برای بازدید از شهر دارمشتات آلمان از اواسط ماه ژوئن تا اوایل ماه سپتامبر است. دمای هوا نیز در این مدت بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد و ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

تحصیل در شهر دارمشتات آلمان

همانطور که پیش‌تر ذکر شد دارمشتات یکی دیگر از شهرهای آلمانی است که بسیاری از افراد علاقه‌مند به مهاجرت تحصیلی به آلمان آن را انتخاب می‌کنند. شهر دارمشتات آلمان درحقیقت گزینه‌های بسیار مناسب و متنوعی در زمینه تحصیلات ابتدایی و متوسطه و آموزش عالی پیشنهاد می‌دهد. برای مثال دانشگاه علوم کاربردی دارمشتات، دانشگاه فنی دارمشتات، دانشگاه پروتستان علوم کاربردی دارمشتات همگی مؤسسات آموزش عالی هستند که در این شهر واقع شده‌اند.

هزینه زندگی در شهر دارمشتات آلمان

به طور کلی هزینه زندگی در این شهر برای یک نفر (بدون اجاره ماهیانه) حدود ۷۱۳ یورو در ماه است که البته در ادامه برخی دیگر از هزینه‌های مهم در شهر دارمشتات آلمان نظیر مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها در سال ۲۰۲۰ را مشاهده می‌کنیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۱۰ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۳۵ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۰.۷۰ یورو، ۱.۲۷ یورو، ۲.۲۶ یورو، ۱.۷۶ یورو و ۷.۹۵ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۸.۷۴ و ۱۰.۴۰ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب برابر ۲.۳۴ یورو، ۱.۵۴ یورو و ۱.۸۵ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب برابر ۲.۲۹ یورو، ۱.۳۸ یورو و ۱.۲۹ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر دارمشتات نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۲.۴۰ یورو و ۴۸ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی برابر ۲ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی برابر ۳.۵۰ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر دارمشتات آلمان حدود ۱.۶۸ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. به طورکلی اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر دارمشتات آلمان حدود ۷۴۶ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر حدود ۵۵۰ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر حدود ۱۳۹۲ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر حدود ۹۵۱ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر دارمشتات آلمان را دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب حدود ۵۶۹۶ یورو و ۲۶۴۸ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبوض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۱۶۰ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۳۳ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. هزینه‌هایی مانند هزینه لباس و هزینه‌های مربوط به ورزش و تفریح برای برخی از افراد بسیار مهم هستند. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌های میاندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) حدود ۱۰۰ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) حدود ۶۳ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز حدود ۱۰۷ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز حدود ۱۳۷ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۳۵ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس برابر ۳۱ یورو به ازای هر ۱ ساعت در آخر هفته است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۱۳.۵۰ یورو (به ازای ۱ بلیط) است.

برای کسب اطلاعات در زمینه شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان می‌توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

منابع: