شهر تولدو اسپانیا که به عنوان قدیمی‌ترین و خاص‌ترین شهر این کشور شناخته می‌شود، در گذشته پایتخت اسپانیا (پیش از مادرید) بود. این شهر همچنین دارای سهمی عظیم در تاریخ و میراث اسپانیا است و به عنوان میراث جهانی یونیسکو نیز به شمار می‌آید. به طور کلی شهر تولدو اسپانیا را می‌توان از جمله شهرهای بسیار مناسب برای تفریح و زندگی در نظر گرفت زیرا علاوه بر داشتن مزایای بسیار زیاد برای زندگی مانند فرهنگ غنی و فستیوال‌های متعدد، دارای فاصله‌ای اندک (حدود ۷۸ کیلومتر) با مادرید است که امکان سفر به این شهر را آسان می‌کند. اگر به تحصیل در اسپانیا و دانشگاه شهر تولدو فکر می‌کنید، بهتری است کمی با شرایط زندگی در این شهر و هزینه‌های آن آشنا شوید.

مساحت و جمعیت شهر تولدو اسپانیا

شهر تولدو اسپانیا دارای مساحتی برابر ۱/۲۳۲ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۸۲۲۹۱ نفر در سال ۲۰۲۰ است.

آب و هوا در شهر تولدو اسپانیا

به طور کلی شهر تولدو اسپانیا دارای تابستان‌های بسیار گرم و کوتاه و زمستان‌های بسیار سرد است. دمای هوا نیز در این شهر از ۱ درجه سانتی‌گراد تا ۳۴ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کم‌تر از ۴- درجه سانتی‌گراد و بیشتر از ۳۸ درجه سانتی‌گراد در شهر تولدو اسپانیا بسیار نادر است.

فصل گرم سال نیز در این شهر از ۱۳ ماه ژوئن آغاز شده و تا ۹ ماه سپتامبر با متوسط دمای ۲۹ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. همچنین گرم‌ترین روز سال در تولدو ۲۲ جولای است که حداقل و حداکثر دمای هوا در آن به ترتیب ۱۹ درجه سانتی‌گراد و ۳۴ درجه سانتی‌گراد است.

فصل سرد سال هم در شهر تولدو اسپانیا از ۱۳ ماه نوامبر تا ۲ ماه مارس است که دمای هوا در این مدت به طور متوسط ۱۵ درجه سانتی‌گراد در روز است. ۱۵ ماه ژانویه نیز در این شهر به عنوان سردترین روز سال شناخته شده که حداقل و حداکثر دمای آن به ترتیب ۱ درجه سانتی‌گراد و ۱۱ درجه سانتی‌گراد است.

همچنین بر اساس امتیازی که گردشگران ثبت کرده‌اند، بهترین زمان برای بازدید از شهر تولدو اسپانیا اواسط ماه آگوست تا اوایل ماه اکتبر است. دمای هوا دراین مدت نیز بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد و ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر تولدو اسپانیا

همانطور که می‌دانید هزینه‌های مربوط زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر تولدو اسپانیا نظیر مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها نیز می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۱۰ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۳۰ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر با ۶۹/۰ یورو، ۱ یورو، ۱ یورو، ۸۶/۱ یورو و ۸ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب حدود ۶۰/۴ و ۶۷/۹ یورو به ازای هر۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب، موز و پرتقال به ترتیب برابر با ۵۰/۱ یورو، ۵۵/۱ یورو و ۱ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب برابر با ۵۰/۱ یورو، ۱۵/۱ یورو و ۰۶/۱ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر تولدو اسپانیا نیز یکی دیگر از هزینه‌های بسیار مهم است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۴۰/۱ یورو و ۳۴ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند، باید بدانند که کرایه تاکسی حدود ۰۲/۱ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی برابر ۷۵/۳ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند، بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر تولدو اسپانیا برابر ۲۵/۱ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. برای مثال اجاره‌بها برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر برابر با ۴۴۰ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر برابر با ۳۳/۳۲۳ یورو در ماه است. همچنین این هزینه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب برابر با ۳۳/۷۰۳ و ۶۷/۵۱۶ یورو در ماه است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر تولدو اسپانیا دارند، باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب برابر با ۱۲۰۰ و ۱۰۰۰ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری برابر ۸۶/۱۳۹ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps یا بیشتر با دیتای نامحدود) برابر با ۴۵ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌ها می‌اندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند، متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 یا برندی مشابه) برابر با ۶۷/۷۱ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) برابر با ۲۷/۲۸ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز حدود ۷۰ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز برابر ۸۰ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به این بخش بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۴۰ یورو در ماه و اجاره زمین تنیس به مدت ۱ ساعت (آخر هفته) برابر ۸ یورو است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما نیز برابر ۳۵/۱۰ یورو (به ازای هر بلیط) است.

منبع: