کشور کانادا در صدر لیست محبوب‌ترین مقصدهای مهاجرت برای ایرانیان قرار دارد. همین محبوبیت باعث شده رقابت سنگینی برای اخذ ویزای این کشور وجود داشته باشد و این کار کمی سخت شود. اما چگونه می‌توانیم مهاجرت ساده به کانادا را تجربه کنیم؟ به عبارت دیگر ساده ترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟ در ادامه برای پاسخ به این سوال ساده ترین روش های موجود برای مهاجرت به کانادا را بررسی می‌کنیم.

مزایای مهاجرت به کانادا

بی‌دلیل نیست که کانادا را به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین مقصدهای مهاجرت در دنیا می‌شناسیم. دولت این کشور با تمرکز روی جذب افراد مستعد خارجی، مسیر مهاجرت به این کشور را برای متقاضیان هموار کرده است. در ادامه تعدادی از کلیدی‌ترین مزایای مهاجرت به کانادا را بررسی می‌کنیم.

  • مهاجر پذیر بودن: کانادا کشوری است که هم از لحاظ سیاسی و هم از لحاظ فرهنگی مهاجرپذیر است؛ این یعنی در کانادا هم قوانین و طرح‌های دولت از مهاجران حمایت می‌کنند و هم مردم این کشور با سایر نژادها راحت‌تر کنار می‌آیند. میزان نژادپرستی در کانادا نسبت به کشورهای پیشرفته دیگر به مراتب کمتر است.
  • خدمات عمومی باکیفیت: خدماتی مثل خدمات درمانی یا حمل و نقل عمومی در کانادا سطح کیفی بسیار خوبی دارند. علاوه بر این سیستم آموزش عمومی کانادا یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در دنیا است.
  • خدمات درمانی ارزان: کانادا برعکس همسایه دیوار به دیوار خود، خدمات درمانی عمومی ارزان و باکیفیتی ارائه می‌دهد. در حالی که آمریکایی‌ها برای پیش‌پاافتاده‌ترین خدمات پزشکی نیاز به صرف هزینه‌های نسبتا بالا دارند، کانادایی‌ها از یارانه‌های مربوط به خدمات پزشکی عمومی استفاده می‌کنند.
  • نرخ بیکاری پایین: کانادا پر است از فرصت‌های شغلی کوچک و بزرگ؛ از کار در رستوران گرفته تا کار در شرکت‌های فناوری. به طور کلی اگر از توانایی لازم و همچنین تعهد و نظم برخوردار باشید، آینده شغلی خوبی در کانادا خواهید داشت. کانادا یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری در دنیا را به خود اختصاص داده است.
مهاجرت-تحصیلی-آسان-به-کانادا.webp

مهاجرت کاری به کانادا

دولت کانادا برنامه‌های ویژه‌ای برای جذب نیروی کار خارجی دارد. از جمله این برنامه‌ها می‌توان به اکسپرس انتری (Express Entry) اشاره کرد که به معنای ورود سریع است. در این برنامه اطلاعات متقاضیان دریافت می‌شود و هر کدام از متقاضیان با توجه به مواردی مثل سابقه کاری، سابقه تحصیلی و سطح زبان امتیاز می‌گیرند. مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری برای کسانی ممکن است که مهارت کاری بالایی دارند. کسانی که بالاترین امتیاز را در جدول رده‌بندی به خود اختصاص دهند، ITA یا دعوت به اپلای (Invitation to Apply) دریافت خواهند کرد.

به طور کلی اگر شما در یک زمینه شغلی سابقه حداقل یک سال کار تمام‌وقت را داشته باشید، می‌توانید برای اخذ مجوز کار (Work Permit) کانادا اقدام کنید. نکته مهم دیگری که در این روش وجود دارد، داشتن یک پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی است. می‌توان گفت برای کسانی که این شرایط را دارند، ساده ترین راه مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق ویزای کاری است.

مهاجرت-کاری-به-کانادا.webp

مهاجرت تحصیلی به کانادا

کانادا برای دانشجویان سراسر جهان از جمله ایران یک مقصد محبوب به‌حساب می‌آید. این کشور دانشگاه‌هایی دارد که در سطح جهان رتبه دارند و تدریس در آن‌ها به زبان انگلیسی انجام می‌شود. بعضی از دانشگاه‌های کانادا به دانشجویان خارجی کمک‌هزینه تحصیلی (فاند) پرداخت می‌کنند. به‌عبارت دیگر در صورتی که سوابق تحصیلی خوبی داشته باشید، تحصیل رایگان در کانادا برای شما ممکن خواهد بود. علاوه بر این می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید و پس از کسب نمرات بالا در ترم‌های ابتدایی، برای ترم‌های بعد کمک‌هزینه تحصیلی بگیرید.

سوال اینجا است که آیا مهاجرت تحصیلی به کانادا ساده ترین راه مهاجرت به کانادا است؟ پاسخ این سوال به سوابق تحصیلی یا تمکن مالی شما بستگی دارد. در صورتی که سوابق تحصیلی شما خوب است و برای مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری اپلای می‌کنید، مسیر مهاجرت تحصیلی شما به کانادا پیچیدگی چندانی نخواهد داشت. از طرف دیگر اگر تمکن مالی خوبی دارید هم تحصیل در کانادا برای شما گزینه مناسبی خواهد بود.

مهاجرت-کاری-آسان-به-کانادا.webp

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

ویزای کارآفرینی کانادا در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. برای اخذ ویزای کارآفرینی کانادا می‌توانید طرح راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید را ارائه دهید یا کسب‌وکاری را در کانادا خریداری کنید. کسانی که از سرمایه و سابقه کاری لازم برای اداره کسب‌وکار برخوردار باشند می‌توانند برای اخذ ویزای کارآفرینی کانادا اقدام کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ

دولت کانادا علاقه دارد تا به فضای استارتاپی این کشور رونق ببخشد. در همین راستا اگر یک کارآفرین خارجی ایده‌ای خلاقانه داشته باشد و بتواند تایید یکی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری معتبر کانادایی را برای ایده‌اش دریافت کند، دولت کانادا به او ویزای استارتاپ می‌دهد. تفاوت ویزای استارتاپ با ویزای کارآفرینی در این است که در این نوع ویزا نیازی به تامین هزینه‌های کسب‌وکار نخواهید داشت و تمکن مالی مورد نیاز فقط برای زندگی در کانادا است.

ساده ترین راه مهاجرت به کانادا

همانطور که مشاهده کردید، پاسخ این سوال تا حد زیادی بستگی به شرایط شما دارد. برای مثال اگر شما سابقه کاری خوبی دارید، مهاجرت کاری ساده ترین راه مهاجرت به کانادا برای شما خواهد بود. اما به طور کلی می‌توان گفت مهاجرت تحصیلی به کانادا از سایر روش‌ها ساده‌تر، سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا کافی است فرم ارزیابی مشاوره رایگان ما را همین حالا پر کنید.

ساده ترین راه مهاجرت به کانادا؟ تماس با سیم آخر

سیم آخر یک موسسه مهاجرتی است که روی مهاجرت تحصیلی تمرکز دارد. اگر می‌خواهید در کانادا درس بخوانید کافی است همین حالا فرم ارزیابی مشاوره رایگان سیم آخر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند. ما به شما می‌گوییم با توجه به شرایطتان، برای اخذ پذیرش از چه دانشگاه‌هایی شانس بیشتری دارید. مشاوره اولیه ما کاملا رایگان است و اگر قصد ادامه دادن با سیم آخر را داشته باشید، همه یا بخشی از فرآيند مهاجرتتان را به‌عهده می‌گیریم. ما از مسیر مهاجرت تحصیلی به کانادا آگاهیم و برای طی کردن آن کنار شما خواهیم بود.

کلام آخر

کمتر کسی را پیدا می‌کنید که کانادا را به‌عنوان مقصد مهاجرت دوست نداشته باشد. اما همه کسانی که این کشور را دوست دارند توانایی مهاجرت به آن را نخواهند داشت. برای مهاجرت به کانادا لازم است ابتدا شرایط خود را بررسی کنید. چرا که ساده ترین راه مهاجرت به کانادا برای هر فرد متفاوت است. در این مقاله سعی کردیم با بررسی راه‌های مختلف مهاجرت به کانادا، به شما نشان دهیم مهاجرت ساده به این کشور چگونه ممکن می‌شود.