Loading...

دانشگاه مک گیل کانادا

خانه / کانادا / دانشگاه مک گیل کانادا

دانشگاه مک گیل یکی از محبوب‌ترین دانشگاه ها در میان علاقه‌مندان به تحصیل در کانادا است. دانشگاه مک گیل که در شهر مونترال قرار دارد یکی از معتبرترین دانشگاه های کانادا است که هر سال هزاران دانشجوی بین المللی را از بیش از ۱۵۰ کشور جهان و بالاترین درصد دانشجویان دکتری در بین تمام دانشگاه های تحقیقاتی کانادا را به خود جذب می‌کند. دانشگاه مک گیل شهرت خود را مرهون ۵۰ مرکز و مؤسسه تحقیقاتی، بیش از ۴۰۰ دوره تحصیلی، تاریخ غنی و شبکه فارغ‌التحصیلان موفق با حدود ۲۵۰۰۰۰ نفر عضو در سراسر جهان است. دانشگاه مک گیل رتبه ۳۵ برترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۰ و رتبه دوم برترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داده است.

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در کنار مطالعه مطلب «دانشگاه مک گیل کانادا» با مراجعه به صفحه درخواست مشاوره، فرم مربوطه را پر کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

امتیازات دانشگاه مک گیل کانادا

درجه اعتبار دانشگاه مک گیل و فارغ‌التحصیلان آن در بین کارفرمایان بسیار بالاست. در ادامه می‌توانید درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه مک گیل که ۲ سال پس از پایان تحصیل، مشغول به کار یا ادامه تحصیل هستند را مشاهده کنید:

 • فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی: ۹۵%
 • فارغ‌التحصیلان رشته پزشکی: ۹۱%
 • فارغ‌التحصیلان رشته علوم: ۸۴%
 • فارغ‌التحصیلان رشته‌های هنری: ۸۱%

همچنین شهر مونترال کانادا در رتبه‌بندی بهترین شهرهای دانشجویی جهان (بهترین شهرهای جهان برای دانشجویان) در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به ترتیب رتبه ۱ و ۴ را کسب کرد. شهر مونترال که سرشار از هنر و فرهنگ‌های گوناگون است، امنیت بالا و هزینه زندگی نسبتاً پایینی دارد. از ۳/۵ میلیون نفر جمعیت کلان‌شهر مونترال، ۸۰۰ هزار نفر در دیگر نقاط جهان متولد شده‌اند و ۲۲۰ هزار نفر تحصیلات دانشگاهی دارند. هزینه مسکن در شهر مونترال، پایین‌تر از دیگر شهرهای بزرگ دانشگاهی است. مؤسسات بین‌المللی، شرکت‌های داروسازی، شرکت‌های مالی و شرکت‌های هوانوردی بسیاری در شهر مونترال قرار دارند که فرصت‌های استخدامی فراوانی را برای دانشجویان فراهم می‌سازند.

حدود ۳۲% فارغ‌التحصیلان دانشگاه مک گیل را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

دانشگاه مک گیل ۱۳ سال متوالی برترین دانشگاه کانادا در زمینه دکتری پزشکی بوده است

دانشکده های دانشگاه مک گیل کانادا

در فهرست زیر می‌توانید نام دانشکده های دانشگاه مک گیل را به‌ترتیب حروف الفبا مشاهده کنید:

دانشکده آموزشدانشکده علومدانشکده مطالعات ادیان
دانشکده برنامه‌ریزی شهریدانشکده علوم ارتباطات و اختلالات ارتباطیدانشکده مطالعات اطلاعات
دانشکده پرستاری Ingramدانشکده علوم تغذیه انسانیدانشکده مطالعات تکمیلی
دانشکده پزشکیدانشکده علوم کامپیوتردانشکده معماری
دانشکده تحصیلات تکمیلی و پسادکتریدانشکده فیزیوتراپی و کاردرمانیدانشکده موسیقی Schulich
دانشکده حقوقدانشکده کشاورزی و علوم زیست‌محیطیدانشکده مهندسی
دانشکده خدمات اجتماعیدانشکده محیط زیست McGillدانشکده هنر
دانشکده دندانپزشکیدانشکده مدیریت Desautels
دانشکده سیاست عمومی Max Bellدانشکده مدیریت فروش Bensadoun

شرایط پذیرش دانشگاه مک گیل کانادا

دانشگاه مک گیل در شهر مونترال استان کبک کانادا قرار دارد و از نظر رتبه بندی در مقام سوم میان دانشگاه های کانادا و رتبه ۳۵ میان دانشگاه های دنیا قرار دارد. این دانشگاه یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل دانشجویان در کانادا می‌باشد. در ادامه شرایط و مدارک لازم برای اپلای و گرفتن پذیرش از این دانشگاه را بیشتر توضیح می‌دهیم.

رشته تحصیلی و زمینه تحقیقاتی

اولین گام برای اپلای کردن برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری پیدا کردن رشته و زمینه تحقیق مرتبط با پیشینه تحصیلی فرد می‌باشد. با جست و جو در سایت دانشگاه مک گیل و دانشکده های مختلف آن می‌توانید اطلاعات مفیدی درباره‌ی رشته‌های تحصیلی و موضوعات تحقیقاتی دانشگاه بدست بیاورید.

ارتباط با اساتید و دانشکده

گام بعدی برقراری ارتباط با دپارتمان و دانشکده می‌باشد. به پیشنهاد دانشگاه، بهتر است قبل از اپلای کردن با هماهنگ کننده پذیرش در دانشکده مورد نظرتان ارتباط برقرار کنید و برای گرفتن پذیرش با او مشورت کنید.

همچنین برقراری ارتباط با اساتید و آشنا شدن با فعالیت‌های علمی آن‌ها از مهمترین کارهایی است که متقاضیان باید انجام دهند. حتما قبل از اپلای کردن باید با اساتیدی که زمینه کاری مرتبط با شما دارند مکاتبه کنید. مکاتبه با اساتید از این جهت مهم است که برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد به بالا، دانشجویان باید تحت نظر یک استاد و یا به اصطلاح supervisor فعالیت کنند. به همین دلیل قبل از اپلای کردن باید یکی از اساتید قبول کند که supervisor شما شود و به شما فرصت تحقیقات و تحصیل بدهد.

مدارک مورد نیازبرای پذیرش دانشگاه مک گیل کانادا

 •  اصل و ترجمه مدارک تحصیلی تمامی مقاطع قبلی
 • اصل و ترجمه کارنامه و ریزنمرات تمامی مقاطع تحصیلی قبلی
 •  داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه معتبر با حداقل معدل ۳از ۴
 • حداقل ۲ توصیه ‌نامه از اساتیدی که با کار شما آشنا هستند
 • مدرک زبان ( ایلتس ۶.۵ به بالا و تافل ۸۶ به بالا) نمره تافل در هر بخش مثل اسپیکینگ و رایتینگ و غیره نباید کمتر از ۲۰ باشد.
 • انگیزه‌نامه تحصیلی (personal statement)
 • GRE و GMAT در صورت نیاز

لازم به ذکر است که امکان دارد هر دانشکده مدارک اضافه‌تری برای اپلای از متقاضیان بخواهد پس حتما با مراجعه به سایت دانشکده مورد نظر از تمامی مدارک مورد نیاز برای اپلای کردن مطلع شوید. همچنین به تاریخ ها و ددلاین‌های دانشکده توجه داشته باشید که تا قبل از پایان ددلاین‌ها فرآیند اپلای را کامل انجام داده باشید.

