رشته دندانپزشکی یکی از پرطرفدار‌ترین رشته‌های تحصیلی در دنیا است. درآمد خوبی که دندانپزشکان در بیشتر نقاط دنیا دارند، یکی از دلایلی است که افرادی بسیاری به این رشته تمایل پیدا می‌کنند. تحصیل در کانادا، یکی از گزینه‌های مطلوب علاقه‌مندان به این رشته است. دانشگاه‌های کانادا جزء دانشگاه‌های برتر دنیا در زمینه دندانپزشکی هستند. دانشگاه‌های کانادا با استفاده از دانش و تجهیزات روز دنیا، در پی آموزش و تربیت دندانپزشکان حرفه‌ای و موفق هستند. هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا یکی از مهم‌ترین فاکتور‌هایی است که متقاضیان باید قبل از اپلای کردن برای رشته دندانپزشکی از آن اطلاع داشته باشند. در ادامه سعی بر این داریم تا بیشتر درمورد هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا صحبت کنیم.

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در کنار مطالعه مطلب «هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا»، با مراجعه به صفحه درخواست مشاوره، فرم مربوطه را پر کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا

گرفتن پذیرش دندانپزشکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا شرایط رقابتی دارد. اکثر دانشگاه‌های کانادا تحصیلات پایه‌ای را برای گرفتن پذیرش دندانپزشکی الزامی می‌دانند. گذراندن واحد‌هایی مانند شیمی آلی، بیولوژی، شیمی و فیزیک برای ورود به رشته دندانپزشکی لازم است. همچنین افرادی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا را دارند باید در یک آزمون ارزیابی به نام DAT شرکت کنند.

دانشگاه‌های کانادا زمینه‌ها و گرایش‌های مختلفی از رشته دندانپزشکی را در اختیار متقاضیان قرار داده‌اند و افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند می‌توانند در گرایش‌های متنوع و تخصصی‌تری به تحصیلات خود ادامه دهند.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه‌های مختلف کانادا متفاوت است. هزینه تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی به طور معمول از دیگر رشته‌های تحصیلی بیشتر است. شهریه‌ای که دانشجویان بین‌الملل برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا باید بپردازند اغلب دو برابر  شهریه‌ای است که دانشجویان بومی می‌پردازند. به عنوان مثال دانشجویان بومی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه تورنتو باید در سال ۴۵ هزار دلار بپردازند اما دانشجویان بین‌الملل، برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه تورنتو باید ۹۰ هزار دلار در سال بپردازند. به طور متوسط، هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه‌های کانادا مبلغی بین ۲۰ هزار دلار تا ۹۰ هزار دلار در سال است.

علاوه بر شهریه دانشگاه، دانشجویان باید هزینه مواد مصرفی در طول تحصیل را نیز بپردازند. هزینه خرید موادی که دانشجویان در آزمایشگاه‌ها و کلینیک‌ها استفاده می‌کنند در هر سال متفاوت بوده و قبل از شروع هر ترم، این هزینه‌ها در مبلغ پرداختی شهریه لحاظ می‌شود.

همانطور که مشخص است، تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا نسبت به دیگر رشته‌های تحصیلی گرانتر است اما دانشگاه‌های کانادا بورسیه‌ها و وام‌های دانشجویی مختلفی را برای کمک به دانشجویان در نظر گرفته‌اند. به عنوان مثال دانشگاه لاوال بورسیه‌ای را برای دانشجویان دندانپزشکی در نظر گرفته است که در این بورسیه، دانشجویان کارشناسی ارشد هر سه ماه مبلغ ۵۰۰ تا ۸۰۰ دلار و دانشجویان دکتری هر سه ماه مبلغ ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار دریافت می‌کنند. دانشگاه‌های دیگر هم بورسیه‌های مختص به خود را برای دانشجویان در نظر دارند که بیشتر آنها بورسیه‌های شایسته محور است. از آنجایی که شهریه دانشگاه‌ها در هر ترم  تغییر می‌کند، متقاضیان می‌بایست برای کسب اطلاعات دقیق و بروز در مورد شهریه دانشگاه و هزینه‌های تحصیل در رشته دندانپزشکی، به سایت دانشگاه‌ها مراجعه کرده و آخرین و بروز‌ترین اطلاعات را کسب کنند.

افرادی که قصد دارند در دانشگاه‌های کانادا رشته دندانپزشکی را بخوانند باید توجه داشته باشند که گرفتن پذیرش در این رشته بسیار رقابتی است و از قبلتر باید خود را آماده کنند. همچنین انتخاب دانشگاه یکی از مسائل مهم در زمینه تحصیل دندانپزشکی است. به دلیل اینکه اغلب افراد پس از پایان تحصیل در همان شهری که تحصیل کرده‌اند مشغول به کار می‌شوند، افراد بایستی از شرایط زندگی و میزان درآمد در استانی که می‌خواهند در آن تحصیل کنند اطلاع داشته باشند تا بتوانند بهترین تصمیم را برای آینده تحصیلی و کاری خود بگیرند.

برای کسب اطلاعات درباره ی شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

منبع: