شهر لوآور در فرانسه شهری در دپارتمان سن‌ماریتیم و ناحیۀ نورماندی است. این شهر در شمال‌غربی فرانسه قرار دارد و مساحتش ۱،۷۷۲ کیلومترمربع و جمعیتش درحدود ۱۸۶هزار نفر است. دراین مقاله، برای علاقه‌مندان به زندگی یا تحصیل در فرانسه و در شهور لوآور، اطلاعات بیشتری از این شهر بیان خواهیم کرد.

وضعیت آب‌وهوایی شهر لوآور در فرانسه

شهر لوآور در فرانسه تابستان‌های معتدل و زمستان‌های طولانی و بسیار سرد به‌همراه باد و آسمان نیمه‌ابری دارد. دمای هوای این شهر در طول سال از ۳ تا ۲۲ درجۀ سانتی‌گراد متغیر است و دمای کمتر از منفی ۳ و بیشتر از ۲۷ درجۀ سانتی‌گراد در آنجا به‌ندرت دیده می‌شود. فصل گرم سال در شهر لوآور در فرانسه از ۱۴ژوئن آغاز می‌شود و تا ۲۰سپتامبر با متوسط دمای ۱۹ درجۀ سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. گرم‌ترین روز سال در لوآور ۲آگوست با حداکثر و حداقل دمای ۲۲ و ۱۵ درجۀ سانتی‌گراد است. فصل سرد سال در شهر لوآور در فرانسه نیز با متوسط دمای ۱۱ درجۀ سانتی‌گراد از ۲۲نوامبر آغاز می‌شود و تا ۱۴مارس ادامه می‌یابد. ناگفته نماند سردترین روز سال در این شهر ۸فوریه است که حداقل و حداکثر دما به ۳ و ۸ درجۀ سانتی‌گراد می‌رسد. گردشگران نیز بهترین زمان سال برای سفر به شهر لوآور را از اواخر ژوئن تا اوایل سپتامبر می‌دانند.

هزینه‌های زندگی در شهر لوآور در فرانسه

هزینه‌های زندگی باتوجه‌به سبک زندگی، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. درادامۀ مقاله، برخی از هزینه‌های مهم زندگی در شهر لوآور در فرانسه، نظیر موادغذایی و رستوران، هزینۀ حمل‌ونقل، هزینۀ مسکن، هزینۀ قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها را شرح خواهیم داد. اگر به مهاجرت تحصیلی به فرانسه و زندگی در این کشور علاقه مند هستید حتما با ما همراه باشید.

هزینۀ موادغذایی و رستوران

هزینۀ مربوط به رستوران و موادغذایی، ازجمله هزینه‌های مهم زندگی در هر شهر است. قیمت خرید غذا در رستورانی ارزان‌قیمت در لوآور ۱۵ یورو و در رستورانی نسبتاً گران‌قیمت ۳۰ یورو برای دو نفر است. برای تهیۀ موادغذایی پرمصرفی نظیر شیر (یک لیتر)، نان سفید (یک قرص)، برنج سفید (یک کیلوگرم)، تخم‌مرغ (دوازده عدد)، پنیر محلی (یک کیلوگرم)، فیلۀ مرغ (یک کیلوگرم) و گوشت گاو (یک کیلوگرم) به‌ترتیب ۰.۸۵، ۱.۷۷، ۱.۶۵، ۳.۳۶، ۱۷.۸۱، ۵.۵۰ و ۲۰.۷۵ یورو باید پرداخت کرد. افزون‌براین، هزینۀ خرید هر کیلوگرم از میو‌ه‌هایی مانند سیب و موز و پرتقال به‌ترتیب ۲.۸۰ و ۱.۹۰ و ۲.۹۵ یورو و نیز هر کیلوگرم از صیفی‌جاتی همچون گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی و پیاز به‌ترتیب ۲ و ۲ و ۱.۵۰ یوروست.

هزینۀ حمل‌ونقل

قیمت بلیت یک‌طرفه و یک‌ماهۀ حمل‌ونقل داخلی در لوآور به‌ترتیب ۱.۸۰ و ۴۴ یورو برآورد می‌شود. افرادی که از تاکسی برای رفت‌وآمد استفاده می‌کنند، باید بدانند کرایۀ تاکسی ۱.۵۰ یورو به‌ازای هر کیلومتر و مبلغ ورودی تاکسی ۵ یوروست. ناگفته نماند برای خرید هر لیتر بنزین در شهر لوآور در فرانسه ۱.۴۵ یورو باید پرداخت کرد.

هزینۀ مسکن

در میان هزینه‌های زندگی، هزینۀ مسکن را می‌توان مهم‌ترین هزینه دانست که بسته به محل زندگی و متراژ آپارتمان، متغیر است. برای مثال، اجاره‌بهای آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر لوآور در فرانسه حدود ۵۷۰ یورو و اجاره‌بهای آپارتمان مشابه خارج از مرکز شهر حدود ۴۰۰ یورو در ماه است. همچنین، اجارۀ ماهانۀ آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر ۸۷۵ یورو و اجارۀ ماهانۀ همان آپارتمان خارج از مرکز شهر ۸۰۰ یورو تخمین زده می‌شود.

هزینۀ قبوض و اینترنت

هزینۀ قبوض نیز باتوجه‌به سبک زندگی فرد و متراژ آپارتمان، متفاوت است. به‌عنوان نمونه، هزینۀ قبوض مربوط به آب و برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای آپارتمان ۸۵متری در لوآور برابر ۱۶۱.۴۵ یورو و هزینۀ اینترنت با حداقل سرعت شصت مگابیت‌برثانیۀ نامحدود ۱۱ یورو در ماه است.

هزینۀ مدرسۀ کودکان

هزینۀ پیش‌دبستانی یا مهدکودک در شهر لوآور در فرانسه با درنظرگرفتن یک روز کامل خصوصی، حدود ۸۳۰ یورو در ماه برای هر کودک است. همچنین، هزینۀ مدرسۀ بین‌المللی برای هر کودک  حدود ۱۴،۲۷۰ یورو در سال است.

سایر هزینه‌ها

درکنار هزینه‌های زندگی گفته‌شده، هزینه‌های دیگری همچون لباس و ورزش و تفریح نیز برای برخی افراد اهمیت دارد. درادامه، وضعیت این هزینه‌ها را در شهر لوآور باهم مرور خواهیم کرد.

هزینۀ لباس

قیمت خرید شلوار جین (با برند Levis 501 یا برندی مشابه) و لباس تابستانی (با برند Zara، H&M و...) از فروشگاه زنجیره‌ای به‌ترتیب ۶۲.۵۰ و ۳۷.۱۸ یورو برآورد می‌شود. همچنین، قیمت متوسط یک جفت کتانی ورزشی و یک جفت کفش چرمی رسمی مردانه به‌ترتیب برابر ۷۶.۶۷ و ۱۰۷.۵۰ یوروست.

هزینۀ ورزش و تفریح

شهریۀ باشگاه ورزشی در لوآور برای هر فرد بزرگ‌سال حدود ۳۳ یورو در ماه و هزینۀ تفریحاتی نظیر رفتن به سینما ۱۱ یورو به‌ازای هر بلیت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ شهر لوآور و دیگر شهرهای فرانسوی، به صفحه‌های مربوط به هرکدام از شهرهای فرانسه می‌توانید مراجعه کنید و از اطلاعات کلی، وضعیت آب‌وهوایی، هزینه‌های زندگی و... مطلع شوید.

برای کسب اطلاعات در زمینه شرایط اخذ ویزای تحصیلی فرانسه می‌توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

منابع: