باری یکی از شهرهای ایتالیایی است که به عنوان مرکز استان باری شناخته می‌شود. همچنین این شهر که در بخش جنوبی کشور ایتالیا واقع شده است بعد  از شهر ناپل، دومین مرکز اقتصادی این کشور به شمار می‌رود که با عناوینی مانند بندر و شهر دانشگاهی نیز از آن یاد می‌شود. در حقیقت یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور، دانشگاه باری ایتالیا، در این شهر واقع شده است که همین موضوع باعث جذب تعداد کثیری از دانشجویان به شهر باری ایتالیا شده است. این شهر همچنین علاوه بر اینکه برای تحصیل مناسب است، شهری محبوب برای زندگی نیز است که به دلایلی مانند بندرگاه سنتی و سواحل نزدیک برای تفریح بسیار محبوب است. افرادی که تمایل به زندگی و یا تحصیل در شهر باری ایتالیا دارند باید با اطلاعاتی درباره این شهر آشنا شوند. در ادامه به مساحت و جمعیت شهر باری ایتالیا، کیفیت زندگی در شهر باری ایتالیا، شرایط آب و هوایی شهر باری ایتالیا و هزینه زندگی در شهر باری ایتالیا خواهیم پرداخت.

مساحت و جمعیت شهر باری ایتالیا

شهر باری ایتالیا دارای جمعیتی حدود ۲۷۷۰۰۰ نفر و مساحتی برابر ۱۱۷ کیلومتر مربع است. این شهر همچنین به شهرهای نظیر ناپل نزدیک بوده و تنها حدود ۲۶۳ کیلومتر فاصله دارد.

کیفیت زندگی در شهر باری ایتالیا

به طور کلی کیفیت زندگی در شهر باری ایتالیا بالا است. همچنین شاخص امنیت، متوسط، شاخص مراقبت‌های درمانی، متوسط و شاخص آلودگی هوا نیز متوسط است اما شرایط آب و هوایی در این شهر مطلوب و هزینه‌های زندگی نیز بسیار پایین است که کیفیت زندگی در این شهر را بالا برده است.

شرایط آب و هوایی در شهر باری ایتالیا

آشنایی با شرایط آب و هوایی نیز یکی از موضوعات مهم برای افرادی است که شهر باری ایتالیا را برای زندگی و یا تفریح انتخاب کرده‌اند.

شهر باری ایتالیا به طور کلی دارای تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های این شهر نیز طولانی و سرد به همراه باد و آسمان نیمه ابری است. دمای هوا نیز در طول سال در شهر باری ایتالیا از ۵ درجه سانتی‌گراد تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کمتر از ۲ درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر از ۳۴ درجه سانتی‌گراد در این شهر بسیار نادر است.

فصل گرم سال نیز که در شهر باری ایتالیا حدود ۳ ماه به طول می‌انجامد از ۱۰ ماه ژوئن آغاز شده و تا ۱۱ ماه سپتامبر با متوسط دمای ۲۶ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. گرم‌ترین روز سال هم در این شهر ۲۹ ماه جولای با حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتی‌گراد و حداقل دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد است.

فصل سرد سال هم در شهر باری ایتالیا ۴ ماه طول می‌کشد و از ۲۳ ماه نوامبر آغاز شده و تا ۲۳ ماه مارس با متوسط دمای ۱۶ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. سردترین روز سال نیز در این شهر ۸ ماه فوریه با حداقل و حداکثر دمای به ترتیب ۵ درجه سانتی‌گراد و ۱۲ درجه سانتی‌گراد است.

بهترین زمان سال برای بازدید از شهر باری ایتالیا نیز از اوایل ماه می تا اواخر ماه جولای و از اواسط ماه آگوست تا اواسط ماه اکتبر با دمای بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد و ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر باری ایتالیا

هزینه زندگی در ایتالیا از فردی به فرد دیگر و از شهری به شهر دیگر، متفاوت است زیرا سبک زندگی افرادِ مختلف و هزینه‌ها در شهرهای مختلف با یکدیگر تمایز دارد اما در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر باری ایتالیا نظیر مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها نیز می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۱۰ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۵۰ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۱.۱۲ یورو، ۱.۱۲ یورو، ۲.۴۴ یورو، ۱.۸۴ یورو و ۱۱.۵۰ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۷.۵۰ و ۱۳.۳۳ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میوه‌هایی نظیر سیب، موز و پرتقال نیز به ازای هر ۱ کیلوگرم به ترتیب برابر ۱.۴۳، ۱.۶۷، ۱.۸۹ است. هزینه گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب حدود ۱.۶۴ یورو، ۰.۹۳ یورو و ۱.۴۳ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر باری ایتالیا نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) برابر ۱ یورو و هزینه بلیط یک‌ماهه حدود ۳۵ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی برابر ۰.۸۰ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی برابر ۷ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر باری ایتالیا برابر ۱.۵۶ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. برای مثال اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر باری ایتالیا حدود ۴۹۳ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر حدود ۳۶۷ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر حدود ۷۷۵ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر برابر ۶۳۳ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر باری ایتالیا را دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب حدود ۲۵۴۰ یورو و ۱۷۸۰ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبوض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۱۳۳ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۲۷ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. هزینه‌هایی مانند هزینه لباس و هزینه‌های مربوط به ورزش و تفریح برای برخی از افراد بسیار مهم هستند. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌های میاندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) حدود ۶۳ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) برابر ۲۹ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز حدود ۶۸ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز حدود ۹۱ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۴۰ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس به ازای ۱ ساعت در آخر هفته حدود ۱۴ یورو است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۷ یورو (به ازای ۱ بلیط) است.

منابع: