شهر آوینیون و یا همان Avignon یکی دیگر از شهرهای فرانسه است که در ناحیه پروانس آلپ-کوت دازور و در بخش جنوب شرقی این کشور واقع شده است. شهر آوینیون در فرانسه دارای مساحتی حدود ۷۸/۶۴ کیلومتر و جمعیتی برابر ۴۷۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۰ است که نسبت به سال گذشته ۶۴/۰ درصد افزایش داشته است. این شهر همچنین از شهرهای مونپلیه، مارسی، گرونوبل، لیون و نیس به ترتیب حدود ۹۵، ۱۰۳، ۲۲۳، ۲۳۰ و ۲۶۱ کیلومتر فاصله دارد. اگر به دنبال تحصیل در فرانسه هستید و دانشگاه اوینیون را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کردید، بهتر است کمی با این شهر آشنا شوید.

آب و هوا در شهر آوینیون در فرانسه

همانطور که می‌دانید آشنایی با شرایط آب و هوایی برای افرادی که می‌خواهند یک کشور و شهر خاص را برای زندگی و یا سفر انتخاب کنند بسیار مهم است. در این بخش می‌خواهیم با شرایط کلی آب و هوایی در شهر آوینیون در فرانسه آشنا شویم.

شهر آوینیون در فرانسه به طور کلی دارای تابستان‌های کوتاه، گرم و زمستان‌های بسیار سرد به همراه باد و ابر است. همچنین دمای هوا در طول سال در این شهر از ۲ درجه سانتی‌گراد تا ۳۱ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کم‌تر از ۳- درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر از ۳۵ درجه سانتی‌گراد در این شهر بسیار نادر است.

شهر آوینیون در فرانسه از یازدهم ماه ژوئن تا ششم ماه سپتامبر گرم و از چهاردهم ماه نوامبر تا پنجم ماه مارس سرد است. متوسط دمای هوا نیز در فصول گرم و سرد سال در این شهر به ترتیب برابر ۲۷ درجه سانتی‌گراد و ۱۴ درجه سانتی‌گراد در روز است.

همچنین چهارم آگوست و دوازدهم ماه ژانویه به ترتیب گرم‌ترین و سردترین روزهای سال در شهر آوینیون در فرانسه هستند. حداقل و حداکثر دمای هوا نیز در چهارم ماه آگوست به ترتیب ۱۹ و ۳۱ درجه سانتی‌گراد و در دوازدهم ماه ژانویه به ترتیب برابر ۲ و ۱۰ درجه سانتی‌‌گراد است.

بهترین زمان سال برای بازدید از شهر آوینیون در فرانسه نیز از اواسط ماه می تا اواخر ماه اکتبر با دمایی بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد تا ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر آوینیون در فرانسه

هزینه‌های مربوط زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر آوینیون در فرانسه نظیر مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت و سایر هزینه‌ها نیز می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۱۴ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۵۰ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۰۵/۱ یورو، ۳۶/۱ یورو، ۸۹/۱ یورو، ۴۰/۳ یورو و ۵۰/۱۵ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب برابر ۱۰ و ۱۷ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب برابر ۵۴/۲ یورو، ۹۶/۱ یورو و ۴۴/۲ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب حدود ۳ یورو، ۷۷/۱ یورو و ۱۷/۲ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر آوینیون در فرانسه نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب برابر ۵۰/۱ یورو و ۴۵ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی حدود ۲ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی حدود ۵ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر آوینیون در فرانسه حدود ۵۰/۱ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. برای مثال اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر آوینیون در فرانسه حدود ۶۶۷ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر حدود ۴۳۳ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر برابر ۸۵۰ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر برابر ۷۰۰ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر آوینیون در فرانسه را دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب برابر ۲۵۵۰ یورو و ۱۰۵۰ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبوض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۱۷۱ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۳۱ یورو است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. هزینه‌هایی مانند هزینه لباس و هزینه‌های مربوط به ورزش و تفریح برای برخی از افراد بسیار مهم هستند. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌های میاندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) برابر ۸۶/۶۲ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) حدود ۳۰ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز برابر ۴۳/۹۱ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز برابر ۴۳/۱۲۱ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۵۶ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس به ازای ۱ ساعت در آخر هفته برابر ۵۰/۱۳ یورو است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۹ یورو (به ازای ۱ بلیط) است.

اگر به مهاجرت تحصیلی به فرانسه علاقه دارید با سیم آخر همراه باشید. برای کسب اطلاعات درباره ی شرایط اخذ ویزای تحصیلی فرانسه می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

منبع: