همواره تعداد زیادی از افراد در سراسر جهان تمایل به تفریح و گردش در مادرید را دارند. با وجود اینکه این شهر علاوه بر گزینه‌های تفریحی، شرایط خوبی برای زندگی و تحصیل نیز دارد اما در این مقاله می‌خواهیم به یک روزِ تفریحی برای گردش در مادرید بپردازیم. مطالعه این مقاله به علاقه‌مندان تحصیل در اسپانیا و به‌طور خاص شهر مادرید، پیشنهاد می‌شود.

یک روز گردش در مادرید

تصور کنید به مادرید رفته‌اید و تنها به مدت ۲۴ ساعت فرصت دارید، چه می‌کنید؟ اغلب افراد گمان می‌کنند برای گردش در مادرید باید بیش از ۱ هفته زمان داشته باشند اما در این مقاله به شما می‌گوییم که با داشتن تنها ۲۴ ساعت هم می‌توانید ایام خوشی داشته باشید.

ساعت ۸ صبح

برای اینکه بیشترین بهره را از زمان خود ببرید بهتر است صبحِ زود بیدار شوید. ساعت ۸ صبح، زمان بسیار مناسبی برای برخاستن از خواب است. در این زمان بهتر است بدون اتلاف وقت به یک کافه رفته و یک صبحانه خوشمزه سنتیِ اسپانیایی (نان تست، گوجه‌فرنگی، روغن زیتون و یا کره و مربا) نوش جان کنید.

ساعت ۹ صبح

بعد از صرف یک صبحانه لذیذ در یکی از کافه‌های زیبای مادرید اکنون زمان پیاده‌روی و گردش در مادرید است. مادرید شهری بسیار مناسب برای پیاده‌روی است. برای پیاده‌روی بهتر است از منطقه Puerta del Sol  که دارای مجسمه معروف El Oso y el Madroño است، شروع کرده و از آنجا به سمت رودخانه پیش بروید. از آنجا می‌توانید به سمت Royal Palace و کلیسای جامع Almundena رفته و از آنها بازدید کنید ولی از آنجاییکه زمان زیادی ندارید لازم نیست به داخل بروید. این اماکن از بیرون هم زیبا هستند!

ساعت ۱۱ صبح

بعد از ۲ ساعت پیاده‌روی در خیابان‌های شهر اکنون زمان استراحت رسیده است. بنابراین بهتر است از یکی از نانوایی‌ها و یا شیرینی‌فروشی‌های مادرید، خوراکی تهیه کرده و همزمان با استراحت، نوش جان کنید. یکی از بهترین گزینه‌ها، کروسانت است. همچنین از آنجاییکه زمان ناهار در اسپانیا ۲ یا ۳ ظهر است، یک اسنکِ نیم روزی برای بالا نگه داشتن سطح انرژی‌تان بسیار ضروری است. ساعت ۱۱ صبح نیز بهترین زمان برای ریلکس کردن و یا شاید تماشای مردم است.

ساعت ۱۲ ظهر

بعد از ۱ ساعت استراحت کردن بهتر است کمی هم به فکر دوستان و خانواده‌تان بیافتید که سوغاتی خریدن بهترین گزینه است. در این زمان از روز بهتر است که برای دوستان‌تان، محصولات محلی اسپانیایی تهیه کنید. بدین منظور می‌توانید به Gran Vía بروید زیرا اینجا خیابانِ اصلی برای خرید در مادرید است که تمامی برند‌های مشهور را دارد. حتی افرادی که تمایلی به خرید سوغاتی ندارند می‌توانند به این خیابان رفته و تنها از از اجناس زیبای فروشگاه‌های این خیابان دیدن کنند.

