شهر لوبک در آلمان یکی دیگر از شهرهای این کشور است که در ایالت اشلسویگ-هولشتاین، در بخش شمالی آلمان، واقع شده است. این شهر همچنین به عنوان یکی از بندرهای اصلی کشور آلمان شناخته شده و به دلیل تجارت‌های دریایی دارای شهرت است. این شهر به دلایل دیگری نظیر داشتن کلیساهای متعدد مربوط به قرون وسطی معروف است. افرادی که شهر لوبک را برای گردش، تفریح و یا زندگی و تحصیل در آلمان انتخاب کرده‌اند نیز باید با اطلاعاتی درباره آن آشنا شوند که در ادامه به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

مساحت و جمعیت شهر لوبک در آلمان

شهر لوبک به طورکلی دارای مساحتی برابر ۲۱۴.۱ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۲۱۲۰۰۰ نفر است.

کیفیت زندگی در شهر لوبک در آلمان

کیفیت زندگی در شهر لوبک در آلمان مانند بیشتر شهرهای این کشور بسیار بالا است که در ادامه نیز اطلاعاتی درباره شاخص‌های مختلف کیفیت در این شهر مشاهده می‌کنیم:

  • شاخص قدرت خرید مردم: متوسط
  • شاخص امنیت: بالا
  • شاخص مراقبت‌های درمانی: بالا
  • شاخص وضعیت اقلیمی: بسیار بالا
  • شاخص آلودگی هوا: بسیار پایین

موزه های شهر لوبک در آلمان

موزه های شهر لوبک در آلمان

همانطور که پیش‌تر ذکر شد این شهر یکی از شهرهای مهم گردشگری بوده که تعداد زیادی از افراد آن را برای گردش و یا تفریح انتخاب می‌کنند. این شهر همچنین دارای تعداد زیادی موزه کوچک است که موزه St. Anne’s، Behnhaus، موزه تئاتر عروسکی لوبک و… مثال‌هایی از آنها اند.

دانشگاه های شهر لوبک در آلمان

این شهر به طورکلی دارای ۳ دانشگاه است که در ادامه لیستی از نام این دانشگاه‌ها را مشاهده می‌کنیم:

  • دانشگاه لوبک
  • دانشگاه فنی علوم کابردی لوبک
  • آکادمی موسیقی لوبک

شرایط آب و هوایی شهر لوبک در آلمان

به طور کلی شهر لوبک در آلمان دارای تابستان‌های معتدل به همراه آسمان نیمه ابری و زمستان‌های طولانی و بسیار سرد به همراه باد و آسمان ابری است. دمای هوا در این شهر در طول سال از ۱- درجه سانتیگراد تا ۲۳ درجه سانتیگراد متغیر بوده و دمای کمتر از ۱۰- درجه سانتیگراد و بیشتر از ۲۹ درجه سانتیگراد در این شهر بسیار نادر است.

فصل گرم سال نیز در لوبک از ۱ ماه ژوئن آغاز شده و ۹ ماه سپتامبر با متوسط دمای ۱۹ درجه سانتی سانتیگراد در روز ادامه می‌یابد. گرم‌ترین روز سال هم در این شهر ۴ ماه آگوست است که حداکثر و حداقل دمای هوا در آن به ترتیب برابر ۲۳ و ۱۳ درجه سانتیگراد است.

همچنین فصل سرد سال در شهر لوبک در آلمان از ۱۷ ماه نوامبر تا ۱۳ ماه مارس ادامه داشته و متوسط دمای هوا نیز در این مدت حدود ۷ درجه سانتیگراد در روز است. سردترین روز سال نیز در این شهر ۸ ماه فوریه بوده که حداقل و حداکثر دمای هوا در آن به ترتیب ۱- و ۴ درجه سانتیگراد است.

بهترین زمان سال هم برای بازدید از این شهر از اواخر ماه ژوئن تا اوایل ماه سپتامبر است. دمای هوا نیز در این مدت بین ۱۸ درجه سانتیگراد تا ۲۷ درجه سانتیگراد است.

هزینه زندگی در شهر لوبک در آلمان

هزینه‌های مربوط زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر لوبک در آلمان نظیر مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها نیز می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۱۰ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۴۵ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۱.۱۰ یورو، ۲.۵۰ یورو، ۲.۲۰ یورو، ۲.۱۷ یورو و ۱۰.۵۰ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۹ و ۱۲.۶۷ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب برابر ۲.۳۰ یورو، ۲.۲۳ یورو و ۱.۸۳ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب حدود ۲.۲۳ یورو، ۱.۶۵ یورو و ۱.۵۵ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر لوبک در آلمان نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۲.۶۰ یورو و ۶۳ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی حدود ۲ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی حدود ۳.۲۵ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر لوبک در آلمان حدود ۱.۴۴ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. برای مثال اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر لوبک در آلمان برابر ۶۱۲.۵۰ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر برابر ۴۸۷.۵۰ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر برابر ۱۲۷۵ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر برابر ۱۰۰۰ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر لوبک در آلمان را دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب برابر ۴۵۰۰ یورو و ۲۳۶۷ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبوض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۲۵۰ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۳۴ یورو است.

هزینه مدرسه کودکان

هزینه پیش دبستانی و یا مهدکودک در شهر لوبک در آلمان (به صورت خصوصی برای ۱ روز کامل) برابر ۴۰۰ یورو در ماه برای یک کودک است. همچنین هزینه مدرسه ابتدایی بین‌المللی برای یک کودک به طورسالانه برابر ۹۰۰۰ یورو در سال است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. هزینه‌هایی مانند هزینه لباس و هزینه‌های مربوط به ورزش و تفریح برای برخی از افراد بسیار مهم هستند. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌های میاندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) حدود ۷۶ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) حدود ۳۶ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز حدود ۷۷ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز برابر ۱۰۴ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۳۳ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس به ازای ۱ ساعت در آخر هفته برابر ۲۲ یورو است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۱۱ یورو (به ازای ۱ بلیط) است.

اگر به مهاجرت تحصیلی به آلمان و زندگی در این کشور علاقه مند هستید حتما با ما همراه باشید. برای کسب اطلاعات در زمینه شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان می‌توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

منابع: