برای زندگی یا تحصیل در اسپانیا باید با شهرهای این کشور آشنا شد. پالما شهری اسپانیایی است که به عنوان پایتخت جزیره مایورکا، در مدیترانه غربی، شناخته می‌شود. این شهر به دلایلی مانند سواحل زیبا و تابش نور آفتاب، داشتن میادین تاریخی وکلیسای جامع برای گردشگران بسیار جذاب است. در ادامه به اطلاعات بیشتری درباره شهر پالما اسپانیا خواهیم پرداخت.

مساحت و جمعیت شهر پالما اسپانیا

مساحت شهر پالما اسپانیا حدود ۶/۲۰۸ کیلومتر مربع است. جمعیت این شهر نیز نسبت به سال گذشته (۲۰۱۹)، ۳/۱ درصد افزایش داشته و در سال ۲۰۲۰ حدود ۴۶۷۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

کیفیت زندگی در شهر پالما اسپانیا

آشنایی با کیفیت زندگی در شهر پالما اسپانیا برای افرادی که می‌خواهند در این شهر زندگی کرده و یا به آن سفر کنند بسیار مهم است. به طور کلی کیفیت زندگی در شهر پالما اسپانیا بسیار بالا است. همچنین شاخص قدرت خرید مردم در این شهر، پایین، شاخص امنیت، بالا، شاخص مراقبت‌های درمانی، بسیار بالا و میزان آلودگی هوا نیز متوسط است.

آب و هوای شهر پالما اسپانیا

شهر پالما اسپانیا به طور کلی دارای تابستان‌های کوتاه، بسیار گرم و خشک و زمستان‌های بلند، سرد به همراه باد است. متوسط دمای این شهر نیز در طول سال از ۵ درجه سانتی‌گراد تا ۳۱ درجه سانتی‌گراد متغیر است و دمای کم‌تر از ۱ درجه سانتی‌گراد و بیشتر از ۳۴ درجه سانتی‌گراد در شهر پالما اسپانیا بسیار نادر است.

همچنین فصل گرم سال در این شهر از ۱۷ ژوئن آغاز شده و تا ۱۳ سپتامبر با متوسط دمای حدود ۲۷ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. گرم‌ترین روز سال نیز در شهر پالما اسپانیا، ۳ آگوست با حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتی‌گراد و حداقل دمای ۱۹ درجه سانتی‌گراد است.

فصل سرد سال نیز از ۲۱ نوامبر تا ۳۰ مارس به طول می‌انجامد که دمای هوا در این مدت حدود ۱۸ درجه سانتی‌گراد در روز است. سردترین روز سال هم در این شهر، ۲۷ ژانویه با حداقل دمای ۵ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتی‌گراد است.

همچنین بهترین زمان برای بازدید از شهر پالما اسپانیا (از نظر گردشگران) از اوایل ماه می تا اواسط ماه جولای و از اواسط ماه سپتامبر تا اواسط ماه اکتبر است. دمای هوا نیز در این مدت بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد تا ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر پالما اسپانیا

هزینه‌های مربوط زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد اما به طور کلی هزینه زندگی در شهر پالما اسپانیا برای یک نفر (صرف نظر از اجاره‌بها) حدود ۶۷۴ یورو در ماه و هزینه زندگی برای یک خانواده ۴ نفره (صرف نظر از اجاره‌بها) حدود ۲۴۱۵ یورو در ماه است. در ادامه به برخی از هزینه‌های مهم در شهر پالما اسپانیا نظیر مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها نیز می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۵۰/۱۲ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۵۰ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۸۸/۰ یورو، ۲۳/۱ یورو، ۹۳/۰ یورو، ۸۶/۱ یورو و ۳۸/۱۰ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۳۱/۷ و ۵۰/۱۲ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب برابر ۲ یورو، ۶۹/۱ یورو و ۴۲/۱ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب حدود ۴۵/۱ یورو، ۰۸/۱ یورو و ۰۸/۱ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر پالما اسپانیا نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۵۰/۱ یورو و ۵۰/۳۴ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی حدود ۲۰/۱ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی حدود ۴ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر پالما اسپانیا حدود ۳۳/۱ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. برای مثال اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر حدود ۸۸۸ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر حدود ۶۷۷ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر حدود ۱۳۰۳ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر برابر ۹۸۲ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر پالما اسپانیا دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب حدود ۳۴۸۳ یورو و ۲۳۳۳ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۱۰۸ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۴۶ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌های میاندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) برابر ۶۲/۷۴ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) حدود ۳۵ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز حدود ۷۴ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز برابر ۸۵ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۵۰ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس به ازای ۱ ساعت در آخر هفته برابر ۶۷/۲۶ یورو است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما حدود ۸ یورو (به ازای ۱ بلیط) است.

منبع:

https://weatherspark.com/y/47114/Average-Weather-in-Palma-Spain-Year-Round