ساعت ۲ ظهر

ساعت ۲ ظهر را می‌توان بهترین زمان برای دوستداران ناهار در نظر گرفت. بعد از ۲ ساعت پیاده‌روی و گردش در مادرید و ۲ ساعت خرید کردن، اکنون زمان ناهار فرا رسیده است. بسیاری از گردشکران در این ساعت دچار سردرگمی می‌شوند زیرا نمی‌دانند چه رستورانی را برای صرف غذا انتخاب کنند اما پیشنهاد ما به شما این است که از رستوران‌هایی که منوی خود را به زیان انگلیسی و با رنگ‌های متنوع تبلیغ کرده‌اند بپرهیزید و در عوض به رستوران‌های محلی بروید.

ساعت ۴ عصر

شهر مادرید بیشتر به علت داشتن موزه‌های فراوان دارای شهرت و محبوبیت است. ۳ عدد از بهترین موزه‌های اروپا در این شهر واقع شده‌اند بنابراین حتی اگر عجله دارید بهتر است زمانی را به بازدید از یکی از این موزه‌ها اختصاص دهید.

ساعت ۶ عصر

بعد از ۲ ساعت وقت گذراندن در محیط بسته (موزه) بهتر است خارج شوید و با گردش در مادرید، کمی هوای تازه استشمام کنید. رفتن به Retiro (محبوب‌ترین پارک مادرید) بهترین گزینه برای گردش در مادرید است. این پارک به موزه‌ها بسیار نزدیک بوده و به راحتی می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. سعی کنید از بخش‌های مختلف این پارک مانند رزهای زیبا، قصر شیشه‌ای و دریاچه بسیار زیبای آن بازدید کنید. همچنین می‌توانید به عنوان عصرانه یک اسنک تهیه کنید اما اگر میل به خوردن اسنک ندارید بهتر است از مناظر زیبای پارک لذت برده و با تماشای نور آفتاب به آرامش برسید.

ساعت ۸ غروب

یکی از زیباترین تصاویری که می‌توانند مادرید را به تصویر بکشد، نمای زیبای Gran Via و ساختمان Metropole از رستوران‌های زیبای این شهر است. برای بهره بردن از این منظره زیبا بهتر است کمی از Retiro بالاتر رفته و به azotea (تراسی در پشت‌بام) (در (Círculo de Bellas Artes بروید. این محل که ۷ طبقه بالای شهر است، نمایی ۳۶۰ درجه از این دو مکان زیبا را فراهم می‌کند. با ریلکس کردن در این محل که هزینه زیادی ندارد می‌توانید از غروب زیبای آفتاب در مادرید نیز لذت ببرید.

ساعت ۱۰ شب

بعد از غروبِ آفتاب، بهترین زمان برای صرفِ تاپاس (یک پیش غذای خوشمزه اسپانیایی) است. یکی از بهترین محله‌های مادرید برای صرف تاپاس، Huertas بوده که می‌توانید با گذراندن وقت در این محل نیز زمان بسیار خوشی را داشته باشید. علاوه بر در نظر گرفتنِ گردش در مادرید، نوش جان کردن شام را نیز فراموش نکنید!

ساعت ۱۲ شب

بعد از چندین ساعت گردش در مادرید بهتر است به هتل رفته و کمی استراحت کنید تا برای سفری که فردا در پیش دارید آماده شوید.

ساعت ۷ صبح روز بعد

بعد از یک خواب راحت در مادرید حالا وقت آن رسیده که از این شهر خداحافظی کنید اما پیش از وداع، بهتر است صبحانه بخورید. امروز بهتر است به جای صرف صبحانه سنتی اسپانیایی،churros con  chocolate (شیرینی کلاسیک اسپانیایی) را امتحان کنید. این رشته‌های چیپسی از قدیم در وعده صبحانه خورده می‌شدند. همچنین این رشته‌های شیرین با شکلات داغ غلیظ (Hot Chocolate) سرو می‌شوند!

ساعت ۸ صبح

اکنون زمان خداحافظی از مادرید فرا رسیده است. با وجود اینکه زمان اندکی را در این شهر گذرانده‌اید ولی باید خوشحال باشید که از تک تک لحظات‌تان به درستی استفاده کرده‌اید!

منبع: