اگر قصد تحصیل در ایتالیا را دارید، ورونا می‌تواند مقصد شگفت انگیزی برای شما باشد.  ورونا شهری در بخش شمالی ایتالیا است که یکی از شهرهای محبوبِ این کشور به شمار می‌آید. این شهر همچنین دارای مساحتی حدود ۶/۲۰۶ کیلومتر مربع و جمعیتی رو به رشد است که نسبت به سال گذشته (۲۰۱۹) حدود ۶۴/۰ درصد افزایش داشته است. جمعیت شهر ورونا ایتالیا در سال ۲۰۲۰ حدود ۶۳۰۰۰۰ نفر است. نکته‌ای دیگر درباره ورونا این است که این شهر محیطی بود که شکسپیر در نمایشنامه رومئو و ژولیت به تصویر کشید. در ادامه به اطلاعات بیشتری درباره شهر ورونا ایتالیا نظیر کیفیت زندگی در شهر ورونا ایتالیا، آب و هوا در شهر ورونا ایتالیا و هزینه زندگی در شهر ورونا ایتالیا خواهیم پرداخت.

کیفیت زندگی در شهر ورونا ایتالیا

شهر ورونا ایتالیا که یکی از شهرهای خوب این کشور است دارای کیفیت بسیار بالایی برای زندگی است. برای مثال شاخص قدرت خرید مردم در این شهر، متوسط، شاخص امنیت، بالا، شاخص مراقبت‌های درمانی، بالا و شاخص آلودگی هوا پایین است.

آب و هوا در شهر ورونا ایتالیا

به طور کلی شهر ورونا ایتالیا دارای تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های بسیار سرد است. دمای هوا نیز در طول سال از ۱- درجه سانتی‌گراد تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کم‌تر از ۵- درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر از ۳۴ درجه سانتی‌گراد در این شهر نادر است.

فصل گرم سال در شهر ورونا ایتالیا از ۳۱ ماه می آغاز شده و تا ۱۲ ماه سپتامبر با متوسط دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. گرم‌ترین روز سال نیز در این شهر، ۲ آگوست است که حداقل و حداکثر دما در آن به ترتیب ۲۰ درجه سانتی‌گراد و ۳۰ درجه سانتی‌گراد است.

همچنین فصل سرد سال در این شهر از ۱۹ ماه نوامبر آغاز می‌شود و تا ۲۸ ماه فوریه با دمای حدود ۱۱ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. سردترین روز سال نیز در این شهر ۱۲ ژانویه است که حداقل و حداکثر دمای هوا در آن به ترتیب ۱- درجه سانتی‌گراد و ۶ درجه سانتی‌گراد است.

بهترین زمان سال هم برای بازدید از شهر ورونا ایتالیا از اواسط ماه می تا اواسط ماه ژوئن و از اواخر ماه آگوست تا اوایل ماه اکتبر است. دمای هوا در این مدت زمان نیز بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد تا ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر ورونا ایتالیا

هزینه‌های مربوط زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر ورونا ایتالیا نظیر مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها نیز می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۵۰/۱۳ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۵۰/۵۳ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۱۳/۱ یورو، ۸۵/۱ یورو، ۲۵/۲ یورو، ۲۲/۲ یورو و ۳۳/۱۲ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۹۷/۸ و ۱۹ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب برابر ۵۱/۱ یورو، ۲ یورو و ۷۷/۱ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب حدود ۴۴/۱ یورو، ۱۰/۱ یورو و ۴۰/۱ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر ورونا ایتالیا نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۴۵/۱ یورو و ۳۷ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی حدود ۲ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی حدود ۲۹ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر ورونا ایتالیا حدود ۵۱/۱ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. برای مثال اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر حدود ۷۷۱ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر حدود ۵۲۱ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر حدود ۱۱۹۲ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر برابر ۶۹۳ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر ورونا ایتالیا دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب حدود ۳۵۱۱ یورو و ۱۷۲۵ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۱۷۱ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۳۱ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌های میاندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) برابر ۸۶/۶۲ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) حدود ۳۰ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز برابر ۴۳/۹۱ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز برابر ۴۳/۱۲۱ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۵۶ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس به ازای ۱ ساعت در آخر هفته برابر ۵۰/۱۳ یورو است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۹ یورو (به ازای ۱ بلیط) است.

منبع: