شهر کوبلنز آلمان یکی از این شهرهای آلمانی است که همانند شهرهای دیگر این کشور از کیفیت بالایی برای زندگی برخوردار است. محل قرارگیری این شهر نیز در هر دو شعبه رود راین بوده و دارای جمعیتی حدود ۱۰۷۰۰۰ نفر و مساحتی برابر ۱۰۵ کیلومتر مربع است. در ادامه نیز به اطلاعات بیشتری درباره شهر کوبلنز آلمان خواهیم پرداخت. در صورت تمایل به زندگی و تحصیل در آلمان ، با سیم آخر همراه باشید .

کیفیت زندگی در شهر کوبلنز آلمان

به طور کلی کیفیت زندگی نیز در شهر کوبلنز آلمان نسبتاً بالا است. در ادامه با اطلاعاتی درباره شاخص‌های مختلف کیفیت در شهر کوبلنز آلمان آشنا خواهیم شد.

  • شاخص امنیت: بسیار بالا
  • شاخص مراقبت‌های درمانی: متوسط
  • شاخص وضعیت اقلیمی: بسیار بالا
  • شاخص آلودگی هوا: متوسط

شهرهای نزدیک آلمانی

شهر کوبلنز به شهرهای دیگر آلمانی نظیر شهر بن، شهر کلن، شهر فرانکفورت، شهر دوسلدورف و شهر آخن نزدیک است که در ادامه فاصله هرکدام از این شهرها را تا کوبلنز مشاهده می‌کنیم.

  • شهر بن: ۶۰.۲۸ کیلومتر تا شهر کوبلنز
  • شهر کلن: ۱۰۸.۸۲ کیلومتر تا شهر کوبلنز
  • شهر فرانکفورت: ۱۲۷.۱۱ کیلومتر تا شهر کوبلنز
  • شهر دوسلدورف: ۱۴۷.۵۶ کیلومتر تا شهر کوبلنز
  • شهر آخن: ۱۵۴.۷۱ کیلومتر تا شهر کوبلنز

شرایط آب و هوایی شهر کوبلنز آلمان

شهر کوبلنز آلمان به طورکلی دارای تابستان‌های گرم به همراه آسمان صاف و بدون ابر و زمستان‌های بسیار سرد به همراه آسمان نیمه-ابری است. متوسط دمای هوا نیز در طول سال در این شهر از ۱- درجه سانتی‌گراد تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کمتر از ۸- درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر ۳۱ درجه سانتی‌گراد در آن نادر است. فصل گرم سال نیز در شهر کوبلنز آلمان از ۳ ماه ژوئن آغاز شده و تا ۸ ماه سپتامبر با متوسط دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. همچنین گرم‌ترین روز سال در این شهر، ۴ ماه آگوست با حداقل دمای ۱۴ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد است. فصل سرد سال هم در این شهر از ۱۶ ماه نوامبر تا ۴ ماه مارس با متوسط دمای ۸ درجه سانتی‌گراد در روز است. سردترین روز سال نیز در این شهر، ۹ ماه فوریه با حداقل دمای ۱- درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۵ درجه سانتی‌گراد است. همچنین براساس نظرات گردشگران، بهترین زمان برای بازدید از شهر کوبلنز آلمان از اواسط ماه ژوئن تا اوایل ماه سپتامبر است. دمای هوا نیز در این مدت بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد و ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر کوبلنز آلمان

بی‌شک هزینه‌های زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر کوبلنز آلمان نظیر هزینه مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها در سال ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به مواد غذایی و رستوران از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۱۰ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۴۱ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۰/۷۵ یورو، ۱/۱۶ یورو، ۱/۷۶ یورو، ۱/۷۴ یورو و ۶/۸۳ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۶/۲۵ یورو و ۹/۹۹ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب برابر ۲ یورو، ۱/۴۹ یورو و ۱/۸۴ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب برابر ۱/۸۰ یورو، ۰/۹۹ یورو و ۰/۹۹ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر کوبلنز آلمان نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب حدود ۳ یورو و ۶۵ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی برابر ۱.۹۰ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی برابر ۲۰/۳ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر کوبلنز آلمان حدود ۴۶/۱ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. به طورکلی اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر کوبلنز آلمان برابر ۶۷۵ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر برابر ۵۰۵ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر برابر ۱۰۳۰ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر برابر ۷۵۶ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر کوبلنز آلمان دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب برابر ۴۰۰۰ یورو و ۲۵۰۰ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبوض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری برابر ۲۲۰ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۳۳ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. هزینه‌هایی مانند هزینه لباس و هزینه‌های مربوط به ورزش و تفریح برای برخی از افراد بسیار مهم هستند. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌ها می‌اندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) برابر ۶۰ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) برابر ۲۸ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز برابر ۸۵ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز حدود ۷۰ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۲۶ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس ۲۰ یورو به ازای هر ۱ ساعت در آخر هفته است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۱۰ یورو (به ازای هر بلیط) است.

اگر به مهاجرت تحصیلی به آلمان و زندگی در این کشور علاقمندید با ما همراه باشید. برای کسب اطلاعات در زمینه شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان می‌توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

منابع:

https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Koblenz-Germany

https://weatherspark.com/y/57796/Average-Weather-in-Koblenz-Germany-Year-Round