شهریه دانشگاه مک گیل کانادا

شهریه دانشگاه مک گیل کانادا

شهریه دانشگاه مک گیل در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت است. در این بخش شهریه دانشگاه مک گیل را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می‌دهیم:

مقطع کارشناسی

دانشجویان باید در دوره کارشناسی ۱۲۰ واحد را بگذرانند و با گذراندن ۳۰ واحد در هر سال تحصیلی، طول دوره کارشناسی ۴ سال خواهد بود. شهریه دانشگاه مک گیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین‌المللی در سال ۲۰۲۰-۲۰۱۹ از ۱۸۰۰۰ تا ۴۹۰۰۰ دلار کانادا در سال است. برای اطلاعات دقیق‌تر در مورد شهریه رشته های مختلف، جدول زیر را مشاهده کنید:

دانشکدهشهریه سالانه (دلار کانادا)دانشکدهشهریه سالانه (دلار کانادا)
دانشکده علوم
دانشکده مهندسی
دانشکده حقوق
۴۲,۳۹۲دانشکده پرستاری
دانشکده کشاورزی
دانشکده فیزیوتراپی و کاردرمانی
۲۰,۲۲۹
دانشکده هنر
دانشکده آموزش
۱۸,۱۱۰دانشکده مدیریت۴۸,۷۴۸

دوره های پزشکی و دندانپزشکی

در مورد رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی با توجه به اینکه در سال‌های مختلف تحصیل، تعداد متفاوتی واحد اخذ می‌کنند، شهریه نیز متفاوت است. در جدول زیر شهریه دانشگاه مک گیل برای این دو رشته (به‌طور تقریبی) در سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ برای سال‌های مختلف تحصیل آورده شده است:

دورهشهریه سال اول (دلار کانادا)شهریه سال دوم (دلار کانادا)شهریه سال سوم (دلار کانادا)شهریه سال چهارم (دلار کانادا)
پزشکی و جراحی۴۲۰۰۰۳۳۰۰۰۳۳۰۰۰۲۳۰۰۰
دندان‌پزشکی۴۳۰۰۰۳۸۰۰۰۳۷۰۰۰۲۵۰۰۰

مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

شهریه دانشگاه مک گیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین‌المللی در سال ۲۰۱۹ برای دوره‌های عادی، عبارت است از:

دورهمقطع کارشناسی ارشد (دلار کانادا)مقطع دکتری (دلار کانادا)
هزینه اخذ هر واحد درسی۶۰۴-
ترم‌های تمام‌وقت پایان‌نامه۸,۷۱۰۷,۸۱۹
ترم‌های اضافه پایان‌نامه۷۷۰۷۷۰

شهریه برای دوره‌های MBA و دوره ارشد بین‌المللی برای مدیران (IMPM*) عبارت است از:

دورهشهریه (دلار کانادا)
دوره MBA دو ساله۲۲,۲۵۰ در سال
دوره MBA سه ساله۱۴,۸۳۳ در سال
دوره ارشد بین‌المللی برای مدیران۴۸,۰۰۰ دلار برای کل دوره
اگر از مطالعه مطلب «دانشگاه مک گیل کانادا» استفاده کردید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله مربوط به هزینه تحصیل در کانادا را نیز مطالعه کنید. همچنین اگر پرسشی درباره تحصیل در دانشگاه مک گیل کانادا دارید، می‌توانید آن را به صورت کامنت مطرح کنید.
دانشگاه مک گیل کانادا
(۳) رای، میانگین: ۳.۳
Share

دیدگاه‌ها(2)

 • زهرا گورنگی
  ۰۲/۰۳/۱۳۹۹, ۱:۵۱ ق.ظ  پاسخ

  سلام عذر خواهی می کنم مهلت ثبت نام برای دوره کارشناسی ارشد در رشته های مدیریت تا چه زمانی هست و آیا ترم زمستان هم دانشگاه مک گیل برای ارشد داشجو می پذیره؟ممنونم

  • نگین کشاورز
   ۰۳/۰۳/۱۳۹۹, ۴:۲۸ ب.ظ

   سلام ددلاین مشخصی ندارد بستگی به زمان پر شدن ظرفیت دارد. بله برای ترم زمستان هم امکان اقدام هست البته با توجه به بالا بودن شهریه و پایین بودن شانس پذیرش پیشنهاد می کنیم برای دانشگاه های دیگری هم اپلای کنید. لطفا جهت مشاوره با موسسه تماس بگیرید

دیدگاه خودتون رو بنویسین