شهر آنتیب فرانسه که یکی از شهرهای ساحلی در ناحیه آلپ-ماریتیم (در بخش حنوب شرقی فرانسه) است یکی از شهرهای زیبای فرانسه بوده که هیچ گردشگری تمایل به ترک آن ندارد. این شهر دارای ساحل کوچک شنی است که هر فردی از بازدید و قدم زدن در آن احساس آرامش می‌کند. شهر آنتیب همچنین دارای جمعیتی حدود ۷۶۰۰۰ نفر و مساحتی برابر ۲۶.۴۸ کیلومترمربع بوده و به شهرهایی نظیر نیس، تولوز، مارسی و شهر مونپلیه نزدیک است. فاصله این شهر تا شهرهای مذکور نیز به ترتیب ۲۱.۳۱ کیلومتر، ۱۳۳.۰۷ کیلومتر، ۱۹۰ کیلومتر و ۳۰۹.۷۳ کیلومتر است. در ادامه به اطلاعات بیشتری درباره این شهر خواهیم پرداخت.

کیفیت زندگی در شهر آنتیب فرانسه

شهر آنتیب فرانسه از نظر کیفیت زندگی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. در ادامه نیز سطح کیفیت شاخص‌های مختلف زندگی را مشاهده می‌کنیم.

  • شاخص امنیت: بسیار بالا
  • شاخص مراقبت‌های درمانی: بالا
  • شاخص کیفیت اقلیمی: بسیار بالا
  • شاخص آلودگی هوا: پایین

شرایط آب و هوایی در شهر آنتیب فرانسه

به طور کلی، آب و هوا در تابستان‌های شهر آنتیب فرانسه، کوتاه و گرم به همراه آسمان صاف است. این شهر همچنین دارای زمستان‌های طولانی و سرد به همراه باد و آسمان نیمه ابری است. دمای هوا نیز در طول سال در شهر آنتیب فرانسه از ۵ درجه سانتی‌گراد تا ۲۷ درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و دمای کمتر از ۲ درجه سانتی‌گراد و یا بیشتر از ۳۰ درجه سانتی‌گراد در این شهر، نادر است.

فصل گرم سال نیز در شهر آنتیب فرانسه از ۲۱ ماه ژوئن آغاز شده و تا ۱۴ ماه سپتامبر با متوسط دمای ۲۴ درجه سانتی‌گراد در روز ادامه می‌یابد. همچنین گرم‌ترین روز سال در این شهر، ۷ ماه آگوست با حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتی‌گراد و حداقل دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد است.

فصل سرد سال نیز در این شهر از ۲۱ ماه نوامبر تا ۲۹ ماه مارس بوده و دمای هوا در این مدت به طور متوسط، ۱۶ درجه سانتی‌گراد در روز است. سردترین روز سال هم ۱۲ ماه ژانویه با حداقل دمای ۵ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتی‌گراد است.

بهترین زمان سال نیز برای بازدید از شهر آنتیب فرانسه از اواخر ماه می تا اواخر ماه سپتامبر است که دمای هوا در این مدت، بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد و ۲۷ درجه سانتی‌گراد است.

هزینه زندگی در شهر آنتیب فرانسه

هزینه‌های مربوط زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد اما به طور کلی هزینه متوسط زندگی در شهر آنتیب فرانسه برای یک نفر صرف نظر از اجاره ماهیانه، حدود ۸۱۷ یورو در ماه است. در ادامه به برخی هزینه‌های مهم در شهر آنتیب فرانسه نظیر مواد غذایی و رستوران، هزینه حمل و نقل، هزینه مسکن و هزینه قبوض و اینترنت ، هزینه مدرسه کودکان و سایر هزینه‌ها در سال ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

