همانطور که در مقالات پیشین ذکر شد آشنایی با شهرهای غیرمشهور و نسبتاً ناشناخته هر کشوری پیش از رفتن به آن کشور حائز اهمیت است زیرا این موضوع سبب می‌شود به دیدگاه جامعی نسبت به آن کشور دست پیدا کنید. شهر المریا اسپانیا نیز یکی از این شهرها است که در بخش جنوب شرقی این کشور و در شمال پاریس و جنوب غربی لیل واقع شده است. در ادامه نیز به اطلاعات بیشتری درباره شهر المریا اسپانیا خواهیم پرداخت.

مساحت و جمعیت شهر المریا اسپانیا

شهر المریا اسپانیا همچنین دارای جمعیتی حدود ۱۸۹۰۰۰ نفر و مساحتی برابر ۲۹۶.۲ کیلومتر مربع است.

کیفیت زندگی در شهر المریا اسپانیا

به طور کلی کیفیت زندگی در المریا اسپانیا نسبتاً بالا است و شاخص امنیت، مراقبت‌های درمانی، وضعیت اقلیمی و آلودگی به ترتیب متوسط، متوسط، بسیار بالا و متوسط است.

شرایط آب و هوایی شهر المریا اسپانیا

شهر المریا اسپانیا به طورکلی دارای تابستان‌های کوتاه و بسیار گرم به همراه آسمان صاف و زمستان‌های طولانی و خنک به همراه باد و آسمان ابری است. متوسط دمای هوا نیز در طول سال در این شهر از ۸ درجه سانتی‌گراد تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کمتر از ۶ درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر ۳۵ درجه سانتی‌گراد در آن نادر است. فصل گرم سال نیز در شهر المریا اسپانیا از ۱۹ ماه ژوئن آغاز شده و تا ۱۶ ماه سپتامبر با متوسط دمای ۲۸ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. همچنین گرم‌ترین روز سال در این شهر، ۲۸ ماه جولای با حداقل دمای ۲۳ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتی‌گراد است. فصل سرد سال هم در این شهر از ۱۹ ماه نوامبر تا ۲۱ ماه مارس با متوسط دمای ۱۹ درجه سانتی‌گراد در روز است. سردترین روز سال نیز در این شهر، ۱۵ ماه ژانویه با حداقل دمای ۸ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتی‌گراد است. همچنین براساس نظرات گردشگران، بهترین زمان برای بازدید از شهر المریا اسپانیا از اواخر ماه آوریل تا اواسط ماه جولای است. دمای هوا نیز در این مدت بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد و ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر المریا اسپانیا

بی‌شک هزینه‌های زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد اما به طور متوسط هزینه زندگی در این شهر برای یک نفر (صرف نظر از اجاره‌بها) حدود ۶۰۰ یورو در ماه است. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر المریا اسپانیا نظیر هزینه مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها در سال ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به مواد غذایی و رستوران از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۱۰ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۳۵ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۰.۸۲ یورو، ۰.۹۴ یورو، ۱.۰۵ یورو، ۱.۴۸ یورو و ۱۱.۹۹ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو نیز به ترتیب برابر ۵.۵۰ یورو و ۱۰.۳۳ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب برابر ۱.۶۶ یورو، ۱.۲۶ یورو و ۱.۵۰ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب برابر ۱.۱۵ یورو، ۰.۹۴ یورو و ۰.۸۷ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر المریا اسپانیا نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۱.۰۵ یورو و ۳۲.۵۵ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی برابر ۰.۸۲ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی برابر ۳.۷۳ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر المریا اسپانیا حدود ۱.۲۸ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. به طورکلی اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر المریا اسپانیا حدود ۳۹۰ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر حدود ۳۱۹ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر برابر ۶۰۰ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر برابر ۴۷۵ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر المریا اسپانیا دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب حدود ۱،۵۷۵ یورو و ۱،۰۵۰ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبوض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۱۰۷ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) برابر ۴۹ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. هزینه‌هایی مانند هزینه لباس و هزینه‌های مربوط به ورزش و تفریح برای برخی از افراد بسیار مهم هستند. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌ها می‌اندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) حدود ۸۰ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) برابر ۲۹ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز برابر ۷۲ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز برابر ۱۱۱ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۳۲ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس ۱۰ یورو به ازای هر ۱ ساعت در آخر هفته است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۷ یورو (به ازای هر بلیط) است.

اگر به مهاجرت تحصیلی در اسپانیا و یا زندگی در این کشور علاقمندید با سیم آخر همراه باشید.

منابع:

https://weatherspark.com/y/38216/Average-Weather-in-Almer%C3%ADa-Spain-Year-Round

https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Almeria#:~:text=A%20single%20person%20monthly%20costs,of%20living%20index%20of%2055.19.