سوالات متداول

در این صفحه می‌توانید متداول ترین سوالات در رابطه با مراحل مختلف پذیرش و مهاجرت را ببینید. اگر سوال شما در بین این سوالات نیست می‌توانید سوال خود را در بخش نظرات بپرسید.

سوالات متداول

در این صفحه می‌توانید متداول ترین سوالات در رابطه با مراحل مختلف پذیرش و مهاجرت را ببینید. اگر سوال شما در بین این سوالات نیست می‌توانید سوال خود را در بخش نظرات بپرسید.

سوالات متداول درباره: کانادا

بله. دولت نروژ بعد از فارغ‌التحصیلی ۶ ماه به شما زمان می‌دهد تا دنبال کار بگردید. در صورتی که در این زمان کار مناسبی پیدا کنید، ویزای شما تمدید خواهد شد.
مراکز آموزشی کانادا برای اینکه بتوانند دانشجوی خارجی بپذیرند نیاز به کد DLI یا Designated Learning Institutions دارند. در حال حاضر بیش از ۱۵۰۰ دانشگاه و کالج در کانادا مجوز گرفتن مهاجر تحصیلی دارند.
ویزا مدرکی است که توسط سفارت و دولت کانادا صادر می‌شود و به‌معنای مجوز ورود به کشور است؛ در حالی که مجوز درس خواندن یا Study Permit پس از ورود به خاک کانادا برای متقاضی صادر می‌شود و به‌معنای مجوز زندگی در این کشور برای مدت تحصیل است.
کالج‌ها هزینه کمتری دارند و درس‌ها را به‌صورت عملی و کاربردی آموزش می‌دهند. می‌توانیم بگوییم کالج‌ها شبیه مراکز فنی‌حرفه‌ای در ایران هستند. در حالی که دانشگاه‌ها بیشتر تئوری و مناسب پژوهش هستند. به‌طور کلی اگر اولویت شما با درس است دانشگاه گزینه بهتری برایتان خواهد بود. در حالی که اگر به کار اهمیت بیشتری می‌دهید، تحصیل در کالج را به شما توصیه می‌کنیم.
شما در حین تحصیل ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارید و پس از تحصیل به اندازه زمان تحصیل خود (تا سقف سه سال) فرصت دارید در کانادا بمانید و پس از پیدا کردن موقعیت شغلی مناسب، برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری درخواست دهید.
هزینه تحصیل در کانادا با توجه به مقطع، دانشگاه و نوع برنامه انتخابی متفاوت است. اما معمولا این هزینه چیزی بین ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار کانادا در سال است.
بعضی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا شامل فرصت دادن به متقاضی برای یادگیری زبان در کشور مقصد است. اما در نهایت برای گرفتن اقامت به نمره بالای IELTS نیاز خواهید داشت.