هزینه مواد غذایی و رستوران

هزینه‌های مربوط به رستوران و مواد غذایی از جمله هزینه‌های بسیار مهم برای زندگی است. برای مثال هزینه غذا در رستورانی ارزان برابر ۱۵ یورو و در رستورانی با قیمت متوسط برابر ۶۰ یورو برای ۲ نفر است. هزینه مواد غذایی پر مصرفی نظیر شیر (۱ لیتر)، نان سفید (۱ عدد)، برنج سفید (۱ کیلوگرم)، تخم‌مرغ (۱۲ عدد) و پنیر محلی (۱ کیلوگرم) به ترتیب برابر ۰.۹۵ یورو، ۱.۴۶ یورو، ۱.۶۲ یورو، ۳.۲۰ یورو و ۱۳ یورو است. هزینه موادغذایی دیگری نظیر فیله مرغ و گوشت گاو به ترتیب حدود ۹.۲۰ و ۱۵.۶۷ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. هزینه میو‌ه‌های مانند سیب و موز و پرتقال به ترتیب برابر ۲.۹۳ یورو، ۲.۰۲ یورو و ۲۵/۲ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم است. گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز نیز به ترتیب برابر ۴ یورو، ۱.۷۷ یورو و ۲.۶۷ یورو به ازای هر ۱ کیلوگرم قیمت دارند.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در شهر آنتیب فرانسه نیز یکی دیگر از هزینه‌های حیاتی است و بسته به نوع حمل و نقل افراد، متفاوت است. برای مثال هزینه بلیط یک‌طرفه (حمل و نقل داخلی) و بلیط یک‌ماهه به ترتیب حدود ۱.۵۰ یورو و ۲۲ یورو است. افرادی نیز که از تاکسی برای حمل و نقل استفاده می‌کنند باید بدانند که کرایه تاکسی حدود ۲ یورو به ازای هر ۱ کیلومتر و ورودیه تاکسی حدود ۳ یورو است. هزینه بنزین نیز برای آنهایی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند بسیار مهم است. هزینه بنزین در شهر آنتیب فرانسه برابر ۱.۴۶ یورو به ازای هر ۱ لیتر است.

هزینه مسکن

در میان هزینه‌های مربوط به زندگی هزینه مسکن را می‌توان به عنوان مهم‌ترین هزینه در نظر گرفت. این هزینه بسته به محل زندگی و سایز مسکن، متغیر است. برای مثال اجاره‌بها برای یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر آنتیب فرانسه حدود ۷۶۰ یورو در ماه و برای آپارتمانی مشابه، خارج از مرکز شهر حدود ۶۳۰ یورو در ماه است. همچنین اجاره ماهیانه برای یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر حدود ۱۵۷۵ یورو و برای همین آپارتمان خارج از مرکز شهر حدود ۱۴۲۵ یورو است. افرادی نیز که تمایل به خرید مسکن در شهر آنتیب فرانسه را دارند باید بدانند که هزینه خرید یک آپارتمان در مرکز و خارج از مرکز شهر به ترتیب برابر ۵۱۲۵ یورو و ۴۰۰۰ یورو به ازای هر ۱ متر مربع است.

هزینه قبوض و اینترنت

هزینه قبوض نیز بسیار مهم بوده و بسته به سبک زندگی فرد و همچنین سایز آپارتمان، متفاوت است. برای مثال هزینه قبوض مربوط به آب، برق و سیستم گرمایشی و سرمایشی برای یک آپارتمان ۸۵ متری حدود ۱۵۰ یورو در ماه است. هزینه اینترنت نیز (۶۰ Mbps و یا بیشتر با دیتای نامحدود) حدود ۲۷ یورو است.

هزینه مدرسه کودکان

هزینه مدرسه و مهدکودک غیرانتفاعی (برای یک روز کامل) به ازای هر یک کودک حدود ۷۷۵ یورو در ماه است. هزینه مدرسه بین‌المللی ابتدایی برای یک کودک نیز برابر ۱۳۷۵۰ یورو در سال است.

سایر هزینه ها

هزینه‌های مربوط به زندگی علاوه بر هزینه‌های فوق شامل هزینه‌های دیگری نیز است. هزینه‌هایی مانند هزینه لباس و هزینه‌های مربوط به ورزش و تفریح برای برخی از افراد بسیار مهم هستند. در ادامه نگاهی به برخی از این هزینه‌های میاندازیم.

هزینه لباس

هزینه‌های مربوط به لباس بسته به نوع لباس و فروشگاهی که فرد از آن خرید می‌کند متفاوت است. برای مثال هزینه یک شلوار جین (با برند Levis 501 و یا برندی مشابه) حدود ۱۱۵ یورو و یک لباس تابستانی از یک فروشگاه زنجیره‌ای (با برند Zara، H&M و…) حدود ۴۳ یورو است. هزینه یک جفت کتانی ورزشی با قیمت متوسط نیز برابر ۱۰۰ یورو و یک جفت کفش رسمی چرمی مردانه نیز حدود ۱۴۰ یورو است.

هزینه ورزش و تفریح

هزینه‌های مربوط به ورزش و یا تفریح بسته به نوع ورزش و تفریح مورد نظر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای مثال شهریه باشگاه ورزشی برای یک نفر بزرگسال حدود ۵۰ یورو در ماه و هزینه اجاره زمین تنیس به ازای ۱ ساعت در آخر هفته برابر ۱۴ یورو است. هزینه تفریحاتی نظیر رفتن به سینما برابر ۸ یورو (به ازای ۱ بلیط) است.

اگر به مهاجرت تحصیلی به فرانسه و زندگی در این کشور علاقمندید با ما همراه باشید.

منابع: