Loading...

مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

خانه / اسپانیا / مزایا و معایب زندگی در اسپانیا

اگر قصد عزیمت یا ادامه تحصیل در اسپانیا را دارید، بهتر است قبل از انجام هر اقدامی از شرایط زندگی، مزایا و معایب زندگی در اسپانیا آگاه شوید. در این مقاله به مزایای زندگی در اسپانیا مانند پایین بودن هزینه‌های زندگی و معایب زندگی در اسپانیا مانند قیمت بالای مسکن خواهیم پرداخت.

اگر قصد تحصیل در اسپانیا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به صفحه درخواست مشاوره، فرم مربوطه را پر کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

مزایای زندگی در اسپانیا

همان طور که اشاره شد زندگی در اسپانیا، یکی از کشورهای صنعتی قاره سبز، دارای مزایا و ویژگی‌های خاصی است که می‌تواند مخاطبان زیادی را جذب خود کند. با هم به بررسی این مزایا خواهیم پرداخت.

هزینه‌های معقول اجاره خانه

هزینه اجاره ماهیانه در اسپانیا نسبتاً پایین است. به طور متوسط هزینه اجاره مسکن در اسپانیا در حدود ۲۰۰ یورو کمتر از کشور‌های دیگر مانند فرانسه، آلمان و انگلیس است. بنابراین شما می‌توانید به راحتی با اجاره یک آپارتمان در مرکز شهر از مزیت‌های آن بهره‌مند شوید.

انواع مختلف غذا‌های فصلی

یکی از مزایای منحصر به فرد زندگی در کشور اسپانیا انواع غذاهای فصلی است که شاید به نوعی نزدیک به فرهنگ غذایی ما ایرانی‌ها باشد. در واقع در این کشور غذا به گونه‌ای متفاوت از بقیه کشور‌های اروپایی است و اسپانیایی‌ها خیلی به آن اهمیت می‌دهند. همچنین هزینه خوراک در این کشور به طور چشمگیری پایین‌تر از کشور‌های دیگر اروپایی است.

سیستم حمل و نقل عمومی فراگیر

یکی دیگر از مزیت‌های زندگی در کشور اسپانیا دسترسی راحت به وسایل نقلیه عمومی است. شبکه‌های متروی پرسرعت یکی از ویژگی‌های این سیستم است. همچنین هزینه استفاده از وسایل نقلیه عمومی در این کشور بسیار معقول است.

شرایط آب و هوایی مطلوب

آب و هوای این کشور در مقایسه با دیگر کشور‌های اروپایی کمی متفاوت است. در واقع یکی از دلایلی که باعث شده اسپانیا یکی از کشور‌های مناسب برای سفر، زندگی و تحصیل باشد، آب و هوای مدیترانه‌ای آن است.

هزینه زندگی پایین

بدون شک مهمترین مزیت زندگی در کشور اسپانیا هزینه زندگی پایین در مقایسه با دیگر کشور‌های اتحادیه اروپا است. به عنوان مثال هزینه زندگی در شهری مانند بارسلون با کیفیت زندگی بالا در حدود ۴۰ درصد پایین تر از شهری مانند لندن است. این موضوع باعث شده تا دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل اقدام به اخذ پذیرش از دانشگا‌ه‌های اسپانیا کنند.

خدمات درمانی دولتی

به محض ورود به کشور اسپانیا و دریافت اجازه اقامت و شهروندی، شما می‌توانید از خدمات درمانی رایگان تحت پوشش بیمه استفاده کنید. هر چند برای آگاهی کامل از نحوه عملکرد بیمه و مقرارت آن می‌بایست اطلاعات کافی کسب کنید.

مردم خون‌گرم

مردم اسپانیا خونگرم و صمیمی هستند. اگر شما این توانایی را داشته باشید که خودتان را با فرهنگ آنها وفق دهید، بسیاری از بومی‌های آنجا با آغوش باز از شما استقبال می‌کنند.

ال کلاسیکو

دیدن مسابقه فوتبال دو تیم باشگاهی بزرگ اسپانیا (رئال مادرید و بارسلونا) بدون شک یکی از تجربیات هیجان‌انگیز زندگی در این کشور است. این مسابقه، یکی از بزرگ‌ترین مسابقه‌های فوتبال در جهان است که هر سال صدها میلیون نفر از کشورهای مختلف شاهد برگزاری آن می‌باشند.

معایب زندگی در اسپانیا

با وجود اینکه کشور اسپانیا دارای مزایا و نکات منحصر به فرد زیادی برای زندگی و ادامه تحصیل است اما نباید از معایب و مشکلات زندگی در این کشور غافل شویم. در زیر به برخی از این نکات منفی اشاره شده است.

هزینه‌ی بالا قبوض آب، برق و گاز

هرچند اجاره محل زندگی در کشور اسپانیا نسبت به کشور‌های دیگر اروپایی کمتر است ولی هزینه قبوض برق، آب و گاز به مراتب بیشتر است.  برای مثال هزینه قبض برق ماهانه در تابستان مبلغی معادل ۸۰ یورو است که این رقم در زمستان تا ۳۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

قیمت بسیار بالا برای خرید خانه

یکی از مشکلات عمده زندگی در اسپانیا قیمت‌های بالای خرید خانه است. به عنوان مثال برای خرید یک خانه ۵۰ متری در بارسلون شما باید مبلغی در حدود ۳۰۰۰۰۰ یورو پرداخت کنید. با این وجود در شهر‌های کوچکتر مثل نابارا، آراگون و اکسترمادورا این شرایط کمی بهتر است.

پیدا کردن کار

با توجه به اینکه این کشور در سال ۲۰۱۴ یک بحران اقتصادی ۶ ساله را پشت سر گذاشته، اما آمارها نشان‌دهنده رشد اقتصادی این کشور در سال‌های اخیر است. با این وجود اگر قصد دریافت اقامت اسپانیا بعد از تحصیل را دارید، باید بدانید که پیدا کردن کار در اسپانیا چندان کار ساده‌ای نیست. در سال ۲۰۱۳ نرخ بیکاری در اسپانیا به حدود ۲۶% رسیده بود، اما با بهبود وضعیت اقتصادی در سال‌های گذشته، در سال ۲۰۱۹ نرخ بیکاری در اسپانیا به کمتر از ۱۴% کاهش پیدا کرده است.

اگر پرسشی درباره مزایا و معایب زندگی در اسپانیا دارید، می‌توانید آن را به صورت کامنت مطرح کنید.

چقدر مفید بود ؟

میانگین / ۵.

Share

دیدگاه‌ها(0)

دیدگاه خودتون رو بنویسین