شهر ویسبادن شهری است در مرکز غربی آلمان که دارای مساحتی برابر ۲۰۳.۹ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۲۷۲۰۰۰ نفر است. در ادامه نیز به اطلاعات بیشتری درباره شهر ویسبادن مانند کیفیت زندگی در شهر ویسبادن، شهرهای نزدیک آلمانی، شرایط آب و هوایی شهر ویسبادن و هزینه زندگی در شهر ویسبادن خواهیم پرداخت.

کیفیت زندگی در شهر ویسبادن

به طور کلی کیفیت زندگی نیز در شهر ویسبادن بسیار بالا است که در ادامه با اطلاعاتی درباره شاخص‌های مختلف کیفیت در شهر ویسبادن آشنا خواهیم شد.

  • شاخص امنیت: بسیار بالا
  • شاخص مراقبت‌های درمانی: بالا
  • شاخص وضعیت اقلیمی: بسیار بالا
  • شاخص آلودگی هوا: متوسط

شهرهای نزدیک آلمانی

شهر ویسبادن به شهرهای دیگری نظیر فرانکفورت، اشتوتگارت، کلن و دوسلدورف نزدیک بوده و به همین طریق مسافرت و گردش و بازدید از این شهرها را برای دانشجویان خود آسان می‌کند. در ادامه مسافت موجود بین ویسبادن و شهرهای مذکور را مشاهده می‌کنیم.

شرایط آب و هوایی شهر ویسبادن

شرایط آب و هوایی شهر ویسبادن

شهر ویسبادن به طور کلی دارای تابستان‌های معتدل به همراه آسمان نیمه-ابری و زمستان‌های بسیار سرد به همراه باد و آسمان ابری است. متوسط دمای هوا نیز در طول سال در این شهر از ۱- درجه سانتی‌گراد تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کمتر از ۸- درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر از ۳۱ درجه سانتی‌گراد در آن نادر است. فصل گرم سال نیز در شهر ویسبادن از ۲ ماه ژوئن آغاز شده و تا ۸ ماه سپتامبر با متوسط دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. همچنین گرم‌ترین روز سال در این شهر، ۴ ماه آگوست با حداقل دمای ۱۴ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد است. فصل سرد سال هم در شهر ویسبادن از ۱۵ ماه نوامبر تا ۳ ماه مارس با متوسط دمای ۸ درجه سانتی‌گراد در روز است. سردترین روز سال نیز در این شهر، ۹ ماه فوریه با حداقل دمای ۱- درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۵ درجه سانتی‌گراد است. همچنین براساس نظرات گردشگران، بهترین زمان برای بازدید از شهر ویسبادن از اواسط ماه ژوئن تا اوایل ماه سپتامبر است. دمای هوا نیز در این مدت بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد و ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر ویسبادن

هزینه زندگی در شهر ویسبادن

بی‌شک هزینه‌های زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد اما به طور متوسط هزینه زندگی در شهر ویسبادن برای یک نفر (صرف نظر از اجاره‌بها) حدود ۸۰۰ یورو در ماه است. در ادامه نیز برخی هزینه‌های مهم در شهر ویسبادن نظیر هزینه مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها در سال ۲۰۲۰ را مشاهده می‌کنیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به مواد غذایی و رستوران از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۱۲ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۵۳ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۰.۷۳  یورو، ۱.۲۲ یورو، ۲.۰۳ یورو، ۱.۹۵ یورو و ۶.۷۹ یورو است. هزینه مواد غذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۷.۵۵ یورو و ۱۰.۵۴ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میوه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب برابر ۲.۲۵ یورو، ۱.۴۹ یورو و ۱.۸۸ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب برابر ۲.۲۰ یورو، ۱.۳۵ یورو و ۱.۲۷ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر ویسبادن نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۲.۷۵ یورو و ۸۳.۲۰ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی برابر ۲.۹۰ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی برابر ۳.۲۰ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر ویسبادن حدود ۵۰/۱ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. به طورکلی اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ویسبادن حدود ۸۰۰ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر حدود ۶۱۹ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر برابر ۱۴۶۲ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر حدود ۱۰۸۳ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر ویسبادن دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب برابر ۴۶۶۶.۶۷ یورو و ۳۴۳۳.۳۳ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبوض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۲۰۶ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۳۵ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. هزینه‌هایی مانند هزینه لباس و هزینه‌های مربوط به ورزش و تفریح برای برخی از افراد بسیار مهم هستند که در ادامه نگاهی به برخی از آنها می‌اندازیم.

هزینه لباس

همانطور که می‌دانید هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis ۵۰۱ و یا برندی مشابه) برابر ۸۴.۵۰ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) حدود ۳۵ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز حدود ۸۰ یورو و یک جفت کفش چرمی رسمی مردانه حدود ۹۰ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح نیز بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۴۹ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس ۲۵ یورو به ازای هر ۱ ساعت در آخر هفته است. همچنین هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۱۰ یورو (به ازای هر بلیط) است.

منابع:

https://weatherspark.com/y/61172/Average-Weather-in-Wiesbaden-Germany-Year-Round

https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Wiesbaden#:~:text=Summary%20about%20cost%20of%20living,(794.50%E2%82%AC)%20without%20rent.