شهر نورنبرگ که از شهرهای مشهور آلمان است، به عنوان یکی از شهرهای پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر که از سال ۱۰۵۰ به رسمیت شناخته شده در بخش جنوبی آلمان واقع شده است. شهر نورنبرگ همچنین به جهت داشتن تاریخ غنی، دارای شهرت بسیار است و بسیاری از افرادی که قصد زندگی یا تحصیل در آلمان را دارند، این شهر را انتخاب می‌کنند. شهر نورنبرگ به شهرهای مشهوری نظیر مونیخ، اشتوتگارت و فرانکفورت نزدیک بوده و به ترتیب ۱۶۶ کیلومتر، ۲۰۹ کیلومتر و ۲۲۸ کیلومتر با آنها فاصله دارد. افرادی که شهر نورنبرگ را برای زندگی یا تفریح انتخاب کرده‌اند، باید با اطلاعات بیشتری در این باره آشنا شوند. در ادامه به مساحت و جمعیت شهر نورنبرگ، کیفیت زندگی در شهر نورنبرگ، آب و هوای شهر نورنبرگ و هزینه زندگی در شهر نورنبرگ خواهیم پرداخت.

مساحت و جمعیت شهر نورنبرگ

شهر نورنبرگ دارای مساحتی برابر ۱۸۶.۵ کیلومتر مربع است. این شهر همچنین دارای جمعیتی برابر ۴۹۹۲۳۷ نفر است.

کیفیت زندگی در شهر نورنبرگ

آشنایی با کیفیت زندگی در شهر نورنبرگ یکی از معیارهای مهم برای انتخاب یا عدم انتخاب این شهر برای زندگی است. به طور کلی کیفیت زندگی در شهر نورنبرگ بسیار بالا است. همچنین شاخص قدرت خرید مردم در این شهر، متوسط، شاخص امنیت، بالا، شاخص مراقبت‌های درمانی، بالا و شاخص آلودگی هوا نیز پایین است.

آب و هوای شهر نورنبرگ

به طور کلی تابستان‌های شهر نورنبرگ، معتدل و زمستان‌های بسیار سرد به همراه باد و آسمان ابری است. دمای هوا نیز در طول سال از ۳- درجه سانتی‌گراد تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کمتر از ۱۱- درجه سانتی‌گراد یا بیشتر از ۳۱ درجه سانتی‌گراد در این شهر بسیار نادر است.

فصل گرم سال در شهر نورنبرگ نیز از بیست و هفتم ماه می تا هشتم ماه سپتامبر با متوسط دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. گرم‌ترین روز سال هم در این شهر چهارم ماه آگوست با حداقل و حداکثر دمای به ترتیب ۱۳ درجه سانتی‌گراد و ۲۵ درجه سانتی‌گراد است.

همچنین مدت زمان فصل سرد سال در این شهر از پانزدهم ماه نوامبر تا چهارم ماه مارس است که دمای هوا در این زمان به طور متوسط ۷ درجه سانتی‌گراد در روز است. سردترین روز سال هم در این شهر نهم ماه فوریه ماه حداقل و حداکثر دمای به ترتیب ۳- درجه سانتی‌گراد و ۴ درجه سانتی‌گراد است.

براساس آنچه گردشگران گزارش کرده‌اند، بهترین زمان سال برای بازدید از شهر نورنبرگ از اواسط ماه ژوئن تا اوایل ماه سپتامبر با دمای بین ۱۸ و ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر نورنبرگ

هزینه زندگی در آلمان از فردی به فرد دیگر و از شهری به شهری دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف و نرخ هزینه‌های شهرهای مختلف با یکدیگر تمایز دارد اما به طور کلی هزینه متوسط زندگی در شهر نورنبرگ برای یک نفر حدود ۸۰۲/۳۷ یورو در ماه است. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر نورنبرگ نظیر مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها نیز می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۱۰ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۴۸ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۰/۸۰ یورو، ۱/۴۸ یورو، ۲/۲۱ یورو، ۲/۲۹ یورو و ۹/۴۹ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۸/۴۹ و ۱۲/۱۵ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب، موز و پرتقال به ترتیب برابر ۲/۴۱ یورو، ۱/۶۰ یورو و ۲/۱۳ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب حدود ۲/۶۷ یورو، ۱/۲۲ یورو و ۱/۲۹ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر نورنبرگ نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۳/۱۰ یورو و ۷۹ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند، باید بدانند که کرایه تاکسی برابر ۲ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی حدود ۳/۵۰ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند، بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر نورنبرگ برابر ۱/۴۳ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. برای مثال اجاره‌بها برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر نورنبرگ حدود ۷۱۳ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر حدود ۵۴۲ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر حدود ۱۱۶۵ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر برابر ۹۳۸ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر نورنبرگ را دارند، باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب حدود ۴۶۴۴ یورو و ۳۶۳۷ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبوض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۲۲۶ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۳۳ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. هزینه‌هایی مانند هزینه لباس و هزینه‌های مربوط به ورزش و تفریح برای برخی از افراد بسیار مهم هستند. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌های می‌اندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند، متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 یا برندی مشابه) حدود ۷۵ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و …) برابر ۳۴ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز برابر ۸۲ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز برابر ۱۰۷ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۲۶ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس به ازای ۱ ساعت در آخر هفته برابر ۲۲ یورو است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۱۲ یورو (به ازای ۱ بلیط) است.

منبع:

https://weatherspark.com/y/70544/Average-Weather-in-N%C3%BCrnberg-Germany-Year